Skocz do zawartości

Honda CBR 1000 katowanie


Waldi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ks-rider:

Ok, nie wszyscy palą gumy.

Ok, trudniejsze jest szybko ruszyć bez palenia.

 

Uważam że ludzie nie dzielą się na złych i dobrych według tego czy palą czy nie.

 

Myśląc w ten sposób ze motocykl jest tylko do przemieszczania sie z punktu A do B, można pójść dalej i powiedzieć że motocykle crossowe są nieporozumieniem(z czym sie absolutnie nie zgadzam), bo przecież jeździ się na nich głównie dla frajdy. Mam kaprys zrobić dym z opony przy kolegach to robie.

 

Na szczęście nie ma jeszcze przepisów zabraniających takiej zabawy.

 

ps. dlaczego nikt nie pochwalił "wiesnika" za zabawe w bezpiecznym miejscu?

Edytowane przez Tuzmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ks-rider:

Ok, nie wszyscy palą gumy.

Ok, trudniejsze jest szybko ruszyć bez palenia.

 

Uważam że ludzie nie dzielą się na złych i dobrych według tego czy palą czy nie.

 

Myśląc w ten sposób ze motocykl jest tylko do przemieszczania sie z punktu A do B, można pójść dalej i powiedzieć że motocykle crossowe są nieporozumieniem(z czym sie absolutnie nie zgadzam), bo przecież jeździ się na nich głównie dla frajdy. Mam kaprys zrobić dym z opony przy kolegach to robie.

 

Na szczęście nie ma jeszcze przepisów zabraniających takiej zabawy.

 

ps. dlaczego nikt nie pochwalił "wiesnika" za zabawe w bezpiecznym miejscu?

 

 

osobiscie nie uwazam zeby endurak czy cross byl pomylka. amn jezdze endurakiem ( DR 350 ) bylam nawet na paru torach 8 z miernym skutkiem ) ale frajde i poty mam za kazdam razem. Jak przeczytasz wszystkie posty, zauwazysz dwa obozy. Nie chcialbys i chyba nie oczekujesz, zeby wszyscy bili brawo i kazdy chwalil glupote. masz racje kazdy robi co chce nawet, kezeli nie jest to madre.

 

pozdrawiam

 

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie dziw sie wiec ze onpali gume. Robi to dla fanow, ktorzy tego od niego oczekuja i za to go uwielbiaja.

 

pozdrawiam

 

:D

 

A czy ja się dziwie?? Dziwie się tylko czemu porównujesz Rossiego do idiotów z BMW...

 

 

Ale jest tu wielka roznica. Rossi ma sponsora a ten przyglup nie ( ew. mamusia czy tatus kupi laczka )

 

Co Ciebie obchodzi jakiego on (ten koleś na filmie) ma sponsora, najlepiej będzie jak każdy zajmie się swoim sponsorem i swoimi pieniędzmi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ks-rider, z całym szacunkiem,ale skąd masz tą wiedzę na temat silników?

Nie chcę być złośliwy,ale za stwierdzenie, że na zimno pompa oleju nie może podać właściwego ciśnienia

dałbym Ci "NAGRODĘ"

Sprawa jest dużo prostrza;zimny olej jest za gęsty i nie ma odp.lepkości,co powoduje gorsze jego przywieranie mimo jego obecności.

A już jaka kolwiek możliwość deformacji może nastąpić wyłącznie pod wpływem PRZEGŻANIA silnika.

Więc nie uważam,żeby palenie gumy(choć sam tego nie robię) szkodziło silnikowi,jeżeli będzie wystarczająco chłodzony.

I niestety zbyt wysoka temp.zaszkodzi mu bardziej niż niedogrzanie(choć to też złe)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ks-rider, z całym szacunkiem,ale skąd masz tą wiedzę na temat silników?

Nie chcę być złośliwy,ale za stwierdzenie, że na zimno pompa oleju nie może podać właściwego ciśnienia

dałbym Ci "NAGRODĘ"

Sprawa jest dużo prostrza;zimny olej jest za gęsty i nie ma odp.lepkości,co powoduje gorsze jego przywieranie mimo jego obecności.

A już jaka kolwiek możliwość deformacji może nastąpić wyłącznie pod wpływem PRZEGŻANIA silnika.

Więc nie uważam,żeby palenie gumy(choć sam tego nie robię) szkodziło silnikowi,jeżeli będzie wystarczająco chłodzony.

I niestety zbyt wysoka temp.zaszkodzi mu bardziej niż niedogrzanie(choć to też złe)

Pozdrawiam

 

 

wybaczcie,coś spieprzyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu demonizowac "palenia gumy". Moze nie kazdemu sie podoba, moze dla niektorych to lamerstwo w porownaniu z "prawdziwym stuntem", ale oceniac po tym czlowieka to zenada. Kazdy robi to co lubie, byle by innym nie szkodzil i nie tworzyl zagrozenia.

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ks-rider, z całym szacunkiem,ale skąd masz tą wiedzę na temat silników?

Nie chcę być złośliwy,ale za stwierdzenie, że na zimno pompa oleju nie może podać właściwego ciśnienia

dałbym Ci "NAGRODĘ"

Sprawa jest dużo prostrza;zimny olej jest za gęsty i nie ma odp.lepkości,co powoduje gorsze jego przywieranie mimo jego obecności.

A już jaka kolwiek możliwość deformacji może nastąpić wyłącznie pod wpływem PRZEGŻANIA silnika.

Więc nie uważam,żeby palenie gumy(choć sam tego nie robię) szkodziło silnikowi,jeżeli będzie wystarczająco chłodzony.

I niestety zbyt wysoka temp.zaszkodzi mu bardziej niż niedogrzanie(choć to też złe)

Pozdrawiam

wybaczcie,coś spieprzyłem

 

masz racje ze jest duzo prostsza, zalozmy ze rano przychodzisz dp maszyny. olej splynal do karteru przewod (rurka ) jest wiec pusta. Pompa najpierw musi zassac zimny olej o zupelnie innej konsestencji. to trwa. dlatego w poczatkowej fazie cisnienie jest inne, mniejsze ( na wolnych obrotach ), Gdy pompa zassa juz olej, cisnienie jest normalne. W wypadku gdy silnik osiagnal juz swoja tenperature pracy. ( sorry nie wiem jak ta tenp nazywa sie w j. polskim ) Wtedy nawet cisnienie spada. ( na wolnych obrotach ) tak jak slusznie zauwazyles chodzi o to zeby olej mial ta temp. Obroty etedy nie graja roli, gdyz pompa daje wystarczajace cisnienie w kazdym przedziale obrotow.

 

Czy teraz sie ze mna zgodzisz ??

 

pozdrawiam

 

:icon_razz:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już jaka kolwiek możliwość deformacji może nastąpić wyłącznie pod wpływem PRZEGŻANIA silnika.

Więc nie uważam,żeby palenie gumy(choć sam tego nie robię) szkodziło silnikowi,jeżeli będzie wystarczająco chłodzony.

I niestety zbyt wysoka temp.zaszkodzi mu bardziej niż niedogrzanie(choć to też złe)

Pozdrawiam

wybaczcie,coś spieprzyłem

 

Tak sie czasem zastanawiam czy wy tylko piszecie, czy czasem cos czytacie ?

Nie dalej jak miesiac temu byl post chlopaka, ktory zalatwil panewki w miare nowej Kawy 636

przy okazji palenia gumy i w miare dluga dyskusja potem jak to naprawic.

Demonizowac nie ma co, ale uwazac ze to jest bez znaczenia dla silnika, sprzegla i skrzyni, nie mowiac

o lancuchu, zebatkach i amortyzatorze gumowym w tylnej piascie to po prostu brak jakiejkolwiek

technicznej wyobrazni.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że ludzie nie dzielą się na złych i dobrych według tego czy palą czy nie.

Też tak uważam

Na szczęście nie ma jeszcze przepisów zabraniających takiej zabawy.

 

I tu Cię zmrtwię. Już są. Dotyczą oczywiście dróg publicznych.

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Ks-rider,tylko że to co mówisz ma miejsce głównie w momencie rozruchu.

A mi chodzi o nie właściwą temp. pracy silnika już po rozruchu.

Zgodzę się,że w chwili odpalenia pompa musi dopiero podać olej,ale to już po ułamku chwili ma miejsce.

A trzeba być wyjątkowym idiotą,żeby sekunde po włączeniu silnika kręcić go pod max. obroty.

(choć i tacy pewnie się znajdą)

Adam M.

Nie twierdzę,że to nie ma znaczenia dla wymienionych przez ciebie podzespołów,

ale mi chodzi o to,że jeśli ograniczysz czas palenia gumy,i silnik będzie we właściwej temp. to nic strasznego się z nim nie stanie.

Oczywiscie nie mam na myśli stosowania tej "zabawy" notorycznie,tylko sporadycznie.

 

p.s. Ja osobiście uważam,iż dużo gorsze dla silnika od wysokich, są za niskie obroty.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak... rozni ludzie podniecaja sie roznymi sprawami... jednmych podnieca zbieranie znaczkow, innego owlosione kobiety a jeszcze inny lubi klocki lego... tak czy siak nikt nie ma prawa nazywac kogokolwiek idiota tylko dlatego ze robi cos co wg niego samego jest takie czy owakie... ma chec niech katuje - choc jak ktos pisal to nawet nie jest namiastka "katowania". Tym bardziej stara CBR, w upal potrafi kilka kapci pod rzad spalic do wystrzalu i nic sie nie dzieje. Ja swoja GSX-R spalilem 8 kapci pod rzad bo dostalem od organizatora imprezy ile chce. i co ?? znaczy sie pewnie ze jestem totalny idiota bo uwielbiam dzwiek silnika przy odcinie. Zakatowalem jeden silnik z cala swiadomoscia tego co z nim robilem i dokladnie wiedzialem kiedy padnie. domyslam sie ze niektore silniki by nie wytrzymaly 1% tego co przezyje olejak - ale kur...wa nie gadajcie ze jak ktos chce se pokatowac to zaraz idiota - a moze on lubi odkladac 3 lata, katowac prze dzien, zakatowac i znowu odkladac 3 lata ??

Panowie... socjologia sie klania. Typpowe myslenie polakow- "dobre to co ja uwazam zo dobre lub wiekszosc, jak ktos robi cos calkiem innego i wg nas lub jakiejs grupy spolecznej robi to zle to napewno robi to zle i my mamy racje"...

w porzadku byloby stwierdzenie typu "idiota, bo robi to na drodze publicznej", a nie "idiota, no katuje sprzeta".

Zapominacie dodawac bardzo wazne slowo JA mysle ze to idiota, ale to jest TYLKO moje zdanie ...

po mojemu moze nawet nasrac na zegary i jak bedzie szczesliwy z tego powodu to zaj...iscie i bog z nim niech sobie zyje !!

a o ile sie nie myle, to do stwierdzenia czy ktos jest idiota czy nie, to chyba jest jakas wiedza medyczna lub inna potrzebna- jak tu jest ktos taki niech sie wypowie na temat idiotyzmu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...