Skocz do zawartości

Licytowanie na zagranicznym E-bayu.


Rekomendowane odpowiedzi

siema !

 

jak juz wejdziesz w towar ktory chcesz kupic to po prawej stronie u Gory masz podkreslone 4 zdania drugie jest

 

Frage an den Verkäufer

 

jak klikniesz otworzy Ci sie strona. lewej dolnej czesci masz okienko w ktorym mozesz wpisac tekst. Mozesz konkretnie wpisac jakie jest jego wyobrazenie o cenie i zaproponowac mu twoja. Z regoly Niemcy nie specjalnie chca sprzedawac poza... sa obawy. Ja sam zreszta tego nie robie. ole pojsc na pewniaka zreszta jak cala reszta innych.

 

W okienko mizesz wpisac:

 

Hi !

 

Wolte gerne wissen, wie ist Ihre Preisvorstellung und ob Sie Auslandkäufer akzeptieren ?

 

Ciekawe co odpisza

 

pozdrawiam

 

:banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak nie mam karty kredytowej włąsnej to nie mam co liczyć na licytowanie na niemeickim ebay czy są jeszcze jakies sposoby żeby móc licytowac?

 

Lucass, z tego co widze musisz miec albo karte kredytowa (taka z wypuklymi cyferkami) albo konto w niemieckim banku, chyba ze jest jeszcze cos o czym nie wiem. Sam nie biore udzialu w aukcjach na e-bayu wiec sie bardzo nie orientuje.

Karta kredytowa nie ma tu nic do rzeczy. Karta kredytowa jest tylko formą płatności (jedną z wielu). Ja zakładałem konto na niemieckim ebay'u i za wygrane aukcje płaciłem z niemieckiego konta. Jednakże kiedyś wygrałem grzecznościowo dla kolegi licytację w Austrii, za którą on zapłacił zwykłym przelewem z polskiego konta internetowego. Złotówki zostały przeliczone na Euro i tyle.

Nota bene ktoś już miał na forum podobny problem, wystarczyło poszukać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wlasnie najbezpieczniej zalatwiac jest wszystkie zakupy korzystajac z karty kredytowej, a nie konta PayPal jako ze rozne wypadki chodza po ludziach i po kontach, a wydobycie pieniedzy od PayPal jak ci przepadna z konta jest wlasciwie niemozliwe.

Radze przeczytac sobie strone " I hate PayPal" i byc ostroznym.

Nie wiem czy zdajecie sobie sprawe ze np centrala rozliczeniowa PayPal znajduje sie w Indiach i w razie gdy ktos z tamtejszych niezbyt wysoko oplacanych pracownikow wpadnie na pomysl jak wprowadzac w zycie "pierwotna akumulacje kapitalu" to mozna sie obudzic z reka w nocniku.

Ja zawsze korzystam z PayPal, ale place karta i nie trzymam zadnych pieniedzy na ich kontach. Nie mialem nigdy zadnych problemow, ale wiele ludzi mialo.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechcący wlazłem na ten temat i mogę coś dodać od siebie. Robiłem próby założenia konta na eBay-u niemieckim. Po wielu próbach nie udało mi się. Było to dwa lata temu i podstawowym problemem było to, że jak trzeba było podać telefon z kierunkiem to w spisie NIE BYŁO POLSKI. Były różne egzotyczne państwa a Polski nie było. Zrobiłem próbę rejestracji na eBay-u angielskim i tam poszło bezproblemowo. Nawet nie podałem numeru karty kredytowej. Po jakimś czasie dostałem potwierdzenie na maila i konto działa. Zrobiłem 14 transakcji u 9 eBay-owców. Największy zakup jaki zrobiłem to zakup nowago noteboka w Stanach. Z licytacją w stanach jest jeden zasadniczy problem. Cło i przesyłka. Ja mam zozwiązane to tak , że podaję namiar na przyjaciół w LA i oni odbierają towar. Trafia to do mnie z pewnym opóźnieniem, ale taniej. Muszę tylko zgrać czas licytacji z ich przyjazdem. Za zakupy w Niemczech płacę przelewem Bankowym (drogo), Western Union lub wysyłam gotówkę w przesyłce. DZIAŁA

 

Nic nie sprzedawałem więc ten temat jest mi nie znany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowa zaleta placenie karta kredytowa jest mozliwosc zareklamowania w benku. i w zaleznosci od karty ubezpieczenie towaru oraz dluzszy czas jego reklamacji. Ja uzywalem Pay Palu jeden jedyny raz i bylo OK, ale jak przedmowca nigdy nie trzymal bym na tym koncie jakiejkolwiek gotowki.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie rejestrowałem na polskim i na niemieckim robiłem już zakupy bez problemu. Tylko, że to było prawie trok temu, chyba, że teraz coś się pozmieniało...ale nie, bo ostatnio licytowałem to też bez problemu poszło, tyle, że aukcji nie wygrałem. Jeżeli chodzi o przelew zagraniczny to wcale nie jest drogo... tylko trzeba pochodzic po bankach i znaleźć najtańszy... ja znalazłem taki, gdzie to kosztuje 10zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o przelew zagraniczny to wcale nie jest drogo... tylko trzeba pochodzic po bankach i znaleźć najtańszy... ja znalazłem taki, gdzie to kosztuje 10zł.

 

Witam,

No to chyba możesz się podzielić z nami informacją, jaki to bank?:clap: Ja najtańszą ofertę znalazłem za około 25zł plus ewentualnie koszta banków pośredniczących.

Pozdrawiam:_)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się rejestrowałem jeszcze na niemieckim, i numeru karty nie podawałem, nie było to potrzebne. Po kilku dniach dostałem tylko do skrzynki potwierdzenie mojej rejestracji z ich strony.

Raz tylko puszczałem przelew z konta, i byłem bardzo niezadowolony; skasowali mnie 60 PLN, a i tak były jakieś potworne problemy żeby jeden bank dogadał sie z drugim, telefony, problemy etc.

Następnym razem wysłałem do niemiec należność w kopercie, inne 2 transakcję uregulowałem przy osobistym odbiorze. Nie było żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...