Skocz do zawartości

194cm 110kg co kupic


Rekomendowane odpowiedzi

wielkie dzieki za wasze odpowiedzi na podstawie tego co napisaliscie i własnych obserwacji skłaniam sie najbardziej do yamachy xj900 mysle ze jak dobrze poszukam u naszych sąsiadów to w tym przedziale cenowym cos mi sie trafi przynajmniej mam taka nadzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki za wasze odpowiedzi na podstawie tego co napisaliscie i własnych obserwacji skłaniam sie najbardziej do yamachy xj900 mysle ze jak dobrze poszukam u naszych sąsiadów to w tym przedziale cenowym cos mi sie trafi przynajmniej mam taka nadzieje

;) zajrzyj na forum.yamahaxj.pl. tam sie dowiesz wiecej na temat tego sprzeta :). Ale musze przyznac ze tamta tdm-a od lysego tez mi sie spodobala

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 190cm i ponad 90kg. Mieściłem się na CBR600F4. Ale jeśli szukasz naprawdę sprzęta do długich wypadów to proponuję coś z tego: XJ900, CBR1000F, Fj1100/1200, ZZR1100, VFR750, GSX1100F, VX800. Jak dla mnie to wybrałbym XJ900 - dobra moc, która Ci się nie znudzi (jak chociażby na CB750) ale nie za duża (biorąc pod uwagę, że przesiadłeś się z MZtki), wał kardana a więc oszczędnosc, bardzo dobry silnik. Z motocykli, które wymieniłem posiadałem GSXFe 1100 a w tej chwili jeżdże FJ1100 z silnikiem od 1200. Z tych dwóch wybrałbym Fj ze względu na większą trwałosc. VXem 800 też przejechałem trochę km ale dyswalifikuje go chyba moc. Generalnie jest kilka modeli, które można wybrac za takie pieniądze więc na pewno sobie coś znajdziesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bral do turystyki duza diversionke, naprawde spore moto..

 

Jeśli nie to tdm albo super teren(bardzo zblizone silniki), ewentualnie africa.

Sam chorowalem na africe, ale strasznie mocno trzymają sie w cenie i wybor padl na kawasaki tengai(klr650) i w sumie jestem zadowolnony bo za 3800 mam fajne moto z 91 r

 

kawalek fotki w avatarku :crossy:

<===

Edytowane przez R.Y.B.A
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Osobiście mogę Ci polecić TDMkę, bo przed zakupem moto miałem podobny problem. Z moimi 190cm przymierzałem sie do wielu moto i tak: XJ600 za mała, XJ900 to krowa w porównaniu do 600 i co za tym idzie zero poręczności, ale w trasie to jest atut, a tdma - spasowała jak ulał. Co prawda ja mam trochę nowszy model ale pod względem wymiarów to praktycznie te same motocykle więc sie nie zastanawiaj i bierz TDMę model 3VD (naprawdę mocny, niezawodny motocykl).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XJ600 za mała, XJ900 to krowa w porównaniu do 600 i co za tym idzie zero poręczności, ale w trasie to jest atut

hehehe, widac nigdy nie jechales na xj 900. rzeczywiscie jest duza i ciezka ale dzieki nisko umieszczonemu srodkowi ciezkosci tej masy si nie czuje i to tez sprawia ze ten motocykl jest stabilny, przez co na przyklad manewrowanie miedzy samochodami w korkach to nic trudnego. I dlaczego wszyscy na tym forum mowia na to moto krowa :)

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci polecił afryczkę naszego forumowego kolegi Nowego :icon_razz:

http://allegro.pl/item146037339_honda_afri...0_rd04_91r.html

 

Pozdroo.

A tak z ciekawości, dlaczego Nowy sprzedaje AT? I co planuje po?

Jakby to było na początku nowego sezonu, to może ja bym się zainteresował, kto wie..teraz nie ma kasy :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 196 cm wzrostu i śmigam na seven fifty i jest mi bardzo wygodnie, mój ojciec też ma coś ok 195 cm i waga o kilkanaście kg więcej od ciebie i wygląda na moim moto całkiem normalnie, czego nie dało się powiedzić, gdy miał wykupione jazdy przypomnieniowe po 18 latach bez moto na two fifty.

 

Myślę, ze seven fifty będzie idealnym wyborem, za taką kasę dostaniesz coś z początków produkcji, ale w dobrym stanie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości, dlaczego Nowy sprzedaje AT? I co planuje po?

Z tego co mi wiadomo, to Nowy zawierza kupić nowszą AT. Ale najlepiej spytaj się jego, jakie ma plany, bo od września (wtedy o tym rozmawialiśmy w Kletnie) mogło się coś zmienić.

Enyłej, na pwno chce obecne moto sprzedać.

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za wypowiedzi rozjasniliscie mi w głowie skupiam sie na poszukiwaniach Yamaha xj 900 lub tdm bardziej podoba mi sie tdm ale za xj 900 bardziej przemawia do mnie wał kardana ale mysle ze ostatecznie zadecyduje to jak bede sie czuł na tych motorkach i jaki egzemplarz mi sie trafi pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, miałem podobny problem, przesiadłem się po kilkunastu latach przerwy z MZ 250. Przymierzałem się do kilku sprzętów i na początek wybrałem Yamahę TDM 850. Mó był w znakomitym stanie jak na rok 93. Polatałem nim przez cały sezon i powiem, że poza słabą ochroną przed wiatrem nie ma na co się skarżyć. Moja kosztowała troche ponad 6 tyś PLN więc spokojnie mieści się w Twoim przedziale. Silnik 850, 80 KM daje spokojnie radę z kierowcą moich gabarytów ( 194 cm i 96 kg) i małym "plecaczkiem", a dodatkowo zawieszenie idealnie sprawdza się na naszych drogach. Polecam ten motocykl bo sam na nim zaczynałem i do dzisiaj żałuję że go sprzedałem.

A jak już się poczujesz pewniej to polecam FJR - do szybkiej turystyki i długich tras jest rewelacyjna.

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...