Skocz do zawartości

Motocykl sportowo turystyczny dla niskiej osoby


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niestety rowniez ja stanalem przed niesamowicie trudnym wyborem. Mianowicie, czas na zakup maszyny. Przez wiekszosc czasu myslalem ze bedzie to:

 

- sv650s (pieknosc) niestety pozycja anty-wygodna,

ale znajomy postanowil sprzedac

- vfr800FI - tez rewela, niestety po uszkodzeniu - czysto kosmetycznym, odpychajaco dziala tez wiek 10 lat (wiem, wiem co honda to honda), sprzedaje bo kupil fireblade

- er6f- toche balbym sie o tak nowy motocykl na poczatek

- zzr400 lub 600

 

Wszystkie z powyzszech, to modele obudowane (zaryzykuje), niestety nie jestem sympatykiem nakedow.

Jak wiecie jestem osoba pocztkujaca, a sprzet o ktorym mowie jest dosc spory ale uwazam ze mam troche oleju w glowie (mam nadzieje, ze sie nie myle) i potrafie opanowac reke na manetce.

 

Idealem bylby sv 650s z pozycja vfr, zrobione przez Honde ze spalaniem jak suzuki :smile: i tak nowe jak er6f :buttrock:

 

Dodam, ze mierze 173cm/75kg, najlepszy dosieg do ziemi oferuja vfr i er6f

 

Dziekuje za odpowiedzi

 

Pozdrawiam

Dyzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolo napisał że 10 lat to dla niego juz staroć więc nie proponujcie mu fz :D

 

dyziowg- nie wiem czym się przejmujesz, z każdym turystyczno sportowym powinienieś sobie dac radę włączając w to nawet gl-a

 

ja jestem ciut niższy od Ciebie i lżejszy a teraz latam TT-tką

wcześniej miałem okazję (oprócz średnich maszyn) latać np. gsx-em 750 (250kg) i też nie miałem problemów (choć kumple czasem się smiali że jak dla mnie to jest autobus)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tam nie od razu staroc,

znam kolesia, znam moto, za miesiac konczy sie mu przeglad, to sam zrobi nowy.

 

jesli chdzi o nizki :)

najleprzy kontakt z ziemia mam wlasnie na vfr, pozniej er6, a suzi na koncu.

 

Ale po co Ci kontakt z ziemią - motocykl jest od jeżdżenia a nie od stania w miejscu :)

 

Tak jak Kondrad uważam że powinieneś sobie poradzić z każdym z wymienionych sprzętów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:biggrin: ok, dzieki

 

jeszcze 2 pytania:

czy

 

 

- vfr800fi mozna uznac za "beginer friendly"?

 

 

 

Jakim cudem ?

Ciezkie i duze bydle w pelni oplastikowane, jak ci sie walnie na glebe to natychmiast

w spore koszty wpadasz. "Beginer friendly" to jest endurko jakies tak 250 - 350 ccm.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka !

 

siedzisz w GB wiec jak bedzie pogoda to kopnij sie do handlarzy albo do prywatnych sprzedawcow i zrob jazde probna, bo to na forum to tylko niestety teoryzowanie.

 

sam musisz odczuc co Ci lezy a tam masz pelne mozliwosci. Uklon do Adama M i jego rady co do Enduraka. Na nim najlepiej sie czlowiek uczy.

 

pozdrawiam

 

:buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezkie i duze bydle w pelni oplastikowane, jak ci sie walnie na glebe to natychmiast

w spore koszty wpadasz.

 

Jak rozumiem, kwestia plastików i tak pewnie się pojawi, bo takie jest założenie ;)

Co nie zmienia faktu, że VFR na pierwsze moto nie polecam, głównie ze względu na ograniczoną poręczność (masa, promień skrętu itp) w porównaniu z pozostałymi wspomnianymi sprzętami.

Wow, właśnie sobie uświadomiłem, że pierwszy raz w życiu komuś nie polecam VFR :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...