Skocz do zawartości

przeróbka moto


filon89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

najpierw spraw sobie termometr na allegro sa bez problemu do kupienia i dopiero wtedy jak bedziesz mial pewnosc ze sie przegrzewa to cos zacznij robic

bo temperatura pracy silnika ( oleju i calej reszty ewentualnuch elementow i plynow ) oscyluje w granicach 90-110 stopni i to jest calkowicie normalne jak temperatura oleju jest gdzies kolo 100 stopni a przeciez 100 stopni nie sprawdzisz ręką wiec z kąd wiesz ze sie przegrzewa ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy normalnej jezdzie (uzytkowaniu sprzeta zgodnie z jego przeznaczeniem) to nie ma mocnych, aby jakikolwiek wyprodukowany pojazd sie zacieral i nie szlo nim jechac (nawet w najwieksze upaly) - bynajmniej nie widzialem takiego.

Filon89 zapewne zadnej przyczepy z sianem nie ciaga tym Pionierem, ani w polu nie robi. Wg mnie z tego powodu zadnego termometru nie potrzebuje, a jezeli go juz zalozy to cala uwage skupi wlasnie na nim, zamiast obserwowac co sie dzieje na drodze.

PS.1 Skoro mowa o temperaturach, to w ogole ktos dokladnie wie ile w tym konkretnym przypadku wynosi ekstemalna temp oleju. ?

PS.2 Jezeli to cudo latem przegrzewa sie tak ze staje w miejscu, to szkoda wydawac kasy termometry, tylko go od razu opedzlowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o co myślicie o wstawieniu takiej chłodniczki do enduro chłodzonego powietrzem a pracującego w trudnych terenowych warunkach?

 

aha, ma ktos może link do tych termometrów z allegro bo ja nie znalazłem... a tu cena zwaliła mnie z krzesła ->http://www.moto-akcesoria.pl/index.php?cPath=21_181

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to chińczyk , to się mu napewno nic nie stanie . Ja mam oprócz moto ,tajwański skuter (bez nazwy) i piagio tph ,prawie nówka. Zgadnij który bym oddał bez żalu? piagio. Ale Tajwan to może inne niż chińskie ...

A wyobraż sobie , że nie pomoże Ci chłodzenie oleju i będziesz musiał zamontowac jeszcze chłodnicę wody.

Nie poprawiaj w tym względzie fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie dziwie ci sie, że boisz się o swój motor bo sama nazwa jego wskazuje na to, że trzeba się bać.Ja bym proponował sprzedaż i kupno jakiegoś normalnego sprzęta.

 

 

Cóż kupił bym sobie coś lepszego lecz... to za jakiś rok, jak zrobie kat. A. A tego sprzęta nie sprzedam. Jest to mój pierwszy sprzęt zarejestrowany na mnie opłacony, ubezpieczony i wogle wogle pierwszy własny. Mały, słaby ale własny latałem na cudach ale one nie były moje. Dlatego on zostaje i z uwagi, a raczej z sentymentu wole go poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mechanik to chyba musiał by być cudak magik. Będzie Ci wiercił dziry w głowicy i bloku żeby płyn tam puścić? A poza tym dospawać Ci wał i zamontuje na nim pompę wodną. Chyba że to bardziej zaawansowana technika i głowice będziesz wodą polewał :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz samemu dorobic chwyty powietrza ja takie cos miałem w Yamaszce XT po bakiem były z 2 stron takie łapy ktore chwytały w pedzie powietrze i dmuchały je na cylinder.

 

jak to można zrobić może jakiś foty dasz lub cuś :icon_question:

a co myślicie o zamontowaniu takiego wiatraka jak jest np. w komputerze i żeby dmuchał na cylinder?? bo jak jade gdzieś dalej w lecie to sie czasem grzeje ;/

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o co myślicie o wstawieniu takiej chłodniczki do enduro chłodzonego powietrzem a pracującego w trudnych terenowych warunkach?

 

 

słyszałem o czyms takim w Yamaszce TT 600 ale typek jechał wtedy po pustyni z taka chłodniczka oleju to trzeba uwazac zeby nie przedobrzyc olej ma najlepsze własciwosci przy temperaturze ok 80 stopni C nizsze temperatury sa tak samo niekorzystne jak wysokie

 

 

 

jak to można zrobić może jakiś foty dasz lub cuś :crossy:

a co myślicie o zamontowaniu takiego wiatraka jak jest np. w komputerze i żeby dmuchał na cylinder?? bo jak jade gdzieś dalej w lecie to sie czasem grzeje ;/

pzdr

 

ja mam simsona sqterka i on ma dobre chłodzenie jak sie jedzie(jego boczki i podesty to taki naturlany chwyt powietrza) a na spostoju no tak jak kazdy chłodzony powietrzem kiepsko nie wiem czy taki wiatrak od kompa dawałby rade raczej watpie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ja mam simsona sqterka i on ma dobre chłodzenie jak sie jedzie(jego boczki i podesty to taki naturlany chwyt powietrza) a na spostoju no tak jak kazdy chłodzony powietrzem kiepsko nie wiem czy taki wiatrak od kompa dawałby rade raczej watpie

tez mam squtra bardzo sie nie grzeje może mi sie 3 razy przegrzał ale w lecie jak jade nad wode gdzieś i stoi na słońcu to te czarne plastiki na silnik dają w dupe a ściągac ich zawsze nie będe :/

Edytowane przez ziomek91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom dobra chłodnica oleju odpada. A co z wodną?? Trzeba dodać że jest to wysoko obrotowy silnik.

 

A nie lepiej od razu ciekłym azotem ? :D

Wyluzuj. Twój moto ma silnik zaprojektowany w Japoni , sprawdzony w różnych warunkach klimatycznych i jakoś wytrzymuje, a ty takimi przeróbkami chcesz go zepsuć. Chińczycy wybierając licencje na produkcję silników wybrali model sprawdzony i pewny. Wprawdzie z chińską jakoscia bywa różnie ale powierzchnia żeber chłodzących cylinder i głowicę sie nie zmieniła. Pozatym w chwili projektowania tego silnika stosowano oleje silnikowe gorszej jakości i silniki się nie psóły.

Twoje pomysły to przerost formy nad treścią.

Edytowane przez Breżniew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...