Skocz do zawartości

moto dla syna


Rekomendowane odpowiedzi

witam . mam taki problem : moj syn ma 11lat i 150 cm wzrostu .jako ze jezdzi ze mna w terenie autem to az sie pali zeby na moto posmigac :crossy: :buttrock: i tu sedno sprawy- chcisalbym mu zanabyc jakiegos sprzeta do tluczenia w terenie ,nawet bez papierow .tanie jakies -niech sie uczy :icon_twisted:

ale np.yamaha dt ,czy nie zawysoka bedzie dla niego? :icon_rolleyes: a moze jakis inny sprzecik? a moze da sie kola mniejsze zapodac?

natakich malych kolach znalazlem mu yz 80 ale nie wiem czy nie zamocne bedzie to diabelstwo :icon_eek: on dopiero poczatkujacy jest.

doradzcie koledzy bo mam dylemat :icon_rolleyes:

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dt 80 bedzie na niego za duza poniewaz jeden chlopak sie przymierzal do mojej tez gdzies z 150cm i nie dosiegal palcami do ziemi. Mtx 80 jest mniejszy i lagodnie oddaje moc. Jeszcze mtx, mt 80 chlodzony powietrzem to napewno mlody by na nim dal rade poniewaz jest dosyc maly motor i lekki. Yz 80 moze byc za mocna. Mnie napoczatku po simsonie troche dt ciagala wiec yz tym bardziej. Hmm dr 125 jest lagodna bardzo. Troche mniejsza od dt 80 i co do mocy podobnie do dt tylko ze lagodnie oddaje moc 4t;) ale czy poradzil by sobie z waga motocykla? okolo 100kg. Wiecej mi nic do glowy nie przychodzi. Kulka ja zaczynalem od simsona s51 latalem jak glupi po lesie spalanie male, czesci baaardzo tanie, zawieszenie do skakania sie nie nadaje:D ale za jeepami dawalem z kumplem rade on tez simsonem jechal blota nie blota gorki jakos dal rade;) a opanowac napewno opanuje. Po komarze dla mnie to byla rakieta:D hehe

Edytowane przez pikus91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yo, ja osobiscie polecam derbika:) sam od niego zaczynalem w terenie:) niby wszyscy narzekaja na zawieszenie ale ja uwazam ze jest przywoite...co do ceny ...idzie dorwac za niewielkie pieniadze (ofc sprowadzone)

 

p.s ofc chodzi o derbi senda wersja R (naprawde przyzwoite moto)

Edytowane przez konrad_pol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak kilka osob wyzej radziłbym kupić ts70 czy 80

za "małe" pieniądze, przynajmniej po roku nie bedzie bulu " o boże ile to straciło na wartości"

młody powie ze chce coś wiecej to yz80 czy jakiś HM enduro :biggrin:

 

O takie moje skromne zdanie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak kilka osob wyzej radziłbym kupić ts70 czy 80

za "małe" pieniądze, przynajmniej po roku nie bedzie bulu " o boże ile to straciło na wartości"

młody powie ze chce coś wiecej to yz80 czy jakiś HM enduro :biggrin:

 

O takie moje skromne zdanie

 

Pozdrawiam

 

wlasnie niech mlody katuje cos co oddaje moc w delikatny sposob a i tak bedzie mial frajde bo to bedzie jego sprzet

81620200.jpg

Spotykam na trasie pędzących niebezpiecznie wariatów...

... aż ciężko ich wyprzedzić!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rhx za podpowiedzi :biggrin:

wlasnie miedzy tymi sprzetami mam niejaki wybor . cena gra nieposrednia role gdyz chlopak uzbieral co nieco i ja mu drugie tyle dokladam [taka umowa byla-ile uskladasz tyle ja dokladam hehe]no i wychodzi cos max 2000.

jesli moznaby do dt zalozyc mniejsze kolka np z yz 80 totak zrobilbym ale nie wqiem czy sie da.

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka !

 

I tak masz z czescie, ze nie doradzono Ci kup od razu 125-ke 30KM bo chlopakmma olej w glowie to da rade.

 

Wydaje mi sie tak jak zauwazyl poprzednik, ze Twoj syn na DT nogami do ziemi nie dostanie. Honda MTX odpada tam musisz miec dobre 165 cm.

 

najrozsadniej bedzie kupic cos " rodzimego ", gdzie czesci sa tanie, bo jak bedzie katowal, to i sypac sie bedzie. Komarek czy Simson bylby chyba najodpowiedniejszy. Nie zapomnij o kupnie odpowiedniego stroju gwarantujacego bezpieczna jazde, odp. butow i rekawiczek.

 

pozdrawiam

 

:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z terenewymi sprzętami jest ten problem, że są duże - zwykle mają koła 21 i 18 i duży prześwit pod silnikiem. W sumie to nie ma specjalnie z czego wybierać, bo te małe 50 ccm "crossowe" np. Honda CR 50 albo takie małe KTM to są do 3 - 5 latków. Zorientuj się jeszcze o 65 ccm, bo taka klasa też jest. YZ 80 to raczej zły pomysł, bo go sponiewiera (nie wiem jak idzie 28-konne moto, ale wiem, ze jak zaczynałem, to Simson na 2 biegu miał taaaaką moc :biggrin: ). Ja radziłbym pojemność 50 ccm, niezależnie czy to byłby Simson, czy jakiś japończyk, powiedzmy Suzuki TS, czy Suzuki RMX np. Zresztą, najlepiej by było pooglądać w okolicy, jeśli są, różne motorki, czy nie sa za duże itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...