Skocz do zawartości

porządne kombi/kurtka tekstylne ze średniej półki


Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli macie zamiar kupowac Tekstylia to koniecznie -jak ktos wczesniej zaznaczyl- z osobno wypinana membrana i ociepleniem. Wtedy macie ciuchy na kazda pogode. Dobrze gdyby byly jeszcze jakies odpinane "wywietrzniki".

Sam uzywam Halvarssona: Kurtka Raptor, spodnie Tromb.

Szczerze polecam. Sprawdzcie w KOBI czy cos zostalo ze starej kolekcji. Jesli tak to powinno byc w miare przystepnej cenie.

 

Kurtka jest na tyle dluga, iz nie trzeba jej spinac ze spodniami by nie dawalo po nerach.

 

Co do szlifow to mi sie wydaje, ze tekstylia to nie skora i sa raczej "jednorazowe"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam kurtki tekstylne BERING

http://www.beringshop.pl/index.adml?r=278&...301172141350628

Sa dobre jakościowo i ogólnie szycie, ilość schowków i kieszeni, podpinka...ogólnie super kurteczki

A druga firma i godne polecenia kurteczki to Kobi www.kobi-sklep.pl

Kurteczka godna polecenia - do tego dają za 10 zł buty!

http://www.kobi-sklep.pl/sklep/?d=produkt&id=54

Teraz byłam na bazarze i pojawiła się masa nowych firm które produkują kurtki tekstylne ale chyba jakość ich nie jest zbyt dobra, ja polecam sprawdzone kurtki...

Dołączam jeszcze do nich BUSE...tez dobra firma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Modekę model Atlanta.Jest na 100% wiatro i wodoszczelna(sprawdzone w trasie).

 

Ma jedną wadę,jest za ciepła na upalne dni.Pomimo otwarcia wszystkich 6ciu wywietrzników,

 

na postojach z rękawów można wylewać wodę.Myślę,że winę za to ponosi niewypinana membrana.

 

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może kurtka firmy HELD? Jeżdżę w takiej i jak na razie jest ok.

 

model, wyposażenie..?

na stronach np beringa trudno znaleźć jakiekolwiek przydatne informacje: o ile mnie pamięć nie myli nie piszą jakiej marki stosują membranę, nie ma również słowa o tym czy daje się wypiąć (jeśli się daje), ani o wentylacji. a to dla mnie warunki podstawowe. pomijam to, że bering jest na razie - w podstawowych cenach - tak jakby poza moim zasięgiem finansowym :/

dobre marki to już mniej więcej znam, problem polega na tym, żeby znaleźć coś dość dobrego, a jeszcze nie w kosmicznej cenie :wink:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model, wyposażenie..?

na stronach np beringa trudno znaleźć jakiekolwiek przydatne informacje: o ile mnie pamięć nie myli nie piszą jakiej marki stosują membranę, nie ma również słowa o tym czy daje się wypiąć (jeśli się daje), ani o wentylacji. a to dla mnie warunki podstawowe. pomijam to, że bering jest na razie - w podstawowych cenach - tak jakby poza moim zasięgiem finansowym :/

dobre marki to już mniej więcej znam, problem polega na tym, żeby znaleźć coś dość dobrego, a jeszcze nie w kosmicznej cenie :wink:

jsz

 

ja też miałem ten problem z beirngiem .. tzn brak informacji .. napisałem do nich z zapytaniem żeby mi przysłali katalog .. i po 1,5 miesiaca przyslali .. jeszcze do niego nie zaglądnolem ale jutro na pewno to zrobie.. .jak intersuje cie konkteny model to zerkne do mojej ksiegi i przekaże dalej ...

 

ps. a tak sobie myslalem czy nie zrobie takiego porównania kurtek tekstylnych .. tak jak zrobiłem to przy okazji kasków z blendą ... link jest w postach o kaskach .. mysle że byłoby przydatne i oszczędzi pare postów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrace swoje 3 grosze.

