Skocz do zawartości

po skuterze 125cc?


Rekomendowane odpowiedzi

A nie pomyślałes o jakimś maxiskuterze? Yamaha Majesty 125 jest chwalonym sprzętem. Szczerze mówiąc, to uważam, że na miasto oraz krótkie trasy skuter jest najfajniejszym sprzętem.

Prawie (a - jak wiadomo - "prawie" robi różnicę :buttrock: ) wyjąłeś mi to z ust. Czy skuter jest najfajniejszy, to kwestia gustu, ale na pewno jest cholernie praktyczny (m.in. ze względu na dużą ładowność/pakowność oraz dobrą ochronę przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi). Taka "125" jeszcze nie jest kobylasta (dzięki temu m.in. łatwiej jeździć w warunkach ekstremalnych, np. zimowych), a już dysponuje w miarę przyzwoitą mocą (na miasto powinna w zupełności wystarczyć). Z drugiej strony - jak już moi Przedmówcy zdążyli zauważyć - na biegówce można się dużo więcej nauczyć.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechalem swoja honda CBR 600 w ktorej licznik przeklamuje zaldwie o 3% obok jakiegos japonskiego skuterka o pojemnosci 50ccm i u mnie pokazywalo cos kolo 85km/h tak wiec rzeczywiste 100km.h w skuterku klasy 80 to zaden wyczyn tym bardziej biorac pod uwage zuzycie paliwa i czas przyspieszania.

U mnie gosc na uczelni ( polibuda-wydzial mchaniczny ) twierdzil ze jego mlodszego brata yamaha areox jak sie odblokuje to bedzie 120km/h jechac. Wysmialem go z miejsca i gdyby jescze jedno slowo wiecej powiedzial to zbilbym mu chyba gebe w miazge:)

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aerox po odblokowaniu poleci max 90km/h a gdyby go stuningować to 120 bez jaj było by bez problemu,a skuter raczej odpada bo chce się przesiąść po 125 na coś większego (jest tylko po to aby się nauczyć na manualu jeździć) kolega dawał się nie raz przejechać np na ogarze, łosiu 50cc czy inne motorowery.Nie miałem problemów ze zmianami biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleci na pewno, ale z wysoka trzebaby go zrzucić, żeby się do tej setki rozpędził :) :biggrin:

Uważasz że skuter po tuningu nie poleci więcej niż 100km/h? Nigdy widocznie nie jechałeś ,a chociarzby aerox,runner oraz speedefight lecą około 90 seryjnie i ważą po 90kg a mój 68 zatankowany więc z czym wyskakujesz...

 

Fakt ale nie chodziło o moc lecz o nauczenie się zmieniania biegów a po drugie ybr ma 10KM a cagiva mito 30KM a obydwie to 125cc troche nie zrozumiałeś mojego tematu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz że skuter po tuningu nie poleci więcej niż 100km/h? Nigdy widocznie nie jechałeś ,a chociarzby aerox,runner oraz speedefight lecą około 90 seryjnie i ważą po 90kg a mój 68 zatankowany więc z czym wyskakujesz...

 

Fakt ale nie chodziło o moc lecz o nauczenie się zmieniania biegów a po drugie ybr ma 10KM a cagiva mito 30KM a obydwie to 125cc troche nie zrozumiałeś mojego tematu...

 

Na skuterze ponad 100 km/h... ładnie mi rzeczy. To jakby latająca mucha... Nie odrywacie się od ziemi przy takich prędkościach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu mam ci Michał (Booster_R) tłumaczyć ,że prędkościomierze w skuterach przekłamują i to baaaardzo dużo. Np. mój co prawda po tuningu ale jak wskazuje 110 to mu na pewno nie wierzę. Realnych to 100 nie będzie pewnie. Tym bardziej, że twój skuter licznikowych ponad 100 nie leci tylko 98 o ile dobrze pamiętam.

 

Aha skuter 50ccm wyciągnie ponad 100 realnych tylko w kilku sytuacjach:

-Z duuuuuuuuuużej górki

-Spuszczony z Mount Everest (tu nawet z 200 będzie jak nie więcej :icon_twisted: )

-Po tuningu klasy EVO czyli taki co ma 25 koni

-Na lawecie

Edytowane przez Bajo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uważasz że skuter po tuningu nie poleci więcej niż 100km/h? Nigdy widocznie nie jechałeś ,a chociarzby aerox,runner oraz speedefight lecą około 90 seryjnie i ważą po 90kg a mój 68 zatankowany więc z czym wyskakujesz...

 

POLECIEĆ to na pewno POLECI... i to nawet ponad 100 km/h :banghead:

Ojojoj, ale potwory z tych kibelków na małych kółkach... lepiej przy nich pozostań, bo przejedziesz się kiedyś na motocyklu, zobaczysz jak wygląda prawdziwe 90 km/h i mooocno się zdziwisz :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy ci na oszczędności szukaj 4T jeśli na osiągach 2T. Kiedyś wracałem do domu i spotkałem CBR 125 na krętej trasie wzdłuż jeziora i powiem że koleś wymiatał nią. Trzymał 100/110 km/h i jak przyszło coś wyprzedzić to też nie zbierał się pół dnia. W sumie sam się zdziwiłem nie jeździłem CBR 125 ale po tym co zobaczyłem polecił bym ją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viaderko bedzie najlepszym rozwiazaniem ;)

 

Ojojoj, ale potwory z tych kibelków na małych kółkach... l

Malaguti F12 tuningowana przez www.skuter-tuning.pl leci około 120-130 km/h przy czym ma niesamowitego kopa :buttrock: Wiem, bo jeździłem, qmpel sie zamienił ROXa na nią :eek:

Ale takich skuterów jest bardzo mało ... :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...