Skocz do zawartości

Yamaha WR 250 'n' 450


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zawsze mnie mnie męczyło takie pytanie ktore napewno uznacie za idiotyczne ale ile tak naprawde Taka WR 250 jest w stanie popędzic na max-a ?? heh kolesie którzy smigają u mnie po lasach zawsze tak bardzo szybko znikają z oczu:D ile wynosi V-max??

 

 

Zalezy od przęłożeń ! Ale od 100 do 140km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy spotkał się ktoś z uszkodzeniem piasty tylnego koła w wr '07 ?

dzisiaj się tak kumplowi w terenie stało. Urwało tą część piasty gdzie się trzyma zębatka.

Wygląda na to że ścięło śruby ale to trochę dziwne bo łańcuch był prawidłowo naciągnięty, śruby dokręcone, wszystko proste nic nie spadło

:)

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zawsze mnie mnie męczyło takie pytanie ktore napewno uznacie za idiotyczne ale ile tak naprawde Taka WR 250 jest w stanie popędzic na max-a ?? heh kolesie którzy smigają u mnie po lasach zawsze tak bardzo szybko znikają z oczu:D ile wynosi V-max??

 

 

z braku licznika nie powiem ;p ale po polach na prostej mozna niezle wyciagnac...

 

nawiazujac do tematu, komu co sie psolo najczesciej ? chodzi o wr400f rocznik 98-99.. z tego co wyczytalem to najczesciej klekal 3 bieg

 

EDIT: temat jest o 450!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zawsze mnie mnie męczyło takie pytanie ktore napewno uznacie za idiotyczne ale ile tak naprawde Taka WR 250 jest w stanie popędzic na max-a ?? heh kolesie którzy smigają u mnie po lasach zawsze tak bardzo szybko znikają z oczu:D ile wynosi V-max??

Klx-em goliłem za kumplem max 120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś rzuciłem temat o wr 426 i podniesienia mocy,było parę postów na temat tytanowych zaworów.Dowiedziałem się że wszystkie tytany(yz,wr 450)można zamienić zwykłymi nie narażając sprzęt na awarje.Jest to metoda sprawdzona.Tytany są bardzo czułe na pył,kurz,trochę brudny filtr i dowidzenia zawory.(Właściwie są tylko powlekane tytanem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka filmow instr. ktore przyda sie kazdemu posiadaczowi WR'ki

 

Wymiana oleju part 1 i part 2

 

Jedna z czynnosci ktore wykonuje sie przy odblokowywaniu nowej WR'ki (chyba od rocznika 05-06) to usowanie Air Induction System AIS i filmik

 

Tutaj mod ktory proponuje tym co nie taplaja sie zbyt czesto w glebokiej wodziefilmik. Czesto istnieje potrzeba wyregulowania na nowow gaznika po tym mod'ie.

 

Po tym jak juz wymienicie na krotsza srube od przepustnicy (bedziecie mieli pelny obrot rollgazu a nie 1/3) to proponuje wykonac tem mod. Dzieki niemu zmienicie mape zaplonu odpowiadajaca pelnemu otwarciu przepustnicy.

 

To sa czynnosci ktore warto wykonac po tym jak juz dosiadzecie w/w sprzeta, lub mozecie sie upewnic sami czy macie zrobione wszystkie z w/w mod'ow. Juz nie bede mowil ze oczywiscie warto wymienic seryjny wydech.

 

pzdrw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś rzuciłem temat o wr 426 i podniesienia mocy,było parę postów na temat tytanowych zaworów.Dowiedziałem się że wszystkie tytany(yz,wr 450)można zamienić zwykłymi nie narażając sprzęt na awarje.Jest to metoda sprawdzona.Tytany są bardzo czułe na pył,kurz,trochę brudny filtr i dowidzenia zawory.(Właściwie są tylko powlekane tytanem)

 

 

Dzisiaj tytany mają juz wszystkie motocykle więc twoja teoria nie za bardzo się sprawdza, a z tymi stalówkami to ja już widziałem ciekawe historie jak sprezyny zostawili od tytanowych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj tytany mają juz wszystkie motocykle więc twoja teoria nie za bardzo się sprawdza, a z tymi stalówkami to ja już widziałem ciekawe historie jak sprezyny zostawili od tytanowych....

Zmieniasz komplet,dokładnie nie wiem bo nie jestem mechanikiem ale to informacja od zaufanego speca.Podobno sprawdzona.Wszystkiego mi nie powiedział to jasne,tajemnica zawodowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czesc.Mam nowa WR 450 i niewiem jak odblokowac rool gaz? mam tylko 1/3 ale to za malo.Dzieki

 

 

Kilka filmow instr. ktore przyda sie kazdemu posiadaczowi WR'ki

 

Wymiana oleju part 1 i part 2

 

Jedna z czynnosci ktore wykonuje sie przy odblokowywaniu nowej WR'ki (chyba od rocznika 05-06) to usowanie Air Induction System AIS i filmik

 

Tutaj mod ktory proponuje tym co nie taplaja sie zbyt czesto w glebokiej wodziefilmik. Czesto istnieje potrzeba wyregulowania na nowow gaznika po tym mod'ie.

 

Po tym jak juz wymienicie na krotsza srube od przepustnicy (bedziecie mieli pelny obrot rollgazu a nie 1/3) to proponuje wykonac tem mod. Dzieki niemu zmienicie mape zaplonu odpowiadajaca pelnemu otwarciu przepustnicy.

 

To sa czynnosci ktore warto wykonac po tym jak juz dosiadzecie w/w sprzeta, lub mozecie sie upewnic sami czy macie zrobione wszystkie z w/w mod'ow. Juz nie bede mowil ze oczywiscie warto wymienic seryjny wydech.

 

pzdrw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.Mam nowa WR 450 i niewiem jak odblokowac rool gaz? mam tylko 1/3 ale to za malo.Dzieki

 

 

 

Czesc, rozumiem ze to funkiel nowka niesmigana WR'ka ? Bo jesli nie i jest to uzywka, to raczej szukal bym jakiegos problemu w rollgazie albo gdzies przy gazniku zacieta linke gazu etc. itp. (bo nie sadze aby ktos sprzedal motor nie odblokowany jeszcze)

 

 

A jesli nowka to tutaj masz link http://www.pbase.com/jdjetting1/image/40834257 mozna ciachac istniejaca ale ja preferuje zamowic oryginal do YZ'ki i bedziesz mial pewnosc ze na bank masz odpowiednia dlugosc.

 

Pamietaj ,ze po ciachnieciu sruby musisz przeprowadzic kilka innych modow !!! bo inaczej wr'a bedzie Ci sie dzwinie zachowywac. wydech (jesli seryjny) wyciagnij tak zanitowana koncowke w tlumiku, airbox wyciagnij te zwerzajace gardziele pod fotelem (takie plastikowe cos, na sile wcisniete), gray wire filmik znajdziesz powyzej, i na bank bedziesz musial zmienic dysze i iglice w gazniku ale to juz daj komus do zrobienia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam! chcę kupić nową WR450 2007/08 czy ktoś może mi doradzić gdzie taki sprzęt najtaniej kupić. Ważne żeby miała kit homologacyjny - po to właśnie WR a nie YZ :)

 

 

czesc, w porownaniu cen najlepiej wychodzi honda crf z nowych.. na 2008 rok honda ma bezkonkurencyjne ceny.

co d okitu homologacyjnego to najlepiej do kupic kierunki + przelacznik przy kierownicy i jakas podstawka pod tablice... w yamasze zaplaciszza to w okolicach 1000 zł.

a, kolory yamahy na 2008 sa kapletnie zraban ! biala yamaha ?

 

- hondy to to ze nie ma elektrycznego rozrucznika w yamasze on wystepuje, sam posiadam wr 400 f i jestem z niej zadowolony, osiagi podobne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, w porownaniu cen najlepiej wychodzi honda crf z nowych.. na 2008 rok honda ma bezkonkurencyjne ceny.

co d okitu homologacyjnego to najlepiej do kupic kierunki + przelacznik przy kierownicy i jakas podstawka pod tablice... w yamasze zaplaciszza to w okolicach 1000 zł.

a, kolory yamahy na 2008 sa kapletnie zraban ! biala yamaha ?

 

- hondy to to ze nie ma elektrycznego rozrucznika w yamasze on wystepuje, sam posiadam wr 400 f i jestem z niej zadowolony, osiagi podobne...

crf X posiada rozrusznik elektryczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zamierzam zmienić końcówkę wydechu na LeoVince. Jakich modyfikacji będę musiał dokonać po wymianie z oryginała na ten od Leo? Yamaha WR450F 2003rok prod. Pozdrawiam.

 

Zmiana położenia iglicy, i regulcja mieszanki. Jezeli cały układ to bedzie potrzebna większa główna dysza paliwowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...