Skocz do zawartości

porządne kombi/kurtka tekstylne ze średniej półki


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Noszę się z zamiarem zakupu kombi/lub dlugiej kurtki tekstylnej ze sredniej polki. Do tej pory jezdzilem w skorach i tak naprawde nie mam o ubiorach tekstynych zadnego pojecia .

 

Jakie marki byscie mi polecili i ewentualnie na co w kurtkach tekstylnych zwracac uwage??

 

Przegladalem sobie strony niemieckie i znalazlem IXS, POLO, LEVIOR, PROBIKER, GERMOT, HEIN GERICKE...itd. Moze ktoras z wymienionych jest godna polecenia, a ktorych sie np zdecydowanie wystrzegac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne kurtki z tym ze krotkie ma modeka, chociaz ja kupilem troszke tansza z wloskiej firmy A-Pro.

A co w takiej kurteczce jest wazne??

Napewno dobra wentylacja... czyli wiadomo suwaki otwierajace dolot powietrza z zewnatrz z przodu i wypuszczajace powietrze z tylu kurtki.

Poza tym wiadomo podpinka, i membrama z gore-texu tez by nie zaszkodzila... lub z innego podobnego materialu typu sympa-tex.

Co jeszcze ... wydaje mi sie przynajmniej ze powinno sie tam znalezc kilka odblaskowych wstawek co bys byl widoczny conieco na drodze... :flesje:

Widomo kieszonki kieszonki i jeszcze raz kieszonki :)

W miare jak bedziesz sie za taka kurtka rozgladal to zauwazysz ze sa dwa rodzaje zapiec z przodu. Jedne sa robione na zakladke tak ze np deszcz raczej nie ma szans sie przedostac natomiast inne maja zamek na wierzchu.

Ostatnia rzecz na jaka bym zwrocil uwage to protektory... wiadomo im wiecej tym lepiej...

A reszta to chyba tylko kwestia gustu :) I to tyle

Pozdrawiam i zycze trafnego wyboru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka !

 

Szkoda zenie sprecyzowales do ilu Cie ta kurtka interesuje. Wtedy mozna byloby cos poleciec. W Polo akurat maja Alpinestars za 189,- €.

 

:banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka !

 

Szkoda zenie sprecyzowales do ilu Cie ta kurtka interesuje. Wtedy mozna byloby cos poleciec. W Polo akurat maja Alpinestars za 189,- €.

 

:banghead:

 

I ja sie podlacze do tematu Interesuje mnie porzadna kurtka tekstylna na sporta z przeznaczeniem glownie do jazdy w lecie i cieplejsze dni oraz kurtka skorzana rowniez na sporta i rowniez porzadna z mozliwoscia dokupienia w pozniejszym czasie spodni do kompletu Jesli chodzi o szycie zarowno jednej jak i drugiej to interesuje mnie cos co bedzie sie godzilo zarowno z jazda sporowa jak i turystyczna (tzn szycie typu 75 stopni odpada raczej) Co do ceny to powiem tak: jakosc przede wszystkim

 

ks-rider! To pytanie zwlaszcza do Ciebie Widze ze szeroko na forum wypowidasz sie jesli chodzi o produkty Louisa Polo usw. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O moge cos ci polecic co sam chcialem kupic ale nie mialem w tedy kasy

www.modeka.pl kurtka kosztuje 660zl i nazywa sie "Shield" na fotkach nie widac jaka jest naprawde ale wedlug mnie jest to jedna z ladniejszych kurtek tekstylnych.

A jesli chodzi o skore to, a cena nie jest najwazniejsza to polecam cos z oferty firmy Alpinastars extra jakosc :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę się wypowiedzieć co do skóry - w tamtym roku kupiłem Arlen Nessa ( kurtka+spodnie) , z podpinką. Komplet super wykonany, ciepły i dwuczęsciowy, można spodnie dobrać innego rozmiaru niż kurtka.

Nie był najtańszy, za całość dałem 2100 pln, ale moim zdaniem warto - po roku użytkowania zero śladów zużycia - raz wydasz więcej kasy a będziesz zadowolony na długi czas.

Co do kurtki tekstylnej to przymierzam się do Modeki model Wanga - oglądałem ją ostatnio, nieźle wykonana, ma wszystkie ochraniacze, podpinkę i membranę ale nie mogłem przymierzyć bo nie mieli rozmiaru.

Edytowane przez Jako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modeka ma modele Melville i coś tam jeszcze... chyba Outback z długich kurtek. Mam Melville i jest super. Salon jest na ul. Karkonoskiej naprzeciwko budynku Polskiego Radia. Najlepiej wpaść tam i zobaczyć na własne oczy, przymierzyć itp. Jeśli chodzi o Modeka... polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w warszawie da sie gdzieś przymierzyć ciuchy modeki ?

 

1.Tarbor na Kijowskiej

2.Marmit na Przechodniej 2

3.Boldor - meli Modekę jak byli na Jagielońskiej czy mają teraz w Ożarowie nie wiem

 

Na stonie Modeki jest jescze Rapid Motocykle na Bema 71 ale firma zmieniła asortyment i Modeki już nie ma

No i oczywiście wszystkie targi, motobajzle itp.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...