Skocz do zawartości

Niech tu kazdy zajzy i sie przyzna ;)


Rekomendowane odpowiedzi

A ja zacząłem od Motorynki- WSK-MZ150-Aprilla Tuareg-no i oczywiście moja piękna CBR

Wcale nie uważam tego za zły początek bo w rekach 15latka WSK jest swietnym moto. Dzieki tego typu moto zdobywa się naprawde dużo doświadczeń a już najwięcej odnosnie mechaniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy był MZ ETZ 150 potem 250 w międzyczasie jakieś Junaki Jawa 350 i kilka innych wynalazków np MZ 250 Trophy i wreszcie pierwszy japoniec Kawasaki Z 400J, a po dłuuugiej przerwie GPZ 500 z 2003 roku - to jest sprzęt :)

 

"Radzia" podejrzewam iz "zbyniooo" chcialby aby opowiadac o sprzetach wiekszej mocy niz motorynki ale jak zauwazyles i tak prawie wszyscy wyliczaja kazde swoje dwa kola w ktorych posiadaniu byli.

 

Przy okazji do mojej kolekcji dodam iz tez bylem posiadaczem Rometa z trzybiegowa skrzynia z '81 roku :banghead: ta skrzynia to zupelne fiasko firmy. A najpierwsiejszym sprzetem byl doskonaly KOMAR3. :notworthy: Dostalem go w lapy jak skonczylem 11 lat. Bawilem sie nim dwa lata az tata oddal od niego silnik mechanikowi za naprawe skrzyni od Rometa :banghead: ( za juz trzecia naprawe w przeciagu pol roku ) a tylko dla tego ze mialem go wymontowanego i lezal na pole bo go sam naprawialem. Wystarczylo, ze wyslali mnie na kolonie a po powrocie juz mialem Komara bez silnika. :banghead: Posprzedawalem pozostalosci i kupilem Ose na ktorej zabraniali mi jezdzic bo byla za duza i byla motocyklem. Tata oddal mi wtedy swego Rometa :banghead: I tak Osa jezdzilem kiedy nikt mnie nie widzial a zmuszony bylem ja trzymac u obcych poki rodzice nie zmiekli i pozwolili wprowadzic ja do swego garazu.

 

:crossy:

 

Pozdrawiam. :flesje: :icon_mrgreen:

 

Z ta skrzynia nie było tak źle, ja miałem Rometa Kadeta zarzuciłem tam silnik z 3 biegową skrzynia i żaden romet nawet ten 205 z czeskim silnikiem nie dawał rady :D. To były czasy....

Edytowane przez Tomek77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko

 

Wiec ja zaczalem pomijajac motorynki 3sztuki od powaznego wlocha jakim byla Aprilia AF1 50 juz nie pamietam jaki rocznik ale wiecej stala popsuta niz byla jezdzona a tata chcial kupic KX-a.

 

Nastepnym motorem japonskim byla Honda MTX 80 rozwiercona na 100cm z tlokiem od gokarta "setki"

 

Pozniej przyszla pora na kolejna wloszczyzne jaka byla Aprilia Tuareg Wind 125 podobnie jak w przypadku nr1 wiecej popsuta niz jezdzaca po kilku naprawach zacierach itp dostalem zestaw poliniego 165cm ale i na tym tez sie zacierala.

 

Po kilku latach przerwy (finanse) w koncu kupilem sobie nowy motor.Jest nim Kawasaki Z1000 w tym sezonie zrobilem 7000km i motor przeszedl kilka zabiegow upiekszajacych.

 

Yamaha YZ 250 nie moglem sie zdecydowac jaki motor kupic bo chcialem SuperMoto lecz srednio sie nadaje w dluzsza trase wiec kupilem Nakeda i crossowe. Wydaje mi sie ze wybralem optymalne rozwiazanie :icon_twisted:

 

Zapraszam do obejrzenia mojej galrii :icon_twisted:

 

 

------->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SHL M11...sprawa "koszykowa" czyli rama na kolach plus 3 kosze czesci i zero literatury. Mialem wtedy 13-14 lat i spedzilem 2 dni na skladaniu tego monstrum. Ale chociaz nauczylem sie z czego sklada sie silnik motocykla i nawet fajne puzzle to byly do skladania. Niestety nie bylo nikogo kto moglby mi pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komar na pedały- Ojciec przyszedł i powiedzał "idz do garażu, Cos czeka na ciebie " Boże zapach benzyny i spalin pamietam do dzis.

a dalej;

WMF rok 1954

Jawa 350

Kawasaki 750 Spectra (o niedawna)

CZ 125 Cross - 2szt

CZ 250 Cross

Suzuki DR 600

Yamaha TT600 Belgrada

Obecnie:

Yamaha TTR 600

Kawaski KLX 650R

Yamaha TDM 850 tx4

i moja chluba

WFM 1964r oryginał !

:lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motorowery

komarek miałem lat 14

jawka 50 ....15lat

cz 175... 16lat

cz 350... 17lat

cz 350.....20lat

 

japońce

 

honda cbx 550.........22lat

honda xl 250 '75.........23lat

suzuki gsx 600 (jajko)......23lat

obecnie cbr 600 f4 '00...... 26lat.. do obecnie

Edytowane przez pit_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...