 

Ja kupilem kurtke firmy Furygan model TX3EN1. Jest to francuska firma, w Polsce raczej niedostepna poki co. Kurteczka wydaje sie byc solidnie uszyta. Protektory na plecach, barkach i lokciach bardzo dobrze dopasowane (przynajmniej do mnie). 2 podpinki, jedna taka ocieplajaca nie tylko na tulowiu ale do nadgarstkow, druga podpinka to ta membrana. Sa tez elemety odblaskowe, ale nie szpeca w ogole kurtki. Jedyne co mnie martwi to brak wentylacji, ale mysle ze po wypieciu podpinki i membrany i lekkim otwarciu kurtki pod szyja nie bedzie tak zle. Jeszcze nie mialem jej okazji testowac na drodze :/

 

Oto strona firmy www.furygan.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja wypowiem się na temat kurtki Modeka Auckland. Kupiłem ją w sierpniu tego roku i kilka kaemow juz w niej zrobilem (ok 1000). Do zakupu tej kurtki przekonala mnie ona sama :buttrock:. Poprostu jak ja zalozylem to wiedzialem ze chce ja miec. Faktem jest ze nie jest tania (cena katalogowa 795zl) ale co tam. W promocji dostalem jeszcze pas, kominiarke, koszulke i rekawice Modeka Mesh.

Przed zakupem poczytalem troszke opinii na temat kurtek tekstylnych i ruszylem do Wroclawia aby cos przymierzyc. Trzy sklepy i niestety zawsze cos bylo nie tak :icon_twisted:. To mnie cos gniotlo albo drapało, to kiepskie zamki, to za krotkie rekawy w Xl-ce (przyznam ze jestem troszke niewymiarowy, mam dlugie rece a jestem dosc szczuply), a w XXL-ke to spakowalbym jeszcze oprocz siebie namiot :buttrock:.

W koncu pojechalem do sklepu firmowego Modeki i stalo sie. Mierzylem tansze modele, ale sprzedawca powiedzial szczerze, ze jezeli chce tym podrozowac w lecie to musi byc wypinana membrana. Polecil model Auckland, ktory to ma wypinane i ocieplenie i membrane Reissa. Przymierzylem i to bylo to. Niewazne czy z ociepleniem, membrana czy sama kurtka lezala bardzo dobrze. Duza liczba udogodnien rowniez zrobilo swoje. Podziekowalem i kwestia pozostaly finanse. Dwie noce spedzone na mysleniu i kupilem (podziekowania dla Artura ze Świdnicy za rabat :buttrock: ).

A teraz jak sie sprawuje. A sprawuje sie niezle :buttrock:. Przyznaje ze nie moge za bardzo porownywac ale jak narazie wad nie znalazlem. Membrana sprawuje sie dobrze i nie wiem dlaczego narzekaja niektorzy na membrane Reissa. Faktem jest ze wpinanie jej w kurtke powyzej 20 stopni robi mala saune w srodku, ale to kwestia odpowiedniego skonfigurowania ubioru do pogody. Wpiecie membrany i ocieplenia w zimna noc ok 7 stopni umozliwialo jazde w podkoszulku (krotki dystans)

Kurtka jest długa i nie wymaga zakladania pasa zeby nie wialo po plecach. Sciagacze na rekach oraz w pasie pozwalaja uniknac efektu pompowania nawet przy duzych predkosciach. Stojka moglaby byc wyzsza ale to raczej kwestia gustu i anatomii. Wyposazenie w wyciagane protektory lokci oraz plecow (mam nadzieje ze nie beda potrzebne) i wstawki odblaskowe zwieksza bezpieczenstwo. Kieszenie ok. Wloty powietrza zapinane na zamek na klatce oraz na plecach. Wagowo rowniez nie sprawia problemow.

Przyznam ze nie eksploatowalem jej w ciezkich warunkach i na dlugiej trasie ale jak na moje potrzeby narazie wystarcza. Wg mnie jest dobrze wykonczona i sprawia wrazenie solidnej. Zobaczymy jak bedzie wygladala za rok, wtedy bedzie mozna ocenic realnie jej trwalosc. Ja jestem zadowolony z zakupu. W razie pytan pisac :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja wypowiem się na temat kurtki Modeka Auckland. Kupiłem ją w sierpniu tego roku i kilka kaemow juz w niej zrobilem (ok 1000). Do zakupu tej kurtki przekonala mnie ona sama :(. Poprostu jak ja zalozylem to wiedzialem ze chce ja miec. Faktem jest ze nie jest tania (cena katalogowa 795zl) ale co tam. W promocji dostalem jeszcze pas, kominiarke, koszulke i rekawice Modeka Mesh.

