Skocz do zawartości

Jak dodaję gazu motor się dławi i nie chce jechać, a na saniu chodzi dobrze


zielak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Huskvarnę WRE 125 i jak dodaję gazu motor się dławi i nie chce jechać, na saniu chodzi dobrze. Motor jest po remoncie, ma wymieniony tłok , nikasyl oraz korbowód. Gażnik czyściłem, próbowałem też zamykać i otwierać zawór, ale też nie pomogło. Co może byc przyczyna tego zachowania. Czy może byc to wina zapłonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to wina za ubogiej miesznki motor ma za duzo powietrza w stosunku do paliwa a kiedy otwierasz ssanie to do mieszanki wedruje dodatkowa ilosc paliwa.

 

Tak jak mówi Damiano. Dobra regulacja gaźnika i wszystko powinno byś w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz załozony filtr? moze to storzek za 20zł? jak tak to wywal i załóż jakiś normalny..

a jak moto chodzi na wolnych obrotach? jeśli też jest kaszana to raczej nie będzie dysza główna ale poziom paliwa w komorze pływakowej albo lewe powietrze na łączeniu króćca bierze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam się nie rozregulował prędzej zabrudził.wyczyść, dokładnie przedmuchaj i wymien świece.

 

 

Też myślałem, że gaźniki sie same nie regulują, a jednak. Zanim zmieniłem gaźnik na nowy stary zupełnie oszalał i regulował sie jak chciał :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaźnik próbowałem regulować ale plastikowa sróbka nie reaguje jak nia kręcę ( druga metalowa reaguje). Wyjmowałem filtr powietrza żeby sprawdzić czy motor też się będzie dłwaił ale nie pomogło (filtr jest standartowy). Świeca jest wymieniona, a gażnik wyczyściłem spręzonym powietrzem, ale nie pomogło. Motor na wolnych obrotach chodzi bardzo dobrze, ale kiedy daje gazu motor robi bueeee....:icon_mrgreen: i się dławi. Kruciec ssący nie jest popekany a opaski są dobrze zaciśnięte. Spróbuje jeszcze podnieść blaszke na iglicy, może to pomoże. Po czym poznać czy motor dobrze chłodzi? Odkręciłem dekielem tam gdzie jest wiatrak który wprowadza płyn do obiegu czy się kręci ruszając kopką i sie kręcił. Pytam ponieważ motor się strasznie grzeje jak - cylinder się mocno nagrzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaźnik próbowałem regulować ale plastikowa sróbka nie reaguje jak nia kręcę ( druga metalowa reaguje). Wyjmowałem filtr powietrza żeby sprawdzić czy motor też się będzie dłwaił ale nie pomogło (filtr jest standartowy). Świeca jest wymieniona, a gażnik wyczyściłem spręzonym powietrzem, ale nie pomogło. Motor na wolnych obrotach chodzi bardzo dobrze, ale kiedy daje gazu motor robi bueeee....;) i się dławi. Kruciec ssący nie jest popekany a opaski są dobrze zaciśnięte. Spróbuje jeszcze podnieść blaszke na iglicy, może to pomoże. Po czym poznać czy motor dobrze chłodzi? Odkręciłem dekielem tam gdzie jest wiatrak który wprowadza płyn do obiegu czy się kręci ruszając kopką i sie kręcił. Pytam ponieważ motor się strasznie grzeje jak - cylinder się mocno nagrzewa.

 

Witam. Wiesz co powiem ci że mój kumpel ma tak samo w DT 125 coś mu się dusi czasami jak dodaje gazu a na wolnych obrotach chodzi cały czas. ale u kumpla to może być wina filtra paliwa bo jakiś zwalony ma. U ciebie niewiem co może być przyczyną, ale zapytam się kumpla on jest obcykany w tym. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam się nie rozregulował prędzej zabrudził.wyczyść, dokładnie przedmuchaj i wymien świece.

 

 

czlowieku gdy robilem remont moja nsrka pozlozeniu krecila 10tys teraz po regulacji kreci 12 mowa o jałowym biegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozwiązałem problem. Przyczyną było powietrze które dostawało sie przez rurke, która była odłaczona od dozowanika olejui. Zatkałem ją, wyregulowałem gaźnik i motor idzie jak przecinak :crossy:. Niech mi ktoś jeszcze powie po czym poznać że motor ma chłodzenie. Pytam ponieważ jak motor stoi i silnik pracuje na wolnych obrotach to cylinder mocno się nagrzewa.

Edytowane przez zielak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...