Skocz do zawartości

jaki olej do fz750?


jontek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pytanie jak w temacie. W niedziele zamierzam kupić fz-a i mam problem nie wiem jaki ojej do niego kupić ponieważ w instrukcji jest napisane że 20W40 lub 20W50 co mi osobiście wydaje sie dziwne. Spotkałem sie z opinią mechanika który wszystkie motory zalewa mobilem 5W50 i jeszcze nikt mu nie wrócił z reklamacją a kiedyś wlał na rzyczenie klijęta jakiegoś motula i moto ponoć 100km nie przejaechal. Chcalem zalać moto pełnym syntetykiem ale syntetyczny 20W50 to chyba tylko motul robi i jest troche drogi. Morze ktoś miał albo ma fz750 i podzieli sie zemną swoimi doświadczeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem YZF 750 i te sliniki są bardzo podobne a praktycznie to samo. Lałem na początku Mobila 10 W 40 półsyntetyk, a później przeszedłem na bel ray-a 20 W40 bo brał mi trochę tego oleju. Lej gęsty, bo jak nalejesz pełnego syntetyka to może ci wypłukać nagar i wtedy dopiero zacznie wpierdzielać olej.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę tylko dodać, że do FZR,ek zaleca się

właśnie mineralny 20W40 lub 20W50, info zaczerpnąłem z niemieckiego forum

(www.fzrfahrer.de) specjalizującego się głównie w FZ, FZR YZF,

jednym z argumentów użycia mineralnego oleju podano możliwość ślizgania się sprzęgła na olejach full-syntetycznych, a drugi argument to dosłownie:

że te silniki nie są delikatne aby stosować oleje full/semi syntetyczne, no i ostatnie to to że mineralne oleje redukują zużycie, co jest bolączką/cechą charakterystyczną tych maszyn.

Edytowane przez bread
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

To jaki olej lać do FZ 750? Mam kolegę, który wymienia olej i nie wie co wlać. Poprzedni właściciel lał Motul 20W40. Wlać taki sam czy może inny? Jaki polecacie?

 

Zalewasz taki jak zaleca instrukcja czyli 20W40 czyżby to było aż tak skomplikowane?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale chodzi o to, że motocykl ma juz trochę przebiegu - tzn coś koło 70 tys i może po tym czasie trzeba lać inny?

 

Taki przebieg nie jest problemem o ile był wcześniej dobrze serwisowany i zalewany zalecanym olejem.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...