Skocz do zawartości

Jaki kask szczękowy??


Rekomendowane odpowiedzi

Nie jeździłem jeszcze w C3 Pro, ale jeśli rzeczywiście ujęli ten 1 dB od głośności C3 to pewnie jest nieźle. Poprzednik był najlepiej wyciszony z tej trójki. R-PHA Max EVO i Neotec to w kategorii hałasu zbliżone kaski, Neotec nieznacznie cichszy przy założonych wkładach nausznych (powinny być w komplecie, ale niektórzy sprzedawcy z allegro je wyciągają, podobnie jak pinlocki). Krótko mówiąc, kupowanie w necie to loteria, no i oczywiście odpadają wszelkie akcje serwisowe Shoei, problem jest też z gwarancją HJC u nieautoryzowanych dealerów.

Szczerze tylko dodam, że jak sprawdzałem wszystkie te skorupy, to bardziej zależało mi na wentylacji, a ta w Schubertcie kulała. Podobno w nowym to poprawili (chętnie sprawdzę). Wentylacja w Shoei obłędna, w R-PHA Max EVO również bardzo wydajna. HJC jest najmniejszy spośród tych kasków, stąd zachowuje się bardzo neutralnie przy większych prędkościach. Pod tym względem Shoei deklasuje co prawda Schubertha, ale HJC jest naprawdę zbliżony do Neoteca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Mi c3 nie odpowiada, bo jestem okularnikiem, najlepiej z tej trójki pasuje mi neotec, ale skorupa jest olbrzymia. Ciężko, ale wkładam okulary do max evo, ale zastanawiam się właśnie nad głośnością i podwiewaniem do środka, bo znalazłem takie opinie na necie, a nie mam możliwości jazdy w tym kasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja przy następnym zakupie zostanę jednym z niewielu (chyba) okularników nie jeżdżących w szczękowcu. większy, cięższy, bardziej hałaśliwy - i wszystko to dla wątpliwej łatwości zamiany dwóch zdań na skrzyżowaniu przy ustalaniu marszruty. bo i tak na każdym postoju choćby dla odciążenia kręgosłupa garnek się ściąga

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też po 5 latach w 3 szczękowcach wróciłem w zeszłym sezonie do integrala. Myślałem że będzie ciężko się odzwyczaić, ale jeśli mam świetny kask z fantastyczną aerodynamiką za 60% ceny porządnego szczękowca to naprawdę wolę różnicę wydać na paliwo.

 

Im więcej tych kasków mam w rękach (z uwagi na pracę w branży), tym mocniej się przekonuję, że zdecydowana większość szczękowców jest