Skocz do zawartości

porządne kombi/kurtka tekstylne ze średniej półki


Rekomendowane odpowiedzi

 

na stronach np beringa trudno znaleźć jakiekolwiek przydatne informacje: o ile mnie pamięć nie myli nie piszą jakiej marki stosują membranę, nie ma również słowa o tym czy daje się wypiąć (jeśli się daje), ani o wentylacji. a to dla mnie warunki podstawowe. pomijam to, że bering jest na razie - w podstawowych cenach - tak jakby poza moim zasięgiem finansowym :/jsz

 

No wiec ... siedze sobie w robocie .. jutro moj ostatni dzień w pracy, bo zmieniam firme i postanowilem cos poszperać o wypinanych membranach .. i wyszukalem następujące info

 

Rodzaj kurtki

Firma sportowe turyst

retbike-> Retsilver Retvoyage

Bering->

modeka-> nie ma Auckland

Held-> Slide Oasis

Taigami

GT-One

 

Sprawdzilem tylko te trzy firmy

 

 

na stronach np beringa trudno znaleźć jakiekolwiek przydatne informacje: o ile mnie pamięć nie myli nie piszą jakiej marki stosują membranę, nie ma również słowa o tym czy daje się wypiąć (jeśli się daje), ani o wentylacji. a to dla mnie warunki podstawowe. pomijam to, że bering jest na razie - w podstawowych cenach - tak jakby poza moim zasięgiem finansowym :/jsz

 

No wiec ... siedze sobie w robocie .. jutro moj ostatni dzień w pracy, bo zmieniam firme i postanowilem cos poszperać o wypinanych membranach .. i wyszukalem następujące info

 

 

retbike-> sportowa - Retsilver, turystyk - Retvoyage

Bering-> sportowa - nie ma, turystyk - musze zobaczyc w katalogu ale raczej nie ma

IXON-> sportowa - nie ma, turystyk - nie ma

modeka-> sportowa - nie ma, turystyk - Auckland

Held-> sportowa - Slide, turystyk - Oasis, Taigami, GT-One

 

Ilośc Modeli w ofercie - retbike -> 12, modeka ->16, held ->21, Ixon to nie wiem

Sprawdzilem tylko te bo innych firm ze średniej półki nie znam ...

Po tej malem "analizie" to w sumie można dojsc do wniosku że przy tej ilości róznorodnych modeli stosunkowo malo ma wypinaną membrane (czescie dla kurtke z przenaczniem turystycznym - czyli troche dłuższe).

Pragne dodać że wypinane ocieplenie to standart.

 

Konkluzji: Może nie opłaca sie szukać koniecznie kurrki z wypinaną membraną do użytku miejskiego a na naprawde gorące lato jeżdzić w żółwiu lub typowo letniej kurtce ..

 

czekam na komentarze lub inne firmy do sprawdzenia ..

 

PS. chyba musze zabrać sie na poważnie za zestawienie kurtek ze średniej póki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

IXON-> sportowa - nie ma, turystyk - nie ma

[.....

 

IXONA wszystkim szczerze odradzam.

 

Miałem letnie moto-spodnie IXONA i przy pierwszym dotknięciu nogawką do rozgrzanego tłumika zrobiła się dziura na wylot wielkości pięści......

 

P.

Edytowane przez pastec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam kurtki BF - sa wygodne, trwale - tylko nie z wypinana membrana - najlepiej miec na stale a tylko podpibnka wypinana. Model Dynamic - bardzo ok., Dakar tez dobry tylko wlasnie ma wypinana membrane.

OK. pewnie kurtki BF są b. dobre ale... nie bardzo rozumiem intencje autora postu:

1. czy chodzi oto, żę kurtki BF z membraną wszytą na stałe są trwałe a te z wypinaną membraną nie są trwałe ?

2. czy też o to, że BF nie ma kurtek z wypinaną membraną ?

3. dlaczego najlepiej mieć membranę na stałe (domyślam się, że nie po to żeby przy 30 st. na plusie mieć saunę?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Konkluzji: Może nie opłaca sie szukać koniecznie kurrki z wypinaną membraną do użytku miejskiego a na naprawde gorące lato jeżdzić w żółwiu lub typowo letniej kurtce ..

 

czekam na komentarze lub inne firmy do sprawdzenia ..

