Skocz do zawartości

Honda CB 700 SC Nighthawk


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie!

Jeżdżę już trochę lat motocyklami, a tu trafiłem dopiero teraz. No ale nic, lepiej późno niż wcale.

Chciałbym pokazać Wam mój motocykl, który kupiłem w sierpniu 2006 r. Wcześniej jeździłem MZ - ą, Junakiem, Hondą SLR 650, ale zawsze marzyłem o klasycznej japońskiej, rzędowej czterocylindrówce z czasów kiedy motocykle robiło się z minimalnym wykorzystaniem plastiku. No i kupiłem w końcu to o co mi chodziło. Padło na Hondę CB 700 SC Nighthawk z 1985 r., która była pupilkiem miejscowego dealera Hondy. Dało mi to pewność nienagannego stanu motocykla. Jak na razie jestem tym motocyklem zauroczony i mam nadzieję, że tak już zostanie.

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i informacje od byłych lub obecnych użytkowników tego modelu, jego miłośników i wszystkich tych, którzy zechcą cokolwiek sensownego napisać. Sam mam jeszcze niewielkie doświadczenie odnośnie tego modelu i dlatego chętnie "chłonę" wszelkie ciekawostki dotyczące Nighthawka, a jest o nie naprawdę trudno, bo to dość rzadki sprzęt na naszych drogach. Fajnie by było gdyby udało się stworzyć tu jakiś kącik wymiany doświadczeń z użytkowania tego modelu Hondy.

 

A tutaj znajduje się kilka zdjęć mojego motocykla:

http://www.bikepics.com/members/seboo/85cb700/

 

Pozdrawiam :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć,

 

Śliczny motocykl. Szkoda, że nowe sprzęty tak nie wyglądają - coraz mniej motocykla w motocyklu. No, z nowych motocykli jeszcze XJR 1300 wygląda przyzwoicie. Ale aż się łezka w oku kręci. Ja przez kilka lat latałem XS400 z początku lat osiemdziesiątych - jak dla mnie to była złota era japońskich jednośladów.

 

Pozdrawiam i szerokiej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietny sprzet u nas w miescie jezdzi jedna taka:)

 

Z tego co mi wiadomo to aktualnie nie jezdzi :(

Ale sprzet zacny. Fajna sprawa z kardanem, hydraulicznym kasowaniem luzu zaworowego i - prosze mnie poprawic jesli sie myle - wyswietlaczem biegow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 650, taka jak ta, a właściwie to tą konkretnie:

 

http://serwisy.gazeta.pl/motocykle/1,56426,3292480.html

 

Moto fajne, aczkolwiek bez hamulców, giętka rama, fatalna skrzynia biegów, cieszył dobry silnik i bezawaryjnośc :rolleyes:

 

Pawel

 

Wlasnie, dlatego pozniej ktos madry wpadl na pomysl i poprawil to co zle i powstala wspaniala cb 750sf (ale ja jestem skromny) :( ;) :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam Nighthawka Cb 700 SC :D , w pięknym stanie-pełen oryginał, kupiłem go ze sportowym Kerkerem :crossy: , ale szybko znalazłem oryginalne tłumiki. Co prawda, mam też sportową CBR, ale powiem Wam, ze ta CB ma coś w sobie. Motocykl, ktory darzę ogromnym sentymentem. Ma u mnie dożywocie. Mankamentem jest skrzynia biegów (tak jak juz ktoś napisał). Poza tym (bo to amerykańska wersja) musiałem pozbyć sie "oświetlenia konturowego"-świeciły sie przednie kierunkowskazy podczas jazdy, co ogromnie nie pasowało policji w moim miescie, a co dodawało uroku tej CB...już miałem dosyć tłumaczenia się i odłączyłem.

Jak macie jakieś bardziej szczegółowe pytania co do tego motocykla to chętnie odpowiem, na razie podam link do strony z opisem:

 

http://www.motobracia.pl/uzywany/testy/hon.../zarys_hist.htm

(dużo cennych informacji)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt jest naprawdę super. Na razie nie widzę nic na co mógłbym go zamienić. Hamulce są u mnie ok, bo mam wymienione przewody na takie w stalowym oplocie. No i ten wał. Sama przyjemność. Dotychczas jeździłem sprzętami na łańcuch i mam już dość smarowania, naciągania i wiecznie uwalonego tylnego koła. Ponadto bardzo cenię w moim moto hydrauliczną regulację zaworów i hydrauliczne sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczna maszyna, jeden z ajpiękniejszych modeli Hondy jakie widziałem :biggrin: Zwłaszcza CB 700SC, kumpel miał kiedyś CBX 650C, miałem kiedyś okazję nią troszkę pośmigać BAJKA :crossy:

Wiecie dlaczego nigdy nie kupię Najthołka z lat dziewięćdziesiatych?

- Bo nie ma kardana a swoją sylwetka przypomina grzeczną i ułożoną panienkę zwaną Seven fifty. Gratuluję zakupu i życzę bezproblemowej eksploatacji - zgodnie z założeniem, jakim jakim został stworzony ten motocykl.

Tylko głupiec ma na wszystko gotową odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie jak to jest z tym cb 700 sc nighthawk. szukam info i powoli zaczynam sie zanim rozgladac. podoba mi sie glownie z trzech powodow : wyglad , hydrauliczne zawory i kardan. mam kilka pytan : jak jest z awaryjnoscia (co pada ,co sie psuje) , jak sprawa z serwisowaniem , gdzie mozna kupic czesci i materialy eksploatacyjne, jak z ekonomia i osiagami , i jak sie zachowuje w czasie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...