Przed zakupem poczytalem troszke opinii na temat kurtek tekstylnych i ruszylem do Wroclawia aby cos przymierzyc. Trzy sklepy i niestety zawsze cos bylo nie tak :). To mnie cos gniotlo albo drapało, to kiepskie zamki, to za krotkie rekawy w Xl-ce (przyznam ze jestem troszke niewymiarowy, mam dlugie rece a jestem dosc szczuply), a w XXL-ke to spakowalbym jeszcze oprocz siebie namiot :(.

W koncu pojechalem do sklepu firmowego Modeki i stalo sie. Mierzylem tansze modele, ale sprzedawca powiedzial szczerze, ze jezeli chce tym podrozowac w lecie to musi byc wypinana membrana. Polecil model Auckland, ktory to ma wypinane i ocieplenie i membrane Reissa.

.....

 

Witam ...

 

no wlasnie .. w kurtkach Beringa nie ma wypinanej membrany ... tylko ocieplenie jest wypinane .. taka sama sytuacja jest z kurtkami Ixon (czy cos podobnego) - przynajmniej taką informacje dostałem od sprzedawcy u dealera Hondy w krakowie.

 

ps. promocyjna cena była na te pozostałem rzeczy które kupileś czy w promoci dostałeś to wszystko ? :D

 

hyhy ..

 

Ja chyba bede znowu udeżał w strone modeki ze wzgledu na wypinaną membrane :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygladała w ten sposob ze Modeka zrobila promocje. Przy zakupie kurtki model Auckland za 795 zl za dodatkowe 50 zl mozna bylo nabyc pas, kominiarke, rekawice Mesh oraz koszulke firmowa Modeka. Ale w Centrum Motocklowym Świdnica chłopaki załatwili mi te dodatki w cenie. Wiec wyszla calkiem niezla promocja, bo rekawice normalnie kosztuja ponad 100 :( pas, kominiarka i koszulka to tez kilka drobnych. Rekawice idealne na cieple dni. Sa bardzo przewiewne :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle osób śmiga w kurtkach Retbike.

Niech ktoś się podzieli opinią n/t kurtek

 

Ja jeżdżę w kurtce RetBike model Retsport i jestem zadowolony.

Kurtka jest wyposażona w odpinany ocieplasz, protektor, wentylacje oraz zamek do dopięcia spodni.

Kurteczka była już przetestowana w deszczu i zdała egzamin

Z RetBike jest tylko jeden problem - rozmiarówka. Każdy model jest inny i trzeba przymierzyć. Raz wchodziłem w XL i było ciasno a w innym modelu bez problemu wskoczyłem w L.

Na razie mam tylko kurtkę ale nocne latanie skutecznie przekonało mnie do zakupu spodni ( w jeansach strasznie zimno ) i będzie wtedy cały kombinezon. Zastanawiam się nad zakupem drugiej kurtki ale teraz skórzanej i będzie to pewnie też cos z RetBike

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę w kurtce RetBike model Retsport i jestem zadowolony.

Kurtka jest wyposażona w odpinany ocieplasz, protektor, wentylacje oraz zamek do dopięcia spodni.

Kurteczka była już przetestowana w deszczu i zdała egzamin

Z RetBike jest tylko jeden problem - rozmiarówka. Każdy model jest inny i trzeba przymierzyć. Raz wchodziłem w XL i było ciasno a w innym modelu bez problemu wskoczyłem w L.

Na razie mam tylko kurtkę ale nocne latanie skutecznie przekonało mnie do zakupu spodni ( w jeansach strasznie zimno ) i będzie wtedy cały kombinezon. Zastanawiam się nad zakupem drugiej kurtki ale teraz skórzanej i będzie to pewnie też cos z RetBike

 

pzdr

 

Rozważam zakup kurtki Retvoyage, mierzyłem i jak dla mnie jest OK.

Mierzyłem i czuję się w niej OK.

Mam tylko kilka wątpliwości zanim wydam 600 zł na polską kurtkę:

- nie najlepsza opinia n/t membrany Reissa

- kurtka dostępna tylko w grobowym-czarnym kolorze, bez opcji czarno szara etc.

- nachalne obrandowanie kurtki napisami RET-to RET-tamto praktycznie z każdej strony

 

pozdro,

 

Pawel

Edytowane przez pastec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...