 

PS. chyba musze zabrać sie na poważnie za zestawienie kurtek ze średniej póki

 

 

Sprawa wyglada w ten sposob ze za normalna kurtke ze sredniej polki z niewypinana membrana trzeba zaplacic ok 500-700 zl, a za kurtke na typowo letnia pogode z ochraniaczami i uczciwie uszyta ok 300-400. Wiec dwie kurtki wyjda raczej drozej. Chociaz przyznam ze to zawsze 2 kurtki i nie kombinujesz (Ja musze przepinac zaleznie od pogody co czasami bywa denerwujace jak chcesz podjechac gdzies na 5 minut). Majac dwie to jak jest cieplo bierzesz cienka, jest chlodno bierzesz grubsza. Jest to dobre zalozenie przy krotkich wyjazdach. Ale co z trasa 200-300 km? Albo wyprawa? Dwoch raczej nie bedziesz taszczyl ze soba :biggrin:. . A tak wypiecie podpinki czy membrany to kwestia chwili i pakujesz ja w torbe. Kazda opcja (2 kurtki lub jedna uniwersalna) ma swoje zalety i wady. Tak wiec zalezy indywidulanie od osoby czy i na jaki sprzet go stac. Mozna np kupic dobra kurtke z niewypinana membrana na dluzsze trasy, i jakas tania na letnie wypady na miasto. Kwestia wyboru :flesje: Ja wybralem kurtke tak mi sie wydaje uniwersalna ze wzgledu na charakter motocykla. Jak sie jezdzi asfaltem po sloncu to jest cieplo. Ale wjedz w gesty las na caly dzien to moze sie zrobic mokro i chlodno :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modeka-> sportowa - nie ma, turystyk - Auckland

 

Konkluzji: Może nie opłaca sie szukać koniecznie kurrki z wypinaną membraną do użytku miejskiego a na naprawde gorące lato jeżdzić w żółwiu lub typowo letniej kurtce ..

 

do modeli modeki z wypinaną membraną jeszcze flagowy model, melville

 

natomiast co do konkluzji: jeżdżę turystycznie, nie kręcę się wokół komina; motocykl nie służy mi do codziennej jazdy do pracy, ani do szybkich wypadów "po papierosy". jak jadę, to zazwyczaj na większą część dnia, czasami na łykend. wielokrotnie bywało już tak, że rano pogoda była śliczna, a w południe w trasie lało i walił grad; albo jadąc przechodziłem przez jakieś fronty burzowe. dlatego koncept 2 kurtek odpada, nie dam rady wozić 2 na wypadek zmiany pogody (nawet przy założeniu, że bagażu mogę zabrać prawie tyle, co goldas...)

po drugie: żółw i cienka kurteczka są fajne w korkach, ale nie na trasie. mimo wszystko za miastem trochę bardziej dmucha ;)

 

a propos marki bf: to jest chyba sprzedawane w larssonie, co? jak się to-to w ogóle nosi? bo jak tak się przyglądałem, to raczej była dolna niż średnia półka...

 

chyba zacznę pisać do przedstawicieli firm z propozycją "występowania" w ich ciuchach na fotkach np. w (uwaga, reklama mode on) http://www.moto-magazyn.pl/artykuly/turyst...i_stara_lubovna :bigrazz:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retbike mi odradzano ze względu na produkcję

część w Polsce część w Pakistanie

jak trafisz dobry egzempalrz to będzie służył nieniagannie

a jak nie to kicha , podobno prują sie i rozłażą na szyciach

 

 

ja kupiłem komplet Spool'a

Highland Evo kurtka + spodnie

cena po rabatach 1050

 

jak coś w niej pojeżdżę to opiszę wrażenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ja kupiłem komplet Spool'a

Highland Evo kurtka + spodnie

cena po rabatach 1050

 

jak coś w niej pojeżdżę to opiszę wrażenia

 

ok .. zainteresowany jestem

 

gdzie kupileś ? we francji czy w polsce ?

jest to twoja pierwsza kurtka moto ?

 

co do kurtek ..to cieżko coś powiedzieć ze zdjec wiec trzeba przymierzyć ... albo pisz jak tam wrażenie z użytkowanie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego co niektorzy chca miec kurtke z wypinana membrana. W dobrych kurtkach jest ona wlaminowana wiec raczej nie da sie jej wyciagnac. Przypomina mi to rosyjski wodoszczelny zegarak. Wpuscil i nie wypusci :icon_mrgreen:

 

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retbike mi odradzano ze względu na produkcję

część w Polsce część w Pakistanie

W Pakistanie są szyte tylko kurtki i kombinezony ze skóry. Materiałowe są szyte w Polsce. Kiedyś mieli problemy ze szwami które puszczały ale w nowych produktach juz sie to podobno nie przytrafia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomina mi to rosyjski wodoszczelny zegarak. Wpuscil i nie wypusci :bigrazz:

