Skocz do zawartości

Kask SUOMY


Gość Radzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak juz kiedys pisałem, relacja ceny do jakości (bardzo dobrej) jest swietna. W koncu ktoś zauważył że golf tdi wśrd kasków czyli xr1000 to tylko marketing.

 

dwa sezony w vandalu zrobione i nie mam zastrzeżeń ani do komfortu ani do jakości ani do wentylacji która jest odczuwalna. w tej jwestii w modelach trowych jest tylko lepiej. Bedzie Pan zadowolony.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po extreme i arai corsair , w tym sezonie latam w apex bo dobry i tani zawsze kask gdzies spadnie porysuje sie itp , a Arai ma ceny z doopy wiec klade lache na nich na ten sezon :rolleyes: , po pierwszej rundzie niebylo tragicznie za 1/3 ceny arai :laugh:

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam, niedługo będę chciał zacząć szkolenie na kategorię A2 i chciałbym mieć swój kask, ponieważ motocykl też niedługo zostanie zakupiony. Model motocyklu to Yamaha YZF R3 czyli sportowo turystyczny. Kask, który mi się strasznie spodobał jest sportowy i tu pytanie czy będzie się nadawał na mój motocykl oraz czy ktoś coś wie o firmie Suomy, ponieważ kolega, który zna się trochę powiedział, że słyszał jeszcze o tej firmie. Dokładny model kasku to Suomy Speedstar Rap Kask.

Pozdrawiam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask nie jest na motocykl, tylko na głowę, będzie się nadawał. Suomy to dobre kaski, należy do grupy Nolan.

Wybacz, ale w dwóch zdaniach 2 razy napisałeś nieprawdę. Oczywiście że kask dobiera się do motocykla. Sportowy do sportowego, turystyczny do turystycznego moto. W przeciwnym razie nie wykorzysta się możliwości aerodynamicznych i (przede wszystkim) wentylacji kasku. To jak leży na głowie, to dopiero pierwszy etap wyboru.

Suomy to producent związany z indonezyjską marką kasków KYT, ale z Nolanem nie ma żadnego związku.

 

Jeśli chodzi o interkom, to oczywiście coś tam wciśniesz. W kaskach sportowych masz 2 kryteria doboru interkomu: grubość słuchawek i (ewentualnie) wielkość centralki. U większości producentów jest tak, że im lepszy interkom, tym mniejsze głośniczki. Centralkę tak czy inaczej przymocujesz na zewnątrz, więc to tylko kwestia prędkości jakie będziesz osiągać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw przymierz kaski na głowę i posiedź w nich co najmniej 20 minut jeśli Ci pasują. Nie kupuj kasku przez internet itd. Z kasków sportowych z tego co ja słyszałem to bez problemu można podobno podpiąć interkom w w HJC RPHA 11. Znajdziesz tam też kilka ciekawych malowań.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bez przymiarki nie kupuj. Co do jakości kasków to ponoć nie jest już tak dobrze jak kiedyś. Suomy to były dobre kaski do czasu przejęcia ich przez KYT. Są lepsze garnki w tej cenie. Tak czy siak może być tak, że tylko Suomy leży Tobie dobrze na głowie i tylko wtedy bym się zdecydował...

P.S. Tak jak jeden z kolegów wyżej zauważył Suomy nie ma nic wspólnego z Nolanem. Firma została przejęta przez KYT bo zbankrutowała i teraz już nie ma nic wspólnego z Włochami, oprócz tego, że znajduje się tam jej siedziba, pełniąca funkcję dystrybucji i rozwoju marki. KYT przejął również pracowników Suomy, którzy aktualnie zajmują się wyłącznie projektowaniem kasków wyścigowych. Wszystkie kaski z oferty Suomy są produkowane przez KYT oprócz najwyższego modelu SR SPORT i chyba APEX (te są produkowane w dawnej fabryce Suomy we Włoszech). Ten pierwszy jest już zastępowany przez nowszy model, który również będzie produkowany przez KYT. Wydaje mi się, że firma chce całkowicie przerzucić produkcję poza Europę. Zapewne ma to związek z cięciem kosztów.

Edytowane przez PeterQ

Trzymam kciuki za Daniego Pedrosę i Mavericka Vinalesa w klasie MotoGP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...