Skocz do zawartości

olej do skrzyni Yamahy Yz125


boomer5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czytałem,szukałem, i jest dużo tematów o olejach do skrzyń ale do "JADZI" niema jaki nalać żeby było dobrze i w miare tanio bo w "setach" się często to robi i zbankrutuje na samym oleju

 

znaczy się, wymienia się często olej

 

Zalewasz tym samym co w innych setach ! Może być najtańczy (20zł) półsyntetyk do silników Lotosa lub Orlenu 10W/40. Ważne aby na czas wymieniać... !

 

pzdr. !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No znajdziesz specjalny do skrzyni do 2t np. Castrola (czyt. znacznie drożej), ale równie znakomicie nada się olej silnikowy do 4t tak jak pisałem wyżej (lotosa czy orlena orlen 10W/40 4t) Niektórzy leją z powodzeniem olej samochodowy (np. od opla) 10W40.

 

Najważniejsze jest to, aby zmieniać na czas 6-8mh !

Edytowane przez k_smart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, produkuja olej specjalny do silnikow 2T . Np MOTUL TRANSOLIT jest dobry. Trosze kosztuje.

 

pozdr.

 

No znajdziesz specjalny do skrzyni do 2t np. Castrola (czyt. znacznie drożej), ale równie znakomicie nada się olej silnikowy do 4t tak jak pisałem wyżej (lotosa czy orlena orlen 10W/40 4t) Niektórzy leją z powodzeniem olej samochodowy (np. od opla) 10W40.

 

No ja bym nie byl taki pewny panie kolego. Nie po to wymyslili olej do motocykli zeby go nie stosowac i lac samochodowy. Konstrukcja silnika samochodowego jest znacznie inna od silnika motocyklowego. Silniki motocyklowe kreca wyzej i osiagaja sporo wieksza moc z tej samej pojemnosci, olej samochodowy w tych silnikach moze sprawic problem ze smarowaniem i pienieniem sie oleju. W silnikach motocyklowych konstrukcja jest taka ze skrzynia biegow, oraz sprzeglo sa zanurzone w jednym oleju. Olej motocyklowy pozwala dzieki swym dodatkom na prawidlowa prace skrzyni biegow i sprzegla. Ale tu jest mowa o 2T. Wiec polecam MOTULA ;)

 

http://allegro.pl/item152499208_motul_tran...pert_10w40.html

 

pozdr.

Edytowane przez rzemyk90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest cytat ze strony orlenu:

Platinum Moto 4T Semisynthetic to najwyższej jakości półsyntetyczny olej przeznaczony do smarowania czterosuwowych silników motocyklowych, najnowszych konstrukcji, mocno obciążonych a także do stosowania w motocyklowych skrzyniach biegów i przekładniach z mokrym sprzęgłem.

 

Nie mów, że samochodowe oleje są gorsze i nie wytrzymają super wysilonych motocykli ponieważ, w samochodzie taki olej się zmienia nawet po 30 000 km, a tu motorkiem ile kilometrów zrobisz po torze w ciągu 8 mh jazdy ??

 

Myslę, że koledzy z forum motox wiedzą co robią używając w/w olei ;) pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że kilometry mają tutaj znikome znacznie, raczej bym się liczył z intensywnością eksploatacji silnika w takiej crossówce- nie mozna tego porównywać do samochodu bo tam np. tłoki się wymienia co 150-200 tys km, a w takiej crossówce co 30 motogodzin, co się przekłada na jakieś 2000-3000 km :)

Dlatego radze lać jakikolwiek olej do motocykli ze sprzęgłem mokrym i będzie git ;)

Edytowane przez Lysy5g1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motox mowi inaczej i MOTOCYKL tez. Jednak mysle ze MOTOCYKL 12/2006 ma racje( w tym numerze jest pytanie : czy lac samochodowy do moto czy motocyklowy, i sa uzasadnione argumenty). Taki olej uniwersalny jest dobry wszedzie po trochu. A olej z przeznaczeniem do motocykli swietnie bedzie sie spisywal. To jest tak samo jak np. DT 125R chcesz uzywac w motocrosie lub FMX. Mozna DT jezdzic tu i tu ale YZ 125 sporo lepiej sobie poradzi. DT to uniwersalne enduro, a YZ to wyczynowy cross. Tak wlasnie jest z olejami ;) Ale kazdy ma swoje wlasne zdanie...

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motox mowi inaczej i MOTOCYKL tez. Jednak mysle ze MOTOCYKL 12/2006 ma racje( w tym numerze jest pytanie : czy lac samochodowy do moto czy motocyklowy, i sa uzasadnione argumenty). Taki olej uniwersalny jest dobry wszedzie po trochu. A olej z przeznaczeniem do motocykli swietnie bedzie sie spisywal. To jest tak samo jak np. DT 125R chcesz uzywac w motocrosie lub FMX. Mozna DT jezdzic tu i tu ale YZ 125 sporo lepiej sobie poradzi. DT to uniwersalne enduro, a YZ to wyczynowy cross. Tak wlasnie jest z olejami ;) Ale kazdy ma swoje wlasne zdanie...

 

pozdr.

 

Osobiście używam oleju motocyklowego (najtańszy z możliwych Orlen Platinum Moto 4T Semisynthetic za 20zł) i taki mogę szczerze polecić. Pisałem, że wiem jak niektórzy używają samochodowych przez wiele sezonów i problemów ze skrzynią czy sprzęgłem mimo to nie mają. Każdy musi sam podjąć decyzję co chce u siebie lać do skrzynki.... Polecam artkuł MOTOCYKL 'a 12/06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul Transoil Expert 2T nie kosztuje więcej niż 28 zł w normalnym sklepie, w Łodzi są po 26 zł.

Olej motocyklowy ma dodatki które zapobiegają ślizganiu się sprzęgła

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...