 

co poniektórzy czyli ja :)

zasadniczo chodzi właśnie o to, że z której strony by nie patrzeć, to membrana jest po prostu odpowiedniej konstrukcji/ porowatości folią. jazda w takiej folii w wysokich temperaturach _musi_ oznaczać co najmniej silne pocenie

w dobrych (a nawet przeciętnych jakościowo) kurtkach ta membrana ma własną warstwę nośną, wszytą pomiędzy materiał zewnętrzny a podszewkę. tylko w kiepskich, tanich, bywa ponoć natryskiwana/ laminowana bezpośrednio do tkaniny pokrycia

nie widzę więc powodu, dla którego nie mógłbym kupić sobie kurtki z możliwością wypięcia tej folii - tym bardziej, że przecież czy jest wypinana czy nie, to jej ciągłość i tak jest przerwana w miejscu zapięcia kurtki. a tam zakładka materiałowa + uszczelnienie zamka i tak wystarczy do uzyskania wodoszczelności. mając więc wypinaną membranę mogę z niej wygodnie korzystać wtedy, kiedy jest faktycznie potrzebna: w deszczu, bo takie jest jej zadanie (uszczelnić, umożliwiając wypuszczenie na zewnątrz pary wodnej wytwarzanej przez ciało). w pozostałych przypadkach mogę jeździć w znacznie bardziej przewiewnej kurtce bez membrany, kiedy nie utrudnia ona wentylacji (bo żeby nie wiem jak dobra była, to i tak ma ograniczoną paroprzepuszczalność)

to tyle gwoli wyjaśnienia :biggrin:

 

i nadal szukam :biggrin:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

Co do testow to nie zamieszcze bo sa juz stare 2004 / 2005 i nie mam ich juz w archiwum.

 

:evil:

 

Jestem świetnym znawcą tematu tylko nie mam na to dowodów.....

:banghead: :flesje: :wink:

 

Technologia Reissa (tak się pisze poprawnie) i Gore-Tex nie zmieniła się od 2004 / 2005 więc argument, że testy są stare pada.

 

Mam kurtkę IXS z Gore-Texem i w cieplejsze dni też się w niej pocę.

 

Pawel

 

 

 

 

 

Nie wiem dlaczego co niektorzy chca miec kurtke z wypinana membrana. W dobrych kurtkach jest ona wlaminowana wiec raczej nie da sie jej wyciagnac. Przypomina mi to rosyjski wodoszczelny zegarak. Wpuscil i nie wypusci :wink:

 

:flesje:

 

W droższych i lepszych kurtkach membrana jest wypinana i tak jest lepiej ponieważ:

- membrana nigdy nie odprowadza 100% potu, część jednak zatrzymuje

- kurtki trzeba prać a każde pranie nawet w temperaturze poniżej 40 stopnie obniża wydajność membrany

 

pozdro,

 

Pawel

 

Rozważam zakup kurtki Retvoyage, mierzyłem i jak dla mnie jest OK.

Mierzyłem i czuję się w niej OK.

Mam tylko kilka wątpliwości zanim wydam 600 zł na polską kurtkę:

- nie najlepsza opinia n/t membrany Reissa

- kurtka dostępna tylko w grobowym-czarnym kolorze, bez opcji czarno szara etc.

- nachalne obrandowanie kurtki napisami RET-to RET-tamto praktycznie z każdej strony

 

pozdro,

 

Pawel

 

Dzisiaj byłem w sklepie firmowym Ret bike. Mierzyłem Ret Voyage - flagowy model.

Wykonanie słabe, po każdym zdjęciu kurtki musiałem wkładać w rękawy kurtki podpinkę bo zostaje na rękach, suwaki wewnętrzne oceniam na max rok wytrzymałości, każdą warstwę zapina się osobno, więc na zapięcie/rozpięcie trzeba sobie zarezerwować sporo czasu, protektory to cienki i twardy plastik. Kurtka z trudem układa się do ciała, raczej uwiera i nie poddaje się. Ściągacz na dole nie spełnia swojej roli - guma jest za słaba.

Ogólnie wykonanie oceniam gorzej niż chińszczyznę.

Do tego to nachalne Ret tu, Ret tam.

Szczerze odradzam.

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam...a co byście powiedzieli na taki komplecik-

Kurtka: http://www.4bikes.pl/product_info.php?cPat...products_id=163

Spodnie: http://www.4bikes.pl/product_info.php?cPat...products_id=167

z tego co wiem, kurtka ma wypinany goretex i podpinkę ( szkoda ze nie outlast-ową:banghead: )a w lato można rozpiąć przednie panele i prawie polowe pleców...co powinno dać zadowalającą wentylacje:D (http://www.alpinestars.com/_lp/moto_jackets_frst.htm kliknąć w "view back/colors" w celu zobaczenia szczegółów...:icon_idea: )

pozdrawiam i proszę o opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam...a co byście powiedzieli na taki komplecik-

Kurtka: http://www.4bikes.pl/product_info.php?cPat...products_id=163

Spodnie: http://www.4bikes.pl/product_info.php?cPat...products_id=167

z tego co wiem, kurtka ma wypinany goretex i podpinkę ( szkoda ze nie outlast-ową:biggrin: )a w lato można rozpiąć przednie panele i prawie polowe pleców...co powinno dać zadowalającą wentylacje:D (http://www.alpinestars.com/_lp/moto_jackets_frst.htm kliknąć w "view back/colors" w celu zobaczenia szczegółów...:biggrin: )

pozdrawiam i proszę o opinie

Witam,

w zbliżonej cenie (nieco niższej - za komplet kurtka+spodnie= 2000) można kupić wdzianko firmy Macna. Jakiś czas temu, czytałem na forum pytanie Astarte o ciuchy. Ktoś wskazał właśnie na Macnę. Przejeżdżając przez Tychy zajechałem do dealera Suzuki i obejrzałem. Kurtka jest droga -1200 ale full wypas. Wg mnie można w tym jeździć w każdych warunkach. Oczywiście trzywarstwowa (ocieplacz, membrana i "kurtka właściwa") dodatkowo odpinany kołnierz na gorące dni. Kołnierz odpina się symetrycznie od dołu z obu stron kurtki. Po odpięciu, na jego miejscu jest przewiewna siateczka. Z wyglądu kurtka jest dopracowana w każdej szczególe :lalag:. Jest bardzo lekka. Kiedy ją podniosłem, to sprawdzałem czy coś na ladzie nie zostało a potem czy wszystko jest na swoim miejscu. Fajnie jest rozwiązana sprawa kamizelki odblaskowej. Jest ona przyczepiona do kurtki na klamry i gumkę. Można ją łatwo i szybko zdjąć jeśli dla kogoś to obciach. Ochraniacze łokcie/barki to już chyba standard. Nie pamiętam czy jest ochraniacz na plecy. Sprzedawca zapewniał mnie, że w Holandii (tam jest producent) na stałe jeździ kilku motocyklistów i testują wyroby firmy. Fajną mają robotę.

Na przyszły sezon muszę kupić kurtkę i wszystko wskazuje właśnie na Macnę. Okaże się pod koniec grudnia. Wtedy rozliczają premię roczną.

Teraz jeżdżę w RetBike model Rettouring. Faktycznie niektóre szwy puszczają. Podszewka drze się na każdym szwie. Zaiste, przy temperaturze pow.20 to już jest w niej piekarnik. W zimne dni, tak jak teraz, sprawuje się ok, jeździłem w niej w deszczu, faktycznie nie przemaka. Ale przy rękawach "podciąga" wodę prawie do łokci. Pewnie sprawę załatwiają dodatkowe rękawice. Rozmiarowo to jest niewymiarowa. Jak w barach i klacie jest ok, to rękawy za krótkie. Ogólnie jestem niezadowolony i drugi raz nie kupię nic tej firmy.

 

A tu strona producenta: http://www.macna.com/

 

Aha, wg sprzedawcy z Tychów (Suzi-Moto na Dzwonkowej) oprócz Suzuki jeszcze Kawasaki może mieć te ciuchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, wg sprzedawcy z Tychów (Suzi-Moto na Dzwonkowej) oprócz Suzuki jeszcze Kawasaki może mieć te ciuchy.

Ja się spotkałam z ciuchami firmy Macna w Hondzie w Bielsku :icon_mrgreen:

 

Właśnie wczoraj dostałam od nich sms-a, że mają dla mnie kurteczkę, więc muszę się tam wybrać i zobaczyć jak to będzie wyglądało na żywo, bo na stronie firmowej kurteczki miodzio :icon_mrgreen:

 

Mnie interesuje kurtka damska: Amber albo Amazon obydwie świetnie wyglądają, ale ocenię dopiero jak na żywo zobacza jak na mnie leżą :)

 

pzdr @starte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...