Skocz do zawartości

Kto lubi merecedesy?


Tomek Kulik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam miałem 203 z kompresorem i automatem i podtlenkiem LPG  i przez prawie trzy lata popsuła się dźwigienka regulacji ogrzewania (salon 60 zł 😉  ) i wiązka czujników parkowania (ale ona zepsuła się bo kiedyś chcąc przymocować tablice rejestracyjną wycelowałem  wkrętem idealnie w wiązkę 😉  )

Poza tym samochód całkowicie bezawaryjny

Gnił tylko z tyłu w miejscu gdzie był kiedyś tam uderzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Takie fajne podsumowanie wrażeń z jazdy samochodem z przed ponad 30 lat

Cytat

Lubię bowiem sposób w jaki prowadziło się to auto: czuć ugięcie opony w pierwszej fazie zakrętu, niezdarną czasami pracę tylnego zawieszenia, spóźnione acz uczciwe reakcje układu kierowniczego. Jeździłem setkami samochodów, które z dzisiejszego punktu widzenia były po prostu złe i dlatego jestem przyzwyczajony do kompensowania ich usterek i niedociągnięć. To nie były doskonałe samochody, ale dzięki temu życie przestaje być nudne.

 

Sierra Cosworth, oryginalna tylnonapędowa z 1986 roku to auto, które w swoim czasie było prawdziwym potworem. Teraz, gdy byle rodzinne auto ma silnik o mocy 200 koni, ten samochód kojarzy się z bezzębnym dziadkiem, reliktem minionej epoki, maszyną do pisania wśród iPadów.

Świat się zmienia, nie trzeba umieć pisać na mechanicznej maszynie do pisania i umieć szybko jeździć takimi samochodami. Generalnie to dobrze, bo dzięki postępowi technicznemu samochody są bezpieczniejsze, ale przy okazji ofiarą postępu technicznego stały się niepowtarzalne wrażenia z jazdy sportowymi autami sprzed lat.

To taka sama różnica jak między kawą rozpuszczalną, która jest sproszkowaną esencją zła wszelakiego, i pachnącą etiopską mieszanką z włoskiego ekspresu zaopatrzonego w manometr. To i to jest kawą, ale przy rozpuszczalnej brakuje misterium towarzyszącego jej przygotowaniu i piciu.

Dlatego poruszają mnie samochody, do prowadzenia których potrzebne są umiejętności i wiedza o ich budowie. Plastikowe byle jakie wozy z niewyłączalnym ESP mają dla mnie seksapil lodówko-zamrażarki w kolorze beżowym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sprawują się benzynowe v8 mieta ?  dobry temat na swap do upalania ?  tylko fajnie jakby wypowiedział się ktoś kto się ciut zna a nie kupuje ekspresy do kawy na stacje diagnostyczną i swoją wiedzę czerpie z jakiś internetowych troli ale on t niestety napewno się wypowie 😞

 

były w ogóle miety z v8 w manualu  czy wszystko automat ?

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, michoa napisał:

a jak sprawują się benzynowe v8 mieta ?  dobry temat na swap do upalania ?  tylko fajnie jakby wypowiedział się ktoś kto się ciut zna a nie kupuje ekspresy do kawy na stacje diagnostyczną i swoją wiedzę czerpie z jakiś internetowych troli ale on t niestety napewno się wypowie 😞

 

były w ogóle miety z v8 w manualu  czy wszystko automat ?

 

Jak mabyc na wyrywanielachonow w bialech kozaczkach to mysle, ze i SE 280 wystarczy. Co prawda gumy nie pali ale trzeba jedynie zastosowac inna technike podrywu, - nie upalac a cruisen powolna jazda ! aby kierowce bylo widac. 

Jedyny haczyk, to musi byc w ladnym stanie i sie blaszczec.

Byly i V 8 w automacie ale jedynie na zamowienie wiec mozna takie na palcach jednej reki policzyc.

Drogie unikaty som ! 🤣

 

🙂

 

 

.

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ks-rider napisał:

Jak mabyc na wyrywanielachonow w bialech kozaczkach to mysle, ze i SE 280 wystarczy. Co prawda gumy nie pali ale trzeba jedynie zastosowac inna technike podrywu, - nie upalac a cruisen powolna jazda ! aby kierowce bylo widac. 

Jedyny haczyk, to musi byc w ladnym stanie i sie blaszczec.

Byly i V 8 w automacie ale jedynie na zamowienie wiec mozna takie na palcach jednej reki policzyc.

Drogie unikaty som ! 

japierdziele o tym specu zapomniałem

lachony mam na jedno kliknięcie nie potrzebuje ich wyrywać

zakumkaj że ja pytam czy były v8 w manualu a nie czy były w  automacie 90% silników które widzę jest właśnie po automacie , dlatego pytam czy były v8 z manualem

https://www.olx.pl/oferta/silnik-kompletny-mercedes-4-3-v8-CID5-IDGcYc8.html#20a1a4a275 

to idzie kupić w cenie v6 opla dlatego pytam

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W V8 wszystko bylo w automacie ale mozna bylo rowniez zamowic w manualu, tyle, ze tych jest tyle co na palcach jednej reki policzyc, bo nikt tego w manualu nie chcial. 

 

 

.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ks-rider napisał:

W V8 wszystko bylo w automacie ale mozna bylo rowniez zamowic w manualu, tyle, ze tych jest tyle co na palcach jednej reki policzyc, bo nikt tego w manualu nie chcial.

ks odpuść...gość jest pusty jak butelka, nie ma hajsu nawet na porządne moto a tu jakieś pierdolenie o V8 chyba żeby nudy zabić. Szkoda czasu na niego...

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz ks jak chcesz to potrafisz z sensem napisać 😄 ale faktycznie w internecie wyczytałem że nie ma do tego manualnych skrzyń co z tego że 4.3 kosztuje 2k z osprzętem ja nie ma skrzyni manual przerabiaja jakieś z Toyoty ale to gruba rzeźba za grube pieniądze jak przy 1uz szkoda 😞

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jedzie do końca licznika, naprawdę fajne auto dla kogoś, kto nie patrzy na typowe koszty eksploatacji. I bezpieczne, potwierdza powiedzenie, że bogatemu diabeł dzieci kołysze. 

Tylko ze nawet z Janosikiem jakiś tam stres jest na drodze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale naruszenie prędkości dzwonię na milicję , mam nadzieję że policyjnym ekspertom uda się po zdjęciu ustalić gdzie było zrobione a winni zostaną ukarani , a w kraju nastanie prawo i sprawiedliwość .........

ogólnie jaki silnik tym co tam łazienka poganiasz ?

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...