Skocz do zawartości

Prawo jazdy na samochód od 16 lat....


damian-kmx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja bym sie wcale tak nie cieszyl z tego projektu, raczej modlil sie aby go nie wprowadzili

teraz jest zdecydowanie lepiej jedyny problem , to wiek - nie mozna byc gowniarzem ale ,to tylko ich problem

 

Bodzyń, ja sie z tobą zgadzam, czym mam więcej lat to tym bardziej widze i rozumie że to co sie robiło nawet 3-4 lata temu było nie dokońca madre i rozważnie i nie chodzi mi tu tylk o oprowadzenie jakichkolwiek pojazdow. Ogólnie zrecz biorąc 16 latkowie mają chyba najgozrej poprzewracane w głowach, wystarczy spojrzec co sie dzieje na przełomie gimnazjum-liceum i uważam ze dawanie im prawka nie jest do końca mądrym posunięciem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzyń, ja sie z tobą zgadzam, czym mam więcej lat to tym bardziej widze i rozumie że to co sie robiło nawet 3-4 lata temu było nie dokońca madre i rozważnie i nie chodzi mi tu tylk o oprowadzenie jakichkolwiek pojazdow. Ogólnie zrecz biorąc 16 latkowie mają chyba najgozrej poprzewracane w głowach, wystarczy spojrzec co sie dzieje na przełomie gimnazjum-liceum i uważam ze dawanie im prawka nie jest do końca mądrym posunięciem...

 

 

ale wiedzcie ze nie jeden 16-latek jezdzi lepiej od 30-latka, nie mowie tu o osobie

jezeli by weszlo to w zycie to ponoc mozna by sie poruszac do 50km/h w terenie zabudowanym i 80km/ poza

a jakbys jedzil z rodzicem to nie pozwolil by ci chyba na jakies popisy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może macie rację... bo większość nastolatków (16) wariuje... ja też.. ale jeśli chodzi o jazdę to jestem ostrożny i nie popisuję się więc uważam że takie prawko byłoby dla mnie szansą, że gdy już dostanę prawdziwy papier to będe miał wprawę... a zresztą tata i tak będzie czuwał jak by mi miało coś odbić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wlasnie o to chodzi, jazda ze starymi + zajebista ilosc obostrzen - na cholere wam jazda z ojcem lub matka , a znajac zycie wprowadza kupe dodatkowych warunkow i jak dostaniesz mandat lub spowodujesz wypadek , to pozegnasz sie z prawkiem zanim na dobre zaczniesz jezdzic.

Ciekawe na jakiej podstawie Damianie twierdzisz , ze niejeden 16 latek lepiej jezdzi niz 30 latek - i powiedz mi co znaczy wg ciebie dobrze jezdzic autem. W twoim wieku tez z kolegami sobie rozne bajki opowiadalismy ale jazda samochodem jest dla doroslych, nie dla dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wiedzcie ze nie jeden 16-latek jezdzi lepiej od 30-latka, nie mowie tu o osobie

jezeli by weszlo to w zycie to ponoc mozna by sie poruszac do 50km/h w terenie zabudowanym i 80km/ poza

a jakbys jedzil z rodzicem to nie pozwolil by ci chyba na jakies popisy

 

Siemka !

 

Jezeli masz na mysli jazde od podstaw i jej nauczanie to masz racje, latwiej uczy sie 16 latek niz 30- to latek, przymajmniej czynnosci psycho-motorychnych. Z rozwaga i wyobraznia niestety jest inaczej a raczej odwrotnie.

 

Tak jak spytal Bodzyn co uwazasz za lepsza jazde ?

 

Osobiscie jestem za wprowadzeniem tego przepisu. Mlodzi nie bedo mogli od razu szalec, bo starzy siedzacy obok po prostu im na to nie pozwola. Poza tym chodzi o to aby mlodzi nabyli praktyki i wyobrazni co pozwoli im pozniej lepiej przewidziec / ocenic sytuacje na drodze.

 

pozdrawiam

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest tak, że przeciwko projektowi, który dot. 16 latków przeciwko są Ci, którzy mają już prawko i nikt im nie skoczy :D

 

Ja tam mam w dupie ten projekt, bo puszką i tak na razie nie zamierzam jeździc ...

Co innego ten projekt o kat. A ... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe na jakiej podstawie Damianie twierdzisz , ze niejeden 16 latek lepiej jezdzi niz 30 latek - i powiedz mi co znaczy wg ciebie dobrze jezdzic autem. W twoim wieku tez z kolegami sobie rozne bajki opowiadalismy ale jazda samochodem jest dla doroslych, nie dla dzieci.

no dobra moze nei jezdzi lepiej ale moze nie ktorzy malolaci maja wieksza wyobraznie :D

 

Poza tym chodzi o to aby mlodzi nabyli praktyki i wyobrazni co pozwoli im pozniej lepiej przewidziec / ocenic sytuacje na drodze.

 

wlasnei kiadzy innymi o to chodzi, jak bedziesz mial juz ta 18 to bedziesz obcykany i bedizesz wiedzial co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjeli nowelizację czyli niby zatwierdzili projekt, ustawę wiem że jest ileś maksymalnego czasu na wprowadzenie w życie ustawy, kiedy niby ma to obowiązywać.. bo ja już nic nie rozumiem..? Bo z chęcią bym zapisał sie na takie prawo jazdy od 16 lat..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przyczyny nowelizacji przygotowanej przez Ministerstwo Transportu są proste: na drogach jest zbyt niebezpiecznie. Nie ma dnia bez informacji o wypadkach spowodowanych przez brawurowo jeżdżących, słabo wyszkolonych, młodych ludzi."

 

Tak a te wszystkie wypadki to na bank przez mlodych niedoświadczonych kierowców.... Niech Ministerstwo Transportu przeanalizuje całą sytuację i może dojdzie wreszcie do wniosku ze samochodów w Polsce przybywa w zawrotnym tempie, co nie jest wprost proporcjonalne do kilemetrów nowych dróg. Fakt zdarzają się wypadki ewidentnie z winy kierowców, często młodych. Co do jakości wyszkolenia to wszystko zależy od ośrodków. Wiem napewno że największe doświadczenie zdobywa młody kierowca już po zdaniu egzaminu, jeżdząc samemu.

Co do prawka od 16 to.....hmmm. Wydaje mi się ze jeżeli odważyli by się na wprowadzenie takiej ustawy to musiała by być ona naprawdę ściśle kontrolowana, z czym wiązały by się na pewno większe problemy. Dlatego też wydaje mi się ze takiego czegoś nie wprowadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...