Skocz do zawartości

Do wszystkich posiadaczy rusków


Paolo350
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A moje moto już dziala (prond jest D.gif ), i nawet jeździ, troche tam zawory klekoczą, ale to chyba normalka.

 

nie moglam sie powstrzymac :D

 

"mondrego to i warto posluchac"

:D

 

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochana Gosiu, a czy wiesz ze polskie jak i europejskie prawo uznało SS za organizacje zbrodnicza, i uzywanie wszelkich emblematów i symboli nazistowskich a tym bardziej SS jest surowo zabronione? I pisze taz zupełnie powaznie, bo dla mnie jest to temat bardzo powazny. Inaczej sie to ma na zlotach i reaktywacjach, jestem to w stanie zrozumiec, chociaz i tak mnie szlag trafia jak na zlotach w anglii paraduje cały batalion SS(złorzony z 90% neonazistów-skinheadów) i zawsze sa zadymy na dyskotekach, bo nikt ich nie lubi, a tym bardziej w polsce gdzie nazisci narobili niezłego bigosu jakos gloryfikuje sie takie jednostki, a jeszcze przypomne co zrobił pułk "Der Fuhrer" z 2dyw.panc. "Das Reich" w Oradour-sur-Glane i na wschodzie z ruskimi. Mozna powiedziec -była wojna, nie przecze ale....

Z drugiej strony jeszcze gorzej by wygladała na moto jakas ruska elitarna jednostka NKWD, tego sobie juz nie wyobrazam, chyba bym walnoł z pancerfausta, ale nam sie sojusznicy trafili. A przy okazji wieceie ze unia europejska nie uznała zborni komunistycznych za zbrodnie przeciwko ludzkosci? Bo j*b....Putin sie skrzywił.

 

Zgadzam się z tym co napisałeś. Widzę że dobrze siedzisz w temacie. Ja osobiście trochę się w tym gubię, więc może napiszesz coś więcej - głównie chodzi mi o to czy zakazane są wszystkie oznaczenia formacji SS, czy tylko te, na których widnieją błyskawice SS, albo swastyka. spotkałem się np z oznaczeniem Afrika Korps, tzn palma ze swastyką w środku, ale swastyka była okrojona w taki sposób, że dwie linie przekątne były wycięte, a pozostawiono tylko 4 'daszki'. i niby nie jest to już to samo oznaczenie. Jak ma się do tego prawo?

Ja zamierzam umieścić ten znak:

 

http://img57.imageshack.us/my.php?image=divisonalws6.gif

 

czy on też znajduje się na liście zakazanych?

 

Aha - jeszcze na temat robienia beemki z ruska - to nie w moim przypadku. Jak Ci zapewne wiadomo, żołnierze niemieccy używali zdobycznych PPSZ oraz SWT. Nawet doszło do tego że przerabiali zdobyczną broń na swoją amunicję - vide ARMA (hybryda mosina wz44 z mauserem na amunicję 7,92).

Więc nic dziwnego nie będzie w fakcie używania zdobycznego motocykla i oznakowania go jako przynależnego do dywizji... :icon_eek:

 

Trochę fantazjuję, ale dla mnie Ural pozostanie Uralem - nie znajdziesz na nim znaczka BMW.

Dla mnie jest najważniejsze, żeby motocykl podobał się przede wszystkim mnie - w końcu to ja na nim jeżdżę

 

 

Pozdrawiam...

Edytowane przez Rhotaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co marku- masz problem z prondami czy pradami?:)

oj.. zlosliwa jestem wiem:)

 

tak powaznie to co ci sie dzieje konkret?

 

Goska

Prądnica mi ładowała na wolnych około 1,7V a na maxymalnycjh dopiero około 6,5V zmianiłem szczotki na nowe od malucha, troszkę je pod szlifowałem, i już wcale nie mam ładowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rhotaxx nie ma czegos takiego jak lista znaków zakazanych, chodzi o propagowanie nazizmu-faszyzmu w kazdej poistaci, wiec umieszczanie jakich kolwiek znaków na czym kolwiek o czyms swiadczy. Rozumiem sprawy autentycznych pojazdów, mój znajomy np. jezdzi w barwach dywizji "Gross Detschland" ale on ma Stoewera który autentycznie słuzył w sztabie tej dywizji. Moge ledwie zrozumiec grupy rekonstrukcyjne, ale tylko troche, natomiast umieszczanie znaków ot tak jest osobiscie dla mnie juz nie do przyjecia. Nie ma znaczenia ze 2dyw.panc. była jednostka naprawde elitarna i tłukła ruskich az miło-73 krzyze żelazne,i takie ASY jak Barkman co wpakował sie w Ardenach samotnie 1 Pantera w kolumne amerykanskich czołgów i natłukł kilka z nich jednego staranował i...zgasł mu silnik(przeżył wojne i mieszka w niemczech), nawet SS LAH tylu nie miała, ale to byli niemcy przepojeni wizja faszyzmu w najgorszym wydaniu. Sorry kazdy medal ma dwie strony. Na szlaku bojowym zostawili masakry jenców w rosjii, w Normandii, w Ardenach masakry kudnosci cywilnej itd. Ale to moje zdanie. Jesli boisz sie odpowiedzialnosci karnej to mozesz lac na to cienkim sikiem, nikt ci złego słowa nie powie, ale nie mozesz wyjechac do niemiec tam sie pozbedziesz moto, maja kompleksy, i rygorystycznie pezestrzegaja prawa o rozpowszechnianiu faszyzmu. Np. mozesz miec niemiecki hełm z wojny ale znaki przynaleznosci panstwowej nalezy zakleic albo zamalowac, jesli tego nie zrobisz a ktos zaczai masz kare 500E. To przegiecie ale cóz. Co kraj to obyczaj. Mógłbym jeszcze roztoczyc wizje obozowa ale dam juz spokój. To twoje małpy i twój cyrk. A swoja deroga to tak było w afryce, podczas walk jedna i druga strona używała zdobycznych wozów, nawet był czas kiedy w DAK było 80% pojazdów zdobycznych łacznie z czołgami, i smiesznie to wygladało jak pojazd miał kilka razy zamalowany znak przynaleznosci i naniesiony inna farba kolejny:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co było?, bo ja też mam problem...

 

 

Problem leżał w "Prondnicy". Po zdjęciu tej metalowej obejmy, zajżałem do szczotek i zauważyłem ze jest przerwany kabelek który biegnie z wnętrza prądnicy i łączy się z jedną szczotką. Oryginalnych szczotek nie musiałeś wymieniać jeżeli mają wysokość powyżej 11mm. Musisz przejżeć prądnice wewnątrz bo to tam tkwi usterka, na maksymalnych obrotach powinna chyba powinna wytwarzać więcej niż 6,5V

 

A ty mnie Goźka nie pszedrześniaj bo specialnie napizalem prond :notworthy:

 

 

A moja katarzyna po remoncie wygląda tak (na razie solo)

 

http://img519.imageshack.us/img519/2792/dsc01qa7.jpg

http://img527.imageshack.us/img527/6825/dsc02gx1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fajnie zrobiłeś, mysle ze tak jak tobie sie podoba, nie zważaj na mądrali.

Dorn: "Z głupcem się nie wdawaj w spór, nawet jak ma tytuły naukowe"

Edytowane przez karolaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorn zachowuje sie jak pajac. sedziow trybunalu tak nazwac! kogo my mamy w tym rzadzie! wstyd na caly swiat

 

Ehh... Dajcie spokój z polityką. Wszyscy wiedzą jak jest, a nie ma sensu tego bagna wsadzać na forum o motocyklach... Wszędzie tego tyle że aż się słabo robi, więc jak tu się jeszcze wepcha to ludzie przestaną to czytać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bueheh:)

co cie kotku ugryzlo?

Bak wyobrazni u innych mie gryzie czas cały :) ;)

 

Fajnie zrobiłeś, mysle ze tak jak tobie sie podoba, nie zważaj na mądrali.

Dorn: "Z głupcem się nie wdawaj w spór, nawet jak ma tytuły naukowe"

I tak sie juz innym sprzetem bujam bo ruchola mi ukradli :) .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak sie juz innym sprzetem bujam bo ruchola mi ukradli evil.gif

 

co? ukradni ci kache??

:|

co jak i kiedy.

zlomarze, czy fanatycy allego i kosmicznych cen? :)

jak miales skrzynie dnieprowska to trzeba bylo zostawiac na wsteku, ktos kto nie siedzi w temacie, albo nie ma na tyle szczecia- nie ruszyl by nim.

 

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno jezdzi se po niemczech mój sprzęcior. Ewidentnie podpieprzony na zamówienie.

Skrzynie miałem od kachy bez wsteka a tak czy inaczej tego manewru nie znałem :P

Akcja jak już pisałem zdarzyła sie 2 lata temu takze ból i rozpacz nastepnym sprzetem już wywiałem z bani :biggrin: .

Ale kiedys kupie se rucholca i go zrobie , identyko jak miałem rama od kachy , serducho od urala m-67 z alternatorem , musze sie jescze zastanowic nad zestawem wózek boczny z napedem ;) .Teraz nie ma czasu tym bardziej ze chce mi sie "toczyc" na sprzetach posiadajacych tak ze 100KM lub więcej ;)

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie ma czasu tym bardziej ze chce mi sie "toczyc" na sprzetach posiadajacych tak ze 100KM lub więcej D.gif

 

pff...

to co tu bawisz? :biggrin:

 

za te kiedys pewnie zrezygnujesz z z ruska bo bedzie za drogi.. ;)

 

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzebyś ty misiu choć fragment pojecia miał o tym jakim ja sprzetem musiałem sie posługiwac to bys głupot nie pierdolił. Pistolet pamietajacy Jaruzelskiego , hujowy kompresor , przeróba z jakiegos stara i do tego rzygajacy olejem od czasu do czasu do powietrza, swietlówka wiszaca na koszulce , 3 w nocy i te j*b.. ćmy tak, ze 2 to mi sie wkomponowały w strukture. A frędzle z nudów ;)

 

Przypierdalac to sie kazdy potrafi ...

 

PS.

Nie mam nawet jak zrobic wiecej fotek bo moje moto sie komus do łap przykleiło(ze 2 lata temu). Aktualnie, powoli i delikatnie namierzam typa który maczał w tym łapska.

 

PS2

Prince a potrafiłbys skonstruowac elektroniczny regler (13,4V betonowo przez cały czas no ale alternator do czegos zobowiazuje ;) ) i zapłon(tranzystorowy ze stabilizacją prądu maksymalnego cewki) do tego wszysko schowac tak zeby wygladalo jak oryginał.Postojówki tez se zrobiłem , a to wszystko na stacyjce od jawy i najlepsze na koniec - ta moja rzeźba w elektryce przejechała 4000km bezawaryjnie wiec raczej sie nie spieprzy.

Pozdro.

 

 

Fajnie zrobiłeś, mysle ze tak jak tobie sie podoba, nie zważaj na mądrali.

Dorn: "Z głupcem się nie wdawaj w spór, nawet jak ma tytuły naukowe"

To nie kapuje oO.Moze dla tego ze nie mam :( . Chciałeś sie pochwalić jakimś tytułem?

A janosikkk toś sie pochwalił. Uderz do karolagi za te osiągniecia jakiś tytulik naukowy na pewno chetnie przyzna. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...