Skocz do zawartości

sprezyny sprzegla - wymieniac wraz z tarczami ??


Nitomen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

sprzeglo w moim moto powoli sie konczy - najprawdopodobniej jest orginalne tak jak i sprezyny. Same tarcze powinienem znalesc od reki, ale ze sprezynami moze byc gorzej czas oczekiwiania 3 tygodnie do miesiaca. Moze zostawic te sprezyny w spokoju i wymienic tylko okladziny ?? Choiciaz klamka przy wciskaniu jest taka gumowata troszke , albo mi sie zdaje :) .

 

Jakie tarcze wybrac Ferodo za niecale 200 zl, Versah za 260 zl czy Newfren za 215 ??

 

p.s slyszalem ze nowe tarcze przed zalozeniem, musze namoczyc w oleju na ok 2 dni ?? prawda to ?? :)

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze najlepiej wymienić sprzęgło razem ze sprężynami oraz olejem silnikowym.

Wymiana samych tarcznic nie daje bo szybko zacznie ślizgać.

Tarcze EBC lub Lucas w komplecie ze sprężynami nie są zbyt drogie.

Moczenie w ciepłym oleju to kwestia kilku minut. Najlepiej po wymianie odpalić silnik i go rozgrzać wtedy tarcze dostaną odpowiednią ilość oleju.

Podczas wymiany zwróć uwagę na tarcze metalowe jeżeli mają przebarwienia lub co gorsze są pokrzywione to też trzeba je wymienić a kupić możesz podróbki u Lucasa w firmie Heidemann.

przyjemnej pracy

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio jak robilem skrzynie to sciagalem kosz i tarcze metalowe sa ok , zreszta juz mam info ze sprezyny sa na miejscu ale tatrcz nie ma, wiec musze szukac dalej :biggrin:.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się pod pytanie bo właśnie dziś zauważyłem że sprzęgło zaaczyna już wyraźnie slizgać, tak przy okazji jaka powinna być grubość tarcz w gs500?

 

Bo jeśli mieściłyby się w normie to wymieniłbym same sprężyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitromen ja wlasnie jestem na tym samym etapie w klxie i po nowym roku przyjedzie paczuszka ze wzmocnionym zestawem sprzeglowym do mnie, nie rozbieralem jeszcze wszystkiego ale stwierdzielm ze zamowie wszystko, jezeli chodzi o tarcze albo sprezyny to dostaniesz je w riderze (http://rider.com.pl/) praktycznie od reki, sprezyny 30 zl a tarcze 125 zl do mnie wiec do klra bedzie podobnie. Caly zestaw wzmocniony (tarcze, przekladki oraz sprezyny) kosztuje 240 zl i w tydzien go sciagna jak nie maja na miejscu.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asmodan zamowilem juz tacze i sprezyny Lucas w sklepie Scigacz.pl , po swietach powinny byc

 

 

p.s tarcze za 120 zl ?? cos mi sie widzi ze nie polatasz na nich dlugo

 

Zajdelek - tarcze wymieniasz jesli sa lekko przebarwione na fioletowo , albo jesli krzywe

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitromen, ja zamowilem kompletne sprzeglo EBC (wzmocnione do enduro i motocrossu) wszystko w jednym opakowaniu zamkniete (tarcze sprezyny i przekladki) wiec raczej na tym polatam. a 120 zl kosztuja same tarcze jak bym chcial bez sprezyn i przekladek, ale zwyczajne ebc nie wersja wzmocniona, bo wzmocnione tylko kompletami sprzedaja.

Pozdro

 

PS nie decydowalem sie na lucasy bo jak mi zaspiewali za same tarcze 230 zl to powiedzialem ze dziekuje. Wole kupic kompletne jednej firmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Asmodan, EBC to nie jest niestety najwyższa półka, ale w KLX 650 powinno dać radę. Postaraj się nie katować tego sprzęgła, strzelać w odpowiednich momentach i starać się nie palić na większych kamieniach czy podjazdach, a powinno wytrwać.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem podłączyć sie do tematu bo jestem akurat na etapie wymiany sprzęgła, kupiłem tarcze i przekładki ale nie moge dostać sprężyn w larssonie nie mają, może ktoś wie gdzie dostane sprężyny do gsxr 1100 91r ? pozdrawiam i wszystkiego najlapszego w nadchodzącym 2007 roku życze!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozebralem kosz - sprezyny sprzegla wyraznie krotsze od nowych o ok 0.5 cm albo i wiecej ,jeszcze nie sprawdzalem suwmiarka , tarcze wygladaja ok - przekladki nie przebarwione ale i nie sa idealnie proste :/

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...