Skocz do zawartości

Kask motocyklowy w świetle przepisów.


jusza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wg mojej skromnej interpretacji właściwe warunki nie oznaczają widzimisię czytającego, tylko te warunki, które dokładnie opisują dopuszczenie konkretnego produktu na rynek - czyli homologację, bo taka dla kasku jest wymagana. a nie podejrzewam Cię, abyś nigdy o takim dokumencie nie słyszał. ale każdy może czytać po swojemu...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mojej skromnej interpretacji właściwe warunki nie oznaczają widzimisię czytającego, tylko te warunki, które dokładnie opisują dopuszczenie konkretnego produktu na rynek - czyli homologację, bo taka dla kasku jest wymagana. a nie podejrzewam Cię, abyś nigdy o takim dokumencie nie słyszał. ale każdy może czytać po swojemu...

jsz

 

Musze Cie rozczarowac, helmy owszem homologacje maja, ale nie musza jaj absolutnie miec. Helm jest osobista czescia ubioru motocyklisty, ktory w razie kontroli moze odmowic pokazania go organom kontrolujacym. Inna bajka dozyczy vizjera ( bialy - znowu nie musi, przyciemniany owszem - ale tu tez w 100 % pewny nie jestem ), ten musi miec homologacje, ale podlega pod inny § z tego co pamietam to pod handel akcesoriami - tyczy sie Niemiec.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mojej skromnej interpretacji właściwe warunki nie oznaczają widzimisię czytającego, tylko te warunki, które dokładnie opisują dopuszczenie konkretnego produktu na rynek - czyli homologację, bo taka dla kasku jest wymagana. a nie podejrzewam Cię, abyś nigdy o takim dokumencie nie słyszał. ale każdy może czytać po swojemu...

jsz

 

Tylko powinno być to wskazane wprost. A tak jak napisałeś, homologacja DOPUSZCZA produkt to obrotu, a nie do użytku. Osobną kwestią jest to że nie ma jakichkolwiek przesłanek aby ukarać kogoś za jazdę w kasku nie spełniającym norm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ze pytam, ale dlaczego chcesz go ukarac ? Ze swoja wlasna lepetyne rozbije ?

 

Pomijam tu juz zupelnie fakt, ze helmy dostepne na rynku hamerykanskim sa conajmniej tak samo wytrzymale ( o ile nie bardziej niz te w EU a homologacji nie maja )..

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Cześć

 

Odgrzewam stary temat ale mam pytanie:

 

Czy w czymś takim można jeździć? Ma homologację ECE ale co jak ktoś z wrażenia padnie na zawał albo spowoduje wypadek? Bedzie moja wina?

 

https://www.etsy.com/listing/247918023/predator-motorcycle-helmet-dot-ece

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś z wrażenia padnie na zawał albo spowoduje wypadek? Bedzie moja wina?

A jak ktoś spowoduje wypadek bo zagapi się na zjawiskową dupę? To będzie jej wina? :)

Jest homologacja to możesz jeździć. Tyle że narazisz się na częste kontrole, ale o to to już pretensji do nikogo nie miej.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A policja będzie mieć o co przyczepić się? Jakieś niebezpieczne elementy, ograniczenie widoku? Homologacja jest raczej na kask a nie na doczepioną mordę

Jest ryzyko ze mi wlepia mandat albo jakieś inne nieprzyjemności?

Pozdrawiam

 

Azzazello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azzazello

 

Zadna czesc pojazdu ani ubioru nie ma prawa stwartzac zagrozenia dla innych uczestnikow ruchu drogowego. Teraz spojrz jeszcze raz na ten zajefajny helmofon i zap<taj sie -

 

A co z tymi zebami

 

To nie bedzie nigdy mialo atestu mimo, ze mi sie zajefajnie podoba

 

Wez ten ostatni z linku czy podobny i sprawa rozwiazana

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta nakładka (zęby też) jest z fiberglass (włókno szklane) a góra z gumy - czy nagminnie przyczepiane do kasków

I kierownicy kamery Go-Pro nie są niebezpieczniejsze?

 

Nie gra roli z czego sa wykonane decydujacy jest ksztalt

 

A co do kamer na helmie, to mozesz zapytac Schumachera co sadzi o ontowaniu do kamery do helmofonu. Lepszeg przykladu raczej nie znajdziesz.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...