Skocz do zawartości

Strzelanie z wydechu


BArt_X
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem. Mój simson od dłuższego czasu nie chce zapalać zarówno na zimnym jak i ciepłym silniku. Nawet gdy go biore na pych to jest problem. Na zimnym silniku jak dam ssanie to kopie i kopie, potem strzeli i albo zapali albo nie. Gdzieś wyczytałem, ze jeśli strzela w wydech to zapłon jest zbyt wczesny. Czy wina może leżeć po stronie regulacji gaźnika (skład mieszanki + wolne obroty)? Filtr powietrza czyściłem niedawno, ale nic to nie dało. Simmeringi zmieniałem na wiosne, od tego czasu nic przy nich nie grzebałem. Mam gaźnik Bing 17 - przy okazji miło by było, jakby ktoś napisał o położeniu iglicy. Iskrownik i magneto mam nowe, kupione w tym roku, cewke też. Przy okazji może mi ktoś polecić jakąś dobrą świecę, albo chociaż ciepłotę jaka ma być? Obecnie mam Iskrę F75.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys przesadzilem z olejem do paliwa i bylo podobnie. poprostu zaduzo oleju dalem i to 3 razy za duzo :notworthy: jak nie bena to zajrzyj w zaplon moze masz tak ze "kreski" sa równo a zaplon jest zle ustawiony. ja tak mam trzeba patrezc kiedy rozwieraja sie platynki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw i wyczyść przerywac a nastepnie zmnien świeca i sprzwdz czy koło magnesowe nie ociera o cewki

i powinno być dobrze aha jeszcze sprawdz czy kondensator nie wysuną sie bo u mnie tak było jak tak to go docisnij i w droge :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwa akurat powinna wynosić 0,4 mm (tak pisze w książce) zarówno na przerywaczu jak i na świecy. Gdzieś przeczytałem, że można ją awaryjnie troche zmniejszyć. Kupie nową świecę (NGK B8HS), zobaczę czy jest u mnie w sklepie, jak nie to zamówię przez neta i pogrzebie przy zapłonie. Dzięki chłopaki :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikus91 twoja wypowiedz jest poraz kolejny zenujaca ;/ Co ma gaznik do strzelania z wydechu skoro paliwo do cylindra dochodzi?? Skoro strzela to to paliwo jest tylko nie jest spalane - proste. Pomysl co piszesz bo radzisz wszystkim wszystko : gaznik swieca zaplon ;) Mozesz rownoczesnie napisac ze skrzynia biegow :/ POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam te objawy , układ zapłonowy, na 99% wymień kondensator, miałem ten sam problem w swoim simku. Kondensator troche potrzymał i znowu kichał z wydechu i nie zapalał , rada- należy kupić kondensator od malucha,Simsonowski ma 0.22mF a maluchowski ma 0.25mF, tylko ze jest z kabelkiem. kabelek należy uciać, a te kabelki które są przykręcane do kondensatora oryginalnego należy przylutować . będzie chodzić na 100% i sprawdz czy dobrze zapłon ustawiony, musi chodzić!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie czytajac Twoje wypowiedzi poprostu nie chcialem komentowac poniewaz nie chce byc chamski i nie chce wytykac palcami no ale looz

ty jestes doskonaly i wszystko wiesz najlepiej

 

pozdrawiam Ciebie i popatrz pierw na siebie a pozniej na innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam kondensator z malacza;) po 1 jest tanszy po 2 lata jush rok i nic ;D jak nie masz lutownicy mozesz odpowiednio ulozuc kabel od kondensatora i skrec go z innymi jakas mala srubka ja tak mamTYLKO MUSISZ JE ZAIZOLOWAC! :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Mój simson od dłuższego czasu nie chce zapalać zarówno na zimnym jak i ciepłym silniku. Nawet gdy go biore na pych to jest problem. Na zimnym silniku jak dam ssanie to kopie i kopie, potem strzeli i albo zapali albo nie. Gdzieś wyczytałem, ze jeśli strzela w wydech to zapłon jest zbyt wczesny. Czy wina może leżeć po stronie regulacji gaźnika (skład mieszanki + wolne obroty)? Filtr powietrza czyściłem niedawno, ale nic to nie dało. Simmeringi zmieniałem na wiosne, od tego czasu nic przy nich nie grzebałem. Mam gaźnik Bing 17 - przy okazji miło by było, jakby ktoś napisał o położeniu iglicy. Iskrownik i magneto mam nowe, kupione w tym roku, cewke też. Przy okazji może mi ktoś polecić jakąś dobrą świecę, albo chociaż ciepłotę jaka ma być? Obecnie mam Iskrę F75.

na twoim miejscu bym wymnienił świece oraz sprawdził zapłon oraz poziom paliwa bo gdy dostaje silnik za duzo paliwa to moze ono sie jeszcze spalać w układzie wydechowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wina lezy po stronie zaplonu albo swiecy

albo gaznika, tak naprawde to moze byc wszystko, moze byc nawet wina fajki, przeczysc gaznik, zmien swiece ustaw zaplon, przerwe na przerywaczu i swiecy, jak niepomoze pomyslimy dalej

 

Co ma gaznik do strzelania z wydechu skoro paliwo do cylindra dochodzi?? Skoro strzela to to paliwo jest tylko nie jest spalane - proste.

a czemu niespala??na 99% wina zaplonu, ale zaawsze jest 1% ze to wina gaznika i wlasnie u mnie tak bylo, z zaplonem mialem wszystko Ok i wina byla gaznika bo sie zalewal i strzelal, nieraz odpalil ale i tak strzelal caly czas, ustwilem gaznik i wszystko ok,

 

 

 

a tak wogole to wez tego simaka wyrzuc i kup odemnie....:cool:

heh

Edytowane przez Jimmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...