Skocz do zawartości

Zachowanie formy przez zimę


Fidel5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt z szanownych motonitów nie pisze o jakze waznym aspekcie zachowania formy fizycznej i psychicznej przez okres zimowy. Na wiosnę słychać narzekania, że to mnie boli w krzyżu, a to ręce słabe, etc. Przeciez zawodowy motonita w okresie zimowym (zaraz bedzie snieg i te ekstra przejażdzki sie skończą) powinien dbac o formę. Pomijam tutaj młodych gniewnych którzy zawsze czują się dobrze, ale tak na poważnie to to trzeba ćwiczyć aby przygotowac forme na wiosnę. Prosze o porady i uwagi

ps. to taki luźny temat swiąteczny ale tylko z pozoru. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze powaznie potraktowali tu ten temat ;)

Ja osobiscie 3 razy w tyg. jestem na siłowni a procz tego jakis basenik w niedziele tak na rozluznienie pomaga :buttrock: W zimie moim zdaniem powinnismy sie ruszac moi mili bo po tym oresie jak siadziecie na moto to po pierwszysch 10 km bedziec ie mowic ze was łapy bala lbo nadgarstek i takie tam ze moto sie przewraca i nie moge utrzymac.Raz na tydzien jakies bieganko albo jakas gra na hali co kolwiek a moze cos w domowym zaciszu na stryszku popakowac :) i oczywiscie basenik i narty to obowiazek :) i nie zapomniec o przegladzie moto na wiosne :)heheh to tez jakis ruch

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelmoto2

Ja ostro trenuje przed sezonem podnoszenie piwa i kielonow ;)

Pozdrawiam :buttrock:

 

to dla formy psychicznej hahaha, natomiast dla fizycznej silownia 3 x tydzien,basenik 3x tydzien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokłądnie :D siłka i basenik :cool: nom i biegać tez mozna choć w tej tem. gardło troche boli po dłuższej przebierzce... ale basenik jest rewelka :) polecam nie tylko zimą ;) pozdrawiam :notworthy:

 

dokłądnie :lalag: siłka i basenik :biggrin: nom i biegać tez mozna choć w tej tem. gardło troche boli po dłuższej przebierzce... ale basenik jest rewelka :bigrazz: polecam nie tylko zimą :bigrazz: pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Siłownia 2 razy w tygodniu (teraz akurat mam przerwę 2-tygodniową - kiedyś trzeba się zregenerować)

2. Rower (ostatnio rzadziej, w sezonie częściej)

3. Spacery szybkim krokiem (w zimie częściej, w pozostałych porach roku raczej rower)

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami pobawie sie hantlami oraz długie spacery z psami po lesie ;)

 

aerobiczna szóstka wieder'a (sześciopaczek na wiosnę)

 

Szczególnie polecam to ćwiczenie. Co dziennie kilka ćwiczonek i można nieźle wyrzeźbić brzuszek

Edytowane przez Mario_90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raio spopkojnie z tą capoeira :buttrock: hehe

 

ja na silke nie chodzę, ale co dzień różne ćwiczenia pompki, brzuszki, pajacyki :buttrock: i takie inne a podstawa to rozciąganie- szpagacik :buttrock: itp no i w lato to rowerek min 30km dziennie, a w zimę to co tydzień pomykam na łyżwy ogólnie sporo ruchu ,poprawienie szybkości i gibkości :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 razy w tygodniu siłka, 12 razy basenik, no i min . 3 razy w tygodniu capoeira :lalag:

 

...........

 

 

 

 

 

Wiecie co ? Nikomu z małymi wyjatkami nie wierzę :wink: Nie robicie w większości nic ... kompletnie nic ... tak jak ja :icon_question: , bo zwyczajnie nie macie na to czasu, albo Wam się nie chce .... tak jak mnie :biggrin:

 

Tylko mnie ... na wiosnę ani nadgarstki, ani kręgosłup, ani nic kompletnie nie boli ... jakiś robocop jestem czy co ? :icon_question:

 

Ale kto ćwiczy wzbudza mój szacunek :icon_mrgreen:

Edytowane przez Prot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu wdać, że jakas młodzież niedoswiadczona sie wypowiada, no i ew. zwapniali staruszkowie. Albo jakieś tańce, siłownie albo nic nierobienie. A przecież wiadomo, że do utrzymania formy wystarczy systematyczny SEX. No ale ostatecznie jest swoboda wyboru. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowerek, biegóweczki i strzelanie z łuku. Strzelanie ostatnio zarzuciłem, bo dzieciak się za bardzo interesował.

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...