Skocz do zawartości

Kask SUOMY


Gość Radzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O !! I to jest konkretna informacja :biggrin:. Norbi, a jakiego Shoei`a miałeś ?

 

Pawel

 

XR 800,XR 900 a ostatnio XR 1000 ale mi nie leżał także zbyt dużo nie mogę o nich napisać.Te 2 na początku to tragedia ale tak jest chyba zawsze kiedy sie polata w czymś o klasę lepszym czyli choćby ten XR 1000.Na temat Shoei'a się nie wypowiadam bo nie przelatałem w nich tyle co w Suomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kask suomy taki model

http://www.kneedraggers.com/details/Suomy_...2-SUOMY-20.html

 

i jestem bardzo zadowolona,posiada antyfoda,szyba nie rysuje sie,ma doskonala wentylacje i do tego jest w miare cichy(jezeli oczywiscie przy szybkiej jezdzie mozna mowic o bardzo dobrym tlumieniu halasu...) jest warty zakupu i do tego nie az taka straszna cena 800 zl!!

Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na główie XR 1000 i pasował mi jak ulał. Teraz mam Raid II i też chwalę. Ale, trochę poza tematem. Bardzo dobrze mi się jeździ w moim festyniarskim (patrz: test bandita 1200 i cb500 używanych w SM) AGV GP Pro. Lekki, a "połówki" rozmiarów powoduja, że można idealnie dopasowac do głowy (np. nie ma M tylko jest MS i ML). Wkurza mnie on tylko w deszczu - lubi parować, woda zalega też na szybie, nie wiem na czym to polega, muszę popracować z jakimiś preparatami. Za to doskonała aerodynamika - nie wiem czy to przez te spoilerki itp. ale głowa jest bardzo stabilna i nie obciażona nawet przy + 250.

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witka,

od początku zeszłego sezonu katuję Suomy Spec1R w jedynym słusznym malowaniu, czyli solid black.

Garnek na głowie leży super (poprzednio używałem Grexa, Nolana, FM) i to bardziej super, niż kilka kasków z wyższej półki cenowej, jakie nakładałem w sklepach (np. Shark).

Jest faktycznie trochę głośno, ale i tak w szybkie trasy zawsze zatykam uszy zatyczkami, więc nie ma problemu. Wentylacja działa, szyba w ogóle nie paruje. Zmiana szyby trwa około 1 minutki (można użyć specjalnego gówienka do zdejmowania dekielków, lub zdjąć je np. kluczykiem do moto).

Garnek jest bardzo stabilny, nawet przy 230 na nakedzie. Aerodynamika jest zajebista, bo szyja mnie nie bolała po 500km jednego dnia z dość dużymi (i na prawdę dużymi) prędkościami w towarzystwie owiewkowych sprzętów.

Polecam kask. Jest jednak jeden minus...

Szyba. Szyba nie drapie się i nie paruje, więc możnaby się wyluzować. Jednak pod koniec sezonu w zeszłym roku zaczęła się odlepiać folia od wewnątrz. Reklamowałem, na wiosnę dostałem świeżą szybkę (od razu z informacją, że jest z tej samej wadliwej serii). Po paru miesiącach odlepiła się folia. Wystarczył mail do PP i dostałem pocztą nową szybę. Na razie nie ma problemu, choć dużo nie polatałem. Mam też czarną szybę, która działa bez zastrzeżeń (nie aruje, nie drapie się, nie odkleja się folia).

Kask wygląda wypierdoliście. To oczywiście rzecz gustu...

W sumie to mam jeszcze jedno zastrzeżenie do jakości wykonania pierdół. Zatrzask na końcu paska, który służy do mocowania końcówki paska po zapięciu przez DD odpadł. Po dwóch sezonach, ale w kasku za 1,2 TPLN nie powinno to się zdarzyć.

Jeszcze jeden minus - DD jest nie tak wypasione, jak w ARAI. W ARAI paska wystarczy żeby zapiąć kask i luzować pasek do nakładania. W Suomy trzeba każdorazowo rozplątać DD, co jest ... odrobinę niewygodne. Już wygodniej klikać zatrzaskiem spotykanym w tańszych garnkach.

Ogólnie oceniam kask na 5- (w skali do 5). Minus za drobne gówna. 5 za to, że jest wygodny, aerodynamicznie dopracowany, nie paruje, nie drapie się szyba, wygląda super...

polecam.

PZDR

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się zdaje, czy Suomy nie produkuje już modelu Explorer, został chyba zastąpiony przez Vandala.

 

Na stronie glównej Suomy jest są jeszcze Explorery

http://www.suomy.com/helmets/helmetsdefaul...&b=LinkButton13

 

Muszę przyznać, że bardzo wyczerpująca wypowiedź Norbiego dała mi naprawdę sporo do myślenia.

 

Tak jak napisałem w wątku o kaskach zastanawiam się pomiędzy AGV GP Pro i Shoei XR 1000 Ray.

Po Twojej wypowiedzi wziełem jednak jeszcze pod uwagę Suomy Explorer. Zamiast mi się wybór zacieśniać to mi się powiększył :biggrin: W dalszym ciągu nie wiem co mam zrobić.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem w zeszlym roku mozliwosc testowania Suomi jednego z wyzszej polki cos kolo 550 € musze przyznac, ze zadna rewelacja, ale nie kazdy helm na kazda glowe pasuje. Zlota zasada przymierz !!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dzięki wszystkim za informacje/opinie, wybrałem jednak spec1r - po prostu super leży na mojej głowie. Mam nadzieję że jeszcze pośmigam w tym miesiącu coby napisać troszkę własnych praktycznych zdań w tym temacie.

 

Ps. gonzo ;)

 

 

Witam,

wujek a gdzie w wawce można poprzymierzać kaski SUOMY, a w szczególności mod. spec-1r???

pzdr

Edytowane przez norbik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...