Skocz do zawartości

Mocniejsze światła


spman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dodam, że standardowe Philips Premium za 8,5zł już mają wzmocnioną jasność o 30%. Zanim zrobisz kuku swojemu sprzętowi spróbuj z nimi.

 

ja tez sie zastanawiałem nad taka żarówką ale kupiłem cos takiego: http://moto.allegro.pl/item160814535_zarow..._h4_60_55w.html

świecą na białe niebieskawe światło zdecydowanie lepiej od zwykłej H4

 

Te żarówki swiecą na niebiesko bo same w sobie są niebieskie :/ Nie używałem ich, ale widzę często na ulicy i niezbyt się prezentują, a koledzy wyżej napisali, że o zmierzchu jest z nimi kiepsko. Jeżeli chcesz mieć niebieskie światło i dobrą jakość to zainwestuj w Philips Vision+ - mają niebieskawe światło dzięki niewielkiej dawce sprężonego ksenonu. Niestety są 2 razy droższe od tego na aukcji, ale za to działają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze trzeba pamiętać o tym że z przeciwka tej jadą ludzie i jak ktoś wali Ci prosto w oczy w środku nocy jak już nawinąłeś trochę kilometrów to nachodzi ochota zepchnięcia delikwenta do rowu

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko chyba już koledzy napisali - ale jeszcze dodam,że kolega zamontował takowe żaróweczki do swojego autka i... jadąc po deszczu pękł mu jeden reflektor - koszt 500zł - poprostu nie był dostosowany do takiej tęp. Więc ja osobiście odradzam - ale jak tam sobie chcesz byc może Tobie reflektor wytrzyma... :)

 

he he POZDRAWIAM!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Z tego co pamiętam ważna jest liczba Kalvinów w tych "ksenonowych" żarówkach. Optymalna wartość to 4900 K, co odpowiada mniej więcej światłu dziennemu. Przekraczanie tej wartości sprawia, że żarówka może i mocno świeci, ale daje mało efektywnego światła.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio do samochdu kupilem sobie philips blue vision i jak je zalozylem, a bylo to juz w nocy i zapalilem, to sie zastanawialem jak ja moglem jezdzic na tych wczesniejszych :biggrin: sa drogie, bo cos kolo 50 zl za sztuke, ale warto. w moto mam zwykle, bo po pierwsze walcze z nimi, bo cos od momentu zalozenia nowych lightbarow, centralna mi sie pali, a po drugie, bede montowal bixenona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio do samochdu kupilem sobie philips blue vision i jak je zalozylem, a bylo to juz w nocy i zapalilem, to sie zastanawialem jak ja moglem jezdzic na tych wczesniejszych :smile: sa drogie, bo cos kolo 50 zl za sztuke, ale warto. w moto mam zwykle, bo po pierwsze walcze z nimi, bo cos od momentu zalozenia nowych lightbarow, centralna mi sie pali, a po drugie, bede montowal bixenona

Widzisz różnicę, bo kupiłeś porządne ksenony za porządną kasę.

Ja miałem w aucie ksenony /pseudo/ kupione okazyjnie w markecie po 11-12zł za sztukę. Owszem, po zmroku świeciły może nawet i lepiej, a w każdym razie inaczej, ale kiedy była szarówka, ni widno ni ciemno, to zawsze miałem wrażenie że nie świecą wcale. Spowrotem założyłem zwykłe żarówki.

Uważam osobiście, że albo założyć porządne żarówki albo normalne, bo tanie podróbki czy jakieś kapturki nie sprawdzają się a wręcz utrudniają dobre widzenie i można zaliczyć mandat, jak policjant będzie dociekliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te żarówki żarnikowe nie maja nic oprócz zbliżonej barwy wspólnego z ksenonami. Jaeśli chcecie niebieskie i dobre światło to polecam żarówki Helli. A co do 90/100W to już wszystko zostało napisane - szybko niszczą odbłyśnik i mają znacznie krótszą żywotnośc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te żarówki żarnikowe nie maja nic oprócz zbliżonej barwy wspólnego z ksenonami. Jaeśli chcecie niebieskie i dobre światło to polecam żarówki Helli. A co do 90/100W to już wszystko zostało napisane - szybko niszczą odbłyśnik i mają znacznie krótszą żywotnośc.

 

 

prawdziwe ksenony tylko z pozoru są niebieskie, w rzeczywistości dają białe światło. a te żarówki pseudo ksenonowe to najzwyklejsze żarówki zanurzone w atramencie

http://www.automotive.pl/produkty/swiatlo_ksenonowe.asp

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, lepiej drożej kupic zarowki niz potem dokladac kase do calego elementu swietlnego (pekniety klosz itp). wiem jedno, nawet H4 55/60W moga swiecic do dupy, ale czesto jest to wina , tak jak pisał Adam M. , nie zarowki ale instalacji elektr. a konkretnie stykow i polaczen. sytuacje poprawia montowanie dodatkowego przekaznika do swiatel ktory juz reguluje instalacje i nie doprowadza do przegrzewania sie kostek, stykow i przelacznikow. u mnie w GPZcie tez mialem dupne swiatla, wstawilem przekaznik, przewody o wiekszym przekroju i zwykla H4 a efekt.... w porzadku. nie wyglada jak bym jezdzil ze świeczką w przedniej lampie. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może poprostu przepłaciłeś... :cool:

 

sklepy na częściach potrafią narzucac naprawde duże procentuy i między jednym a drugim sklepem czasem są duże rozbierzności w cenach tych samych produktów... (bandytyzm)

 

no cóż... tak to już jest :( choc tak byc nie powinno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy o taką wam zarówkę chodzi? Czy ma ją ktos u siebie w motocyklu? Czy naprawdę sie dobrze spisuje w drodze podczas gorszych warunków drokowych?takich jak; deszcz,mgła,noc.zmrok itp.

 

 

http://www.allegro.pl/item162496962_h4_12v..._promocja_.html

Edytowane przez Szuryga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...