Skocz do zawartości

JAKI OLEJ ???


Rekomendowane odpowiedzi

No nie strasz! Mi polecono Motul 10W40 i taki kupiłam do cbf 600, mam nadzieję, że taki najlepiej!



A tak w ogóle mam pytanie: ile tego oleju trzeba wlać? Nie mam instrukcji serwisowej, ale słyszałam, że w hondzi cbf 600 2,5l?

Jak mi wymieniał olej jakiś mechanik samochodowy, co chyba motocykla na oczy nie widział, wlał od razu 4l, nawet nie zapytał, czy może.....potem musiał spuszczać....co za porażka.

Ale się wściekłam. Już lepiej było samej wymienić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie strasz! Mi polecono Motul 10W40 i taki kupiłam do cbf 600, mam nadzieję, że taki najlepiej!

 

 

Niech zgadnę - Motul 5100? Najczęściej podrabiany olej na rynku.

 

Co do CBFy to powinno wejść ok. 2.6 litra ale najlepiej sprawdzać na miarce żeby nie przelać.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupujcie Motula tego półsyntetyka 5100 to jest syf. Zostawia po sobie syf w silniku. Nie wiem jak ten 7100 czyli full syntetyk 10W40, ale za te pieniądze co za niego chcą to można kupić dwie banki 4 litrowe innego markowego oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd bierzecie tego valvolaina w tej cenie?Ja zapłaciłem 105zł za 4l Durumblend 10/40.Allegro,a przesyłka?

 

w internetach VALVOLINE SynPower 10W40 4L do motocykla ful syntetyk do kupienia był, może i jest za 75-80 zł. W sklepie stacjonarnym stoi za 90 zł tzn w moim mieście.

 

Może miał podróbkę, ja miałem Motul wiele razy w VTR FireStorm półsyntetyk. I motocykl działał prawidłowo do przebiegu 90000km, potem sprzedałem.

Więc nie można generalizować.

Motule bardzo popularne w serwisach były, a to zapewne z powodu sporego narzutu, a że i olej działa jak to olej to i zrobił się bardzo popularny. Były serwisy i sytuacje gdzie wręcz na siłę na przeglądach w silniki Motula 5100 lano. Czy ten olej podupadł na jakości , czy taki był od dawna nie nie wiem, nie znam go sprzed kilku lat, a tylko ostatnio poznałem Motula jako olej osadzający syf w silniku. Domniemam, że był oryginalny. Zalewany w serwisie firmowym.

Edytowane przez kumpel kalamitki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani królowie zakrętów, czy Któryś z kolegów jakąś "szklifierką" jeździ na Liqui Moly 5W40 1243 MOTORBIKE 10W40 4L STRET półsyntetyk, czy jak oni tam w technologi syntetycznej, czyli baza mineralna pewnikiem. O co mi chodzi. O to jak wygląda świeży nowy olej . W karcie produktu opisane, że brązowy, a on ten olej w szklankę wlany jaśniutki jak herbatka koperkowa dla niemowlaka. Ładnie pachnie, a opakowanie chyba najlepiej zrobione z dotychczasowych jakie miałem w rękach.

Czy oryginalny, bo jakoś szczerze mówiąc bardzo wzbudza zaufanie opakowaniem ?

Edytowane przez kumpel kalamitki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...