Skocz do zawartości

Jazda z dzieckiem


Lemon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zanimmoj znajomy wyjechal do USA jezdzilem z nim, a on zawsze zabieral swojego syna, chlopak mial 9 lat, jak jechalismy w dluzsze trasy, to przypinal go do siebie paskiem, bo lubial mu z tylu zasypiac, ale to byl dragstar z oparciem, wiec nie bylo zle. Zrobil z nami dobre 10 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Przymierzam w tym sezonie do krótkich jazd z moim siedmioletnim synem.

Na razie kupiłem kask.

 

Z racji charakteru mojej Kawy, będzie musiał siedzieć z tyłu.

 

Jazda ma wyglądać tak :

- w dzień,

- drogi rzadziej uczęszczane i jak najmniej po mieście,

- max. 60-70km/h jeśli prosta, a po mieście bezwzględnie 50 km/h.

 

 

Pozdr.

Edytowane przez bodek_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem zapodać taki sam temat , mam córkę 3,5 roku i w wakacje latałem z nią po bocznych drogach na działce tylko problem w tym że niemiała się czego trzymać .W tym roku jest już troszke większa i zastanawiałem się nad zabraniem jej w jakąś dłuższą traske.Ciekaw tylko jestem czy napewno się nie przyczepią pany policjanty jak będe ją z przodu wiózł?Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też pomykam ze swoją córką. Teraz ma 10 lat, a zaczęła ze mną jeździć w wieku 8 lat. To są przejażdżki do 50-70 km. Teraz zamierzam dokupić oparcie (sisibar) więc będę ja zabierał na dłuższe wycieczki. NO I: jeżdzę oczywiście dużo wolniej niż samemu.

 

Wożę też czasem młodszego chłopca i wtedy rzeczywiście trzeba jeździć poniżej 40 km/h (dziecko młodsze niż 7 lat - tak mówią przepisy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J swoją córeczkę zabierałem na moto już jak miała skończony roczek. siedziała między mną i mamą i jechaliśmy oczywiście po drogach prawie polnych bo na trase to by było szaleństwo.

Zawsze jak wsiadałem na motor to był wielki krzyk i musiałem przejechać się kawałek z córką i żoną dla asekuracji i dopiero po tym mogłem sobie jechać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja córka przed kupnem Virażki od razu zapowiedziała, że będzie jeździć, dlatego musiałem kupić sisibar. Później musiałem, mając kilka dni wolnych, codziennie do szkoły przyjeżdżac. Cholernie śmiesznie wyglądał facet w skórach i pierwszoklasistka z tornistrem i warkoczami - ale co tam - miała frajdę. Najgorsze jest to, że rywalizuje z moją żoncią i zanim gdziekolwiek z moją Panią pojadę, muszę najpierw chociaż kilka kilometrów córę przewieść. To faktycznie uzależnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja córka przed kupnem Virażki od razu zapowiedziała, że będzie jeździć, dlatego musiałem kupić sisibar. Później musiałem, mając kilka dni wolnych, codziennie do szkoły przyjeżdżac. Cholernie śmiesznie wyglądał facet w skórach i pierwszoklasistka z tornistrem i warkoczami - ale co tam - miała frajdę. Najgorsze jest to, że rywalizuje z moją żoncią i zanim gdziekolwiek z moją Panią pojadę, muszę najpierw chociaż kilka kilometrów córę przewieść. To faktycznie uzależnia.

 

Znam ten bol a raczej przyjemnosc. Moja mala zglupiala jak niespodziewanie zjawilem sie motorkiem w PL i odebralem ja ze szkoly. Najbardziej to jej koledzy zazdroscili.

 

Tutaj jezdzi ze mna z regoly w Sobote. Jedziemy sobie trase 170 km nad jeziorko na lody. W tym roku na wakacje chce sama robic A1 w Pl bo ja jeszcze nie mam uprawnien na szkolenie.

 

Jak zda to bedzie nastepny wydatek CBR 125.

 

pozdrawiam

 

:notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest to co tygrysy lubią najbardziej :icon_mrgreen:

 

A jak u Ciebie z tematem zakladania ciuchow ochronnych ? Narzeka ?

 

pozdrawiam

 

:buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

latam cvzesto z synem. ma 11lat .ma frajde chlopak ,jak mu daje prowadzic po bocznych drogach "w 'kolo komina ".

ale juz mnie meczy o wlasnne 2oo. córeczka ma dopiro 3ipol roku ale mysle ze na ten sezon wystartuje z tata na jakis spacer

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jeszcze nie mam z kim jeździć, ale na paradzie WOŚP widziałem tatę z córą 3-4 lata na Tenerze.

Mała super wyglądała w różowym kombi (nie, nie skórzanym), kasku-orzeszku i w rękawicach z jedym palcem z serduszkami :biggrin: I chyba naprawdę jej się podobało, bo wesoło machała innim moto-ludkom.

Wieki szacun dla Małej i dla Tatusia :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak u Ciebie z tematem zakladania ciuchow ochronnych ? Narzeka ?

 

pozdrawiam

 

:D

 

Wstyd się przyznać, ale z "ochraniaczy" to ma tylko kask i rękawiczki. Do tego niestety tylko katana (ew. kurtka) i rajstopy (ew. spodnie).

Wiem, że powinienem o nią lepiej zadbać, ale ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd się przyznać, ale z "ochraniaczy" to ma tylko kask i rękawiczki. Do tego niestety tylko katana (ew. kurtka) i rajstopy (ew. spodnie).

Wiem, że powinienem o nią lepiej zadbać, ale ...

 

Moja na poczatku marudzila i nie lubila sie pocic. Po wypadku jaki miala ( sama ) nie musze nic mowic, pyta sie gdzie kombi albo sama go wyciaga, wieksze mam problemy z zona niz z nia. jednak obydwia wiedza, ze jak nie zaloza to nie ma jazdy.

 

pozdrawiam

 

:icon_exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...