Skocz do zawartości

JAKI OLEJ ???


Rekomendowane odpowiedzi

Jak już obronisz ten doktorat czy tam habilitację to daj znać...

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie marnuje. Dla dzieci sąsiadów robię z niego kisiel i ciastka :)

 

edytka:

Z namaszczeniem i nieskrywaną radością semi syntetyk Liqui Moly 5W40 1243 MOTORBIKE 10W40

przed chwilą zalałem.

Nakarmię dzieci sąsiadów i lecę na testowe dawanie po garach :)

Edytowane przez kumpel kalamitki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ciekawe zagadnienie poruszyłeś. U mnie właśnie sprzęgło na Valvoline nawet na tym 10W40 SynPower klei się trochę na zimnym i to praktycznie do nominalnej temperatury pracy, ale też i ciszej ciut pracuje. Na Liqui Moly pierwszy rozruch i nie ma zagadnienia klejenia. Valvoline niestety po 200 km ściemniał także. Niby te oleje tak mają jak ktoś wyżej pisał.... ale, czemu one takie tanie.

Edytowane przez kumpel kalamitki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel kalamitki

Jeżeli zmieniasz olej bo ściemniał albo że tani ........ to ja nie wiem co napisać :) Miałem w tym samym moto już Castrol-a, Ipone, Liqui Moly i ostatnio ( drugi sezon ) Valvoline. Każdy z nich ciemniał wiem bo sam zmieniałem i to ciemnienie to chyba najmniejsze zmartwienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycję: zainteresuj się olejami Eneos. A najlepiej tym: http://eneos.jpoils.pl/oferta-4-39-eneos_gp4t_ultra_racing_10w40.html
Ciężko go zdobyć, byś musiał napisać do producenta żeby sprowadził na indywidualne zamówienie. Myślę, że wyjdzie coś koło 100 - 120 zł za litr.

Zanim producent sprowadzi z Japonii ww. olej to możesz pokusić się o zalanie tego: http://eneos.jpoils.pl/sklep/eneos-oleje-silnikowe-do-motocykli-eneos-city-max-4t-10w40-1-litr-o_l_227_70.html

Myślę, że wtedy będziesz spał spokojnie bo olej swoje kosztował i jest ok ;)

 

P.S.
Do BMW leję mineralny Valvoline 20W50 po 15 zł za litr. Bo taki przewiduje producent. Pierwszy właściciel lał od nowości mineralnego Motula 20W50. Niedługo wejdzie na liczniku 200 000 km :P

Edytowane przez Qadrat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź oddział, najbliższy dla siebie i zobacz co proponują.

http://allegro.pl/motul-7100-ester-10w40-ma2-4l-10w-40-olsztyn-i6446407027.html

 

Sprzedają na alle... pod nazwami użytkownika " LucArt_nazwa miasta"

Edytowane przez jarenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś kupiłem Motul do dyfra w aucie. Tylko kupiłem z Francji, dobrej zmianie nie wierzę.

Ale jak z Francji jaką drogą w Polsce, kanałem przerzutowym jakimś, czy przy drodze we franacuzkiej stacji CPN będąc przelotem ?

Jakies namiary mogę prosić ?

Potrzebuje kupić orYginalny 7100 oraz 300

Edytowane przez kumpel kalamitki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...