Skocz do zawartości

Mam zamiar kupić motor ale jaki ??


Rekomendowane odpowiedzi

Jaki byłby najleszy dla początkującego

 

 

Jeździłeś wcześniej czymś (MZ-ki, WSK-i też liczę)?? Jeżeli jesteś tylko po kursie to wybij sobie z głowy motocykle powyzej 500ccm. Jeżeli latałeś, to nie będę Cie tu molestował GS-em, bo jeżeli podobają ci sie w/w motocykle to malutki nakedzik wywoła tylko uśmiech na twojej twarzy. Moge polecic prawie każdy motocykl do 600ccm bez "R" w nazwie (CBF600/500, CB500, NX650 itd). Nie tyczy się to motocykli enduro/cross, ale to nie ten dział.

Edytowane przez Adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam zamiar kupić motor i zasanawiam się na hondą cbr 600 F4i a kawasaki zx9r. Jaki byłby najleszy dla początkującego czy może jakiś inny ?? :icon_eek:

 

Kup, któryś z powyższych i:

a) spisz testament

b) kochaj się z kobieta zawsze tak jakby to był ostatni raz

c) nie pokazuj forum rodzicom, ani nie pokazuj im gazet motocyklowych

d) w ostateczności nie mów nikomu, ze kupujesz sporta, po co mają sie martwić.

 

Jeden z redaktorów Motocykla testując R1 napisał, ze "R1 zgnoi każdego niedoświadczonego motonitę" i jeżeli myslisz, ze z Toba będzie inaczej to możesz:

a) mieć rację- uda ci się, ludzie mają szczęścia

b) nie mięć tego o czym mowa a a)

c) stracic zainteresowanie motocyklami po sezonie, kiedy bedziesz się bał iść do garażu.

 

Pozdrawiam i życzę rozsądnych decyzji. :icon_mrgreen: :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dokładnie jak piszą koledzy. Jesli jesteś początkujący lepiej przetestuj swoje siły na jakiejs 500. na sportowa 600 przyjdzie czas, 900 też. Jednak jak wiadomo, liczy sie tez to co ma sie w głowie bo i na 125 można sie zabic.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze twierdzilem ze do motocykli powinno sie "podchodzic" stopniowo wzgledem pojemnosci mocy usw Teraz biorac za przyklad osobe mojego kolegi ktory zaczynal od ZX-6R wiem ze sa osoby ktore moga sie nie stosowac to tej zasady Jesli jestes rozsadnym i "poukladanym" 19-sto latkiem ktory czuje motocyklizm (tzn nie jest nowobogackim jednosezonowcem) to wydaje mi sie ze nie powinienes sobie zrobic krzywdy zaczynajac od wspomnianej przez Ciebie CBR 600f4 (mimo wszystko uwazam ze ZX-9R odpada) Nie unikniesz jednak trudnosci nauki jazdy jakie niesie za soba stawianie pierwszych kroczkow (czytaj: nawijania pierwszych kilometrow) na motorku tego typu Staraj sie na poczatku duzo (wrecz tylko) jezdzic sam Zycze pokory i zdrowego rozsadku! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zniechęcaj się wypowiedziami starszaków, moto ma być mocne, zielone albo czerwone. a dla początkującego nie większa pojemność niż..........<- tam gdzie kropki wstawiamy odpowiednią wartość. ale jak chcesz trochę pożyć to zacznij od czegoś co ma góra 50-60KM. pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że jeśli czujesz się na siłach to możesz nawet zacząć od jakieś 600 np ZX6-R,

Wystarczy, że będziesz jeździć z głowa na karku i mieć odrobine wyobraźni :icon_mrgreen:

 

Z resztą do odważnych świat należy :buttrock: :icon_exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłeś wcześniej czymś (MZ-ki, WSK-i też liczę)?? Jeżeli jesteś tylko po kursie to wybij sobie z głowy motocykle powyzej 500ccm. Jeżeli latałeś, to nie będę Cie tu molestował GS-em, bo jeżeli podobają ci sie w/w motocykle to malutki nakedzik wywoła tylko uśmiech na twojej twarzy. Moge polecic prawie każdy motocykl do 600ccm bez "R" w nazwie (CBF600/500, CB500, NX650 itd). Nie tyczy się to motocykli enduro/cross, ale to nie ten dział.

 

dlaczego ma sobie wybić z głowy sporty ? Jak Ty zaczynasz od naked-a to wszyscy tak muszą ? Niech kupuje co mu pasuje (polecam Honde), na początku z głową i w miare powoli. Wszystko jest dla ludzi. Znam gościa który zaczynał od 1000 i żyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ty zaczynasz od naked-a to wszyscy tak muszą

 

Nakeda? Mam wersje SA.

Jak twój kumpel zaczął od 1000 i co? Prosił o radę więc napisałem co myślę, bo nakedy również mi sie kompletnie nie podobają, a też wszyscy wpajali GS-a.

Zaskoczę Cię i powiem, że mam ten sam silnik co Ty i nie uważam żeby mi czegoś brakowało.

A "z głową i bardzo powoli" to możesz rodzicom wciskać, nie mnie :D Wystarczy, że spojrze na twoj opis na Bikepics. Pomyśl, że jemu wpadnie przekroczyć 250km/h na tym 1000 w 3 dniu jazdy.

Edytowane przez Adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego ma sobie wybić z głowy sporty ? Jak Ty zaczynasz od naked-a to wszyscy tak muszą ? Niech kupuje co mu pasuje (polecam Honde), na początku z głową i w miare powoli. Wszystko jest dla ludzi. Znam gościa który zaczynał od 1000 i żyje.

 

:smile: :buttrock: :icon_biggrin: ?

Brawo za odważne stanowisko.

PrZecież każdy może zaczynac od sporta.

Zadaj inne pytanie, ilu jest forumowiczów, którzy znali kogoś kto zaczynał od sporta? Juz teraz nieznają....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tych 2 polecam ci F4. Spokojniejsza charakterystyka i moto ciut slabsze co pozwoli ci sie szybciej oswoic ze sportem. Co do duzych pojemnosci jako pierwsze moto...zalezy co masz w glowie a nie pod dupa. Ja zaczynalem od R1 a 250km/h jechalem dopiero pod koniec pierwszego sezonu

Edytowane przez Osek22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...