Skocz do zawartości

porządne kombi/kurtka tekstylne ze średniej półki


Rekomendowane odpowiedzi

oooki... zakładać nowego wątku nie wypada modowi, który sam ma pilnować porządku - więc się podpinam. jakby ktoś pytał: tak, przeglądnąłem archiwum :bigrazz:

 

poszukuję jak w temacie tekstylnego kompletu ze średniej półki cenowej*, z następującymi cechami:

- jak wyżej: tekstyl**

- najchętniej wzmocniony w krytycznych punktach (barki, łokcie, kolana, biodra) skórą

- chętnie wyposażony w ocieplającą podpinkę (i tak większość odpowiadających posiada)

- koniecznie z membraną! możliwie najlepszej jakości, najchętniej oryginalnym gore-tex'em (ostatecznie coś klasy reissa)

- membrana ma być wypinana! (bez tego nie kupię, bo w lecie się rozpłynę, tym razem ostatecznie)

- komplet ochraniaczy! czyli: kolana, biodra (przynajmniej miękkie), łokcie, barki, plecy (też przynajmniej miękki)

- otwory wentylacyjne! przynajmniej rękawy i plecy, chętnie też na klacie + uda w spodniach

- zamek do spięcia! koniecznie długi przy krótkiej kurtce/ może być krótki przy długiej

- optymalnie dostępny w kolorze nie tylko czarnym, ale również jasnym

 

szukam po prostu opinii, może ktoś coś takiego posiada (a powinien), bądź widział/ widuje w sklepach. tam, gdzie wykrzykniki: to są warunki krytyczne, niezbędne. nie przewiduję zakupu produktu ich nie spełniającego - trochę doświadczenia dyktuje właśnie takie dla ciuchów na dłuższy czas i komfortową jazdę w naszych warunkach

za wszelkie sensowne porady będę niezmiernie wdzięczny. może komuś uda się mi pomóc, bo sam zaczynam dostawać kota. muszę i tak wydać sporo kasy, a w tym układzie wolałbym z wyboru być zadowolony

jsz

 

* - póki co faworytem jest modeka melville, w cenie za komplet 1670zeta

** - tych, którzy chcieliby mnie przekonywać do skóry informuję, że warunki krytyczne będzie spełnić jeszcze trudniej, a poza tym skóra (elementy) też się przetarła :)

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakość modeki nie jest rewelacyjna, miałem niedawno (wątpliwą) przyjemność przetestować kutrkę tekstylną na asfalcie, przy ok 40km/h i nici na szwach w kilku miejscach sie poprzecierały. Protektory są nie tam gdzie być powinny - mimo, że w kurtce przy szlifie zdarłem sobie łokieć :) , a podczas przymierzania wszystko było cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Modeka Melville kurtce jeżdżę od roku i sobie chwalę, pasuje na mnie jak druga skóra. Komplet ochraniaczy, nic nie uciska, nie uwiera. Nie sprawdzałem wytrzymałości na ścieranie... ani rozrywanie :banghead: z wiadomych powodów :cool:(leniwy jestem nie chciało mi się:D), ale w ciągu niecałego roku (12tys km) nic nie uległo awarii, wszystkie szwy trzymają jak trzymały, materiały zachowały swój wygląd - dodam że nie cackam się z tą kurtką, spieram tylko co jakiś czas muszki i inne ciałka zamordowanych owadów.

 

Pewnie wiesz co kurtka ma na wyposażeniu... więc co będę gadał, membrana się sprawdza jak do tego czasu (max co mnie spotkało to ostry deszcz przez godzinę z prędkością autostradową bez żadnej szyby i owiewki-kurtka się przemoczyła, ale pod membraną i w kieszeniach było suchutko).

 

Przewietrzanie... dla mnie spoko, przy pozapinanym stanie jest komfortowo cały czas, w największe upały przy małych prędkościach po prostu rozpinam górę zamka i też jest do wytrzymania.

 

 

Polecam Modekę i tyle no. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie marki byscie mi polecili i ewentualnie na co w kurtkach tekstylnych zwracac uwage??

Na membranę!!

Motocyklowe teksy, w których obecnie jeżdżę, wyposażone są w membranę Reissa i... już wiem, że nigdy nie kupię ciuchów z inną membraną niż Gore-Tex. Jakieś dwa miesiące temu kupiłem (cywilną) kurtkę z Gore-Teksem i komfort termiczny jest nieporównywalnie lepszy. Naprawdę lepiej zapłacić więcej, a mniej się pocić.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przy okazji tu czytam ten post kolega mial szifa przy ok 150 km w kurtce modeki Road&Track to chyba jakis sredni model ale nie waze co sie stalo :

 

- kurta przetarta na lokciach, przedramionach, troche na bakach,protekory wydaja sie nie naruszone a przynajmniej sa na miejscu.

 

- plecy lekko przetarte a dlaczego ? Ponieważ kurtka sie podwinęła i tarł plecami o asfalt.

 

Z uwagi na prędkość oraz jego obraznia złamany palec u nogi , przetarte dołnie i plecy, troszkę łokcie myślę ze spisała sie niezłe martwi nie to podwiniecie.

 

Ja jeżdżę w Polo Road kurtka bardzo solidna jednak w cieplejsze dni bardzo gorąco.

W następnym sezonie przerzucam sie na Ret Bike Retvoyage.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na prędkość oraz jego obraznia złamany palec u nogi , przetarte dołnie i plecy, troszkę łokcie myślę ze spisała sie niezłe martwi nie to podwiniecie.

 

dłonie? to raczej wina rękawic. palec u nogi też nie daje się przypisać kurtce :notworthy:

natomiast kwestia podwinięcia kurtki na plecach sugeruje, że kolega nie miał jej dopiętej do spodni. i tu, a nie w jakości kurtki, dopatrywałbym się przyczyny tych obrażeń

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ok tak dla sprostowania to mial adidasy, jeansy (takze nie mial ich jak przypiac) i rekawice bull (straly sie od razu).

 

Wiem ktos moze mowic ze nie mial calego ekwipunku motocyklisty ... ale nie kazdy niestety jezdzi w pelnym stroju w okolicy domu.

Podalem taki przyklad z zycia i sami ocencie.

 

Protektory są nie tam gdzie być powinny - mimo, że w kurtce przy szlifie zdarłem sobie łokieć icon_evil.gif , a podczas przymierzania wszystko było cacy.

 

Podobnie jak kolega Abu napisal kumpel tez mial przetarte lokcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na membranę!!

Motocyklowe teksy, w których obecnie jeżdżę, wyposażone są w membranę Reissa i... już wiem, że nigdy nie kupię ciuchów z inną membraną niż Gore-Tex.

 

Amen. Olsen sorry ale Raisa jest najgorsza z membran ( przynajmniej z testow motorrad :icon_mrgreen: )

 

 

... ale nie kazdy niestety jezdzi w pelnym stroju w okolicy domu.

Podalem taki przyklad z zycia i sami ocencie. Podobnie jak kolega Abu napisal kumpel tez mial przetarte lokcie.

 

A dla czego nie jezdzi ? Do sklepu mam 1 km i bez ubioru ochronnego nawet nie wsiadam na moto.

 

Jezeli kurtka czy spodnie nie sa tego rozmiaru jaki byc powinien to nawet najlepsze protektory nic nie pomoga. Widz w tym, ze stroj ma byc dopasowany i scisle przylegac, tylko wtedy ma on sens. Moda hemerykanskich synow getta ktora i w PL sie przyjela niekoniecznie zda wiec egzamin.

 

:icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amen. Olsen sorry ale Raisa jest najgorsza z membran ( przynajmniej z testow motorrad :lalag: )

:cool:

 

 

Tez jestem ciekaw tego tych testów...

 

No i zastanawiam mnie fakt ze modeka w swoich najnowszych produktach używa własnie tej membrany ... zarówno SHIELD jak i SECCA ..

 

Jeżeli chodzi o kurteczki to przypadkowo u Dealera Hondu moglem porównać przynajmniej wykonananie kurtek firmy Modeka i Bering.

Niestety nie było intersujących mnie modeli w/w.. Moglem prównać tylko szycie i materiał.

 

I jak niedawno jeszcze byłem przekonany do Modeki tak teraz jestem zdecydowany na BERINGA ..

 

Kurtki ze wzgledu na wykonanie .. super .. jak dla mnie leżą na plecach rewelacyjnie .. cenowo zaczynają sie od 480 zł model chyba coblat .. mnie interesuja dwa modele Steel i jeszcze jeden ale nazwy nie pamietam,

co do protektorów to trzeba zobaczyć na miejscu na kurtce i w katalogu bo niestety ale strona nie jest za dobrze zrobiona (http://www.beringshop.pl/) ale te wyższe modele mają ich wystarczająco ..

 

Ja gorąco polecam .. dzwoniłem do Honda Kawaler w katowicach i oni mają dostępne modele Modeki i Beringa wiec można przymierzyc .. bo w krakowie to lipa z modeką

 

PS. nie wiem jaka jest membrana i protektory w kurtkach Beringa bo kolo w serwisie nie chciał mi dac katalogu a strona wieje bidą .. :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z krótkich kurtek polecam pod rozwagę IXON Sismic - fajna ze względu na możliwość wypięcia podpinki i membrany i wpięcia dowolnej ich kombinacji. Wykonanie spoko.

Dla porównania Modeka Shield była dla mnie bardzo niewygodna - uciskała mnie na wysokości łokci po wewnętrznej stronie.

Edytowane przez xekon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...No i zastanawiam mnie fakt ze modeka w swoich najnowszych produktach używa własnie tej membrany ... zarówno SHIELD jak i SECCA ..

 

Wiesz, to, ze Modeka uzywa tych a nie innych membran o niczym raczej nie swiadczy.Zwroc uwage, jaka jest cena ciuchow Modeki. Im lepsza membrana tym drozszy ciuch.

 

Nie z ksiezyca bierze sie cena ciuchow w krorych producent zastosowal membrane Gore Tex czy tez jej 25 % lepsza Gore Tex XCR o najnowszej c_change ktora wyjdzie dopiero w Lutym nie wspomne.

 

Co do testow to nie zamieszcze bo sa juz stare 2004 / 2005 i nie mam ich juz w archiwum.

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam KURTKE JXS rozmiar XL

 

ja też mogę, nawet z większymi dziurami :evil:

tylko do tego jest giełda :banghead:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kurtkami jest, tak, że należy patrzeć na ile dobrze jest dopasowana do ciebie, a nie co Ci się podoba a co nie.

 

Chciałem kupić model Roma, ze względu na wypinaną oddzielnie podpinkę i membranę. Zostaje Ci goła siatka na brzuchu i nawet w upale jeździ się całkiem nieźle. Kurtki niestety nie mogłem dobrze dopasować. L była za mała, XL była zbyt luźna, nie trzymało się to na mnie.

 

Kupiłem model Secca, który notabene jest poprawioną wersją Modeki Sheild (wzmocnienia na barkach i plecach, oraz wentylacja) i jestem cholernie zadowolony. Kurtka po za tym, że jest bardzo dobrze do mnie dopasowana, ma dodatkowe rzepy przy łokciach, w pasie. Dwa zamki długi i krótki, w zależności od tego jaki zamek masz w spodniach. Jedyna wada to to, że jest ciepła. Membrana jest wpięta na stałe, ale dzięki wentylacji, przy 40-50 na godzinę, chłodzenie jest już wystarczające.

 

Przy odpowiednim zapięciu prawdopodobieństwo, że coś Ci się przestawi jest znikome. Argument, że kurtka się poprzecierała przy łokciach przy szlifie z prędkości 150 ... heh kurtka tekstylna ściera się szybciej niż skóra, ponadto uważam, że poprzecierało się bardzo mało jak na taką prędkość i miał ogromne szczęście, że tylko palec złamał :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...