Skocz do zawartości

zaczynam remont


wild
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A to ciekawy wniosek, mozesz nam wyjasnic jak do niego doszedles ?

Jak praktycznie chcesz sprawdzic odpalanie na zaplonie max przyspieszonym to przyspiesz i zapalaj, przygotuj spobie rowniez dodatkowa pare butow pod reka.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawy wniosek, mozesz nam wyjasnic jak do niego doszedles ?

Jak praktycznie chcesz sprawdzic odpalanie na zaplonie max przyspieszonym to przyspiesz i zapalaj, przygotuj spobie rowniez dodatkowa pare butow pod reka.

 

Adam M.

 

Nie, nie o to mi chodzi, nie chciałem nikomu przeszkodzić, ale Pan się pomylił, ja się mylę, każdy się myli, i chciałem tylko małą poprawkę nanieść, nie chodzi mi że na max przyśpieszonym, tylko tak jak podaje producent, np. przy odpalaniu dajmy 3 stopinie przed GMP, a przy obrotach rzędu 2500-3000obr/min mamy już 17 stopni.. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 stopnie przed GMP to praktycznie GMP i to polozenie nazywamy max opoznionym, jako ze punkt zaplonu zawsze wystepuje przed GMP.

Chodzi o to zeby zapalic sprezona mieszanke w momencie przed max sprezaniem albo w momencie tego sprezenia a nie wtedy gdy mieszanka zaczyna sie juz rozprezac przy tloku wedrujacym w dol.

Czym wyzsze obroty tym wieksze wyprzedzenie zaplonu, czyli zaplon mieszanki nastepuje znacznie przed punktem max sprezania mieszanki po to zeby calosc ladunku zdazyla sie spalic co tez trwa jakis czas.

Tak ze wyprzedzenie punktu zaplonu na wysokich obrotach - powiedzmy w wypadku sprzetow ruskich bedzie to 5 tys obr - bedzie siegalo 30 do 40 stopni przed GMP ( moja BSA 38 stopni ).

I to polozenie nazywamy max przyspieszonym.

Oba polozenia, opoznione i przyspieszone wystepuja przed GMP - jedno po prostu znacznie szybciej niz drugie.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 stopnie przed GMP to praktycznie GMP i to polozenie nazywamy max opoznionym, jako ze punkt zaplonu zawsze wystepuje przed GMP.

Chodzi o to zeby zapalic sprezona mieszanke w momencie przed max sprezaniem albo w momencie tego sprezenia a nie wtedy gdy mieszanka zaczyna sie juz rozprezac przy tloku wedrujacym w dol.

Czym wyzsze obroty tym wieksze wyprzedzenie zaplonu, czyli zaplon mieszanki nastepuje znacznie przed punktem max sprezania mieszanki po to zeby calosc ladunku zdazyla sie spalic co tez trwa jakis czas.

Tak ze wyprzedzenie punktu zaplonu na wysokich obrotach - powiedzmy w wypadku sprzetow ruskich bedzie to 5 tys obr - bedzie siegalo 30 do 40 stopni przed GMP ( moja BSA 38 stopni ).

I to polozenie nazywamy max przyspieszonym.

Oba polozenia, opoznione i przyspieszone wystepuja przed GMP - jedno po prostu znacznie szybciej niz drugie.

 

Adam M.

Tak, jak najbardziej zgadzam się z tym, tylko nazwy mi się nie zgadzały, ale teraz sobie to zapamiętam..:wink: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

...no w koncu!

 

http://images34.fotosik.pl/6/a1409c6193c92341.jpg pamietacie to zdjecie?

dzis od godziny 15 zabralam sie za robote z remontem.. kilka przemyslen, konsultacji.. az w koncu stwierdzilam, ze ten karter jest w duzo lepszej kondycji jak moj "pierwotny". (szkoda, bo taki ladny... wyszkielkowny jest..:)

 

wylalam na niego ponad 1l benzyny ekstrakcyjnej, kilka godzin oraz jakis 3m kwadratowych materialu- to sa niestety uroki braku warsztatu- no chodzby mala sprezareczka?.. ta gdzie!.. sasiedzi zjedza zywcem

 

nie chcac tracic czasu np. na mycie rak, to nawet obiad jadlam "na dole"- taki trans roboty ze ho ho :icon_mrgreen: wyszlam po 23.. razem z rhotaxxem, ktory pomagal mi m.in dociskac sruby:) no i znow musze powiedziec "niestety"- jestem tylko kobieta.

 

na jeszcze dzien dzisiejszy zostalo uzyskane 50% zloznonego silnika.

jutro moze drugie 50 poleci.. :biggrin:

 

http://img134.imageshack.us/my.php?image=40502231bn3.jpg

wiecej fotek juz jurto..

 

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystko przygotowane to zostalo 2 godz roboty.

Ja bym po zlozeniu tlokow z cylindrami wlozyl to w rame i tam dokladnie ustawil zaplon sprawdzajac czy na obu garkach jest jednakowo - ruscy mieli z jednakowym ustawieniem pewne problemy :D.

To samo z wybitymi znakami na kole - sprawdzil bym czy naprawde sa wybite we wlasciwym miejscu.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"pomagal mi m.in dociskac sruby:) no i znow musze powiedziec "niestety"- jestem tylko kobieta Goska"

 

Witaj Gośka

Kiedyś taki jeden powiedział, żeby mu dać punkt podparcia to Zięmię ruszy .....

A ja niestety (chyba) nijak nie urodzę :wink:

Weź kawałek rurki i każdą śrupkę ..... ukręcisz. Nooooo, ale dokręcanie na śtyry ręce tyż może sprawiać przyjemność .....

Posdrufki

K54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszlam po 23.. razem z rhotaxxem, ktory pomagal mi m.in dociskac sruby:) no i znow musze powiedziec "niestety"- jestem tylko kobieta.

Tiaaa. Ty nie mydl oczu rotaxxowi ani nam, że to przez słabą płeć. Rok temu chciałaś 90 kilo podnosić ;P xDDD

 

Jak wszystko przygotowane to zostalo 2 godz roboty.

Ja bym po zlozeniu tlokow z cylindrami wlozyl to w rame i tam dokladnie ustawil zaplon sprawdzajac czy na obu garkach jest jednakowo - ruscy mieli z jednakowym ustawieniem pewne problemy :lapad:.

To samo z wybitymi znakami na kole - sprawdzil bym czy naprawde sa wybite we wlasciwym miejscu.

 

Adam M.

Z tego co mi wiadomo z zapłon będzie odpowiadał parametti . I cale szczęście. Jak chodzi o nabicie znaków na przekładni rozrządu to czasem lepiej żeby tego nie robili - ruscy oczywiście. Najprostsza weryfikacja jeszcze bez silnika ( np przy zakupie)to zasada konta prostego - czyli duże koło ( wałka ) klin po lewej stronie na godzinie 9 patrząc od przodu silnika. Małe po prawej na godzinie trzeciej. I tak powinny sie nałożyć znaki na zębach.

 

Go-sia, Go-sia , Go-sia !

%) To znaczy:

Ro-tax, Ro-tax, Ro-tax ! XDD

Edytowane przez prince
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i ci 90kg podniose (baa..a nawet 96 bo tyle rhotaxx wazy :)) ale zauwaz, ze to 2 rekami a nie jedna :biggrin: ;)

 

Go-sia, Go-sia , Go-sia !

%) To znaczy:

Ro-tax, Ro-tax, Ro-tax ! XDD

jak zwykle zlosnik - kochany :buttrock:

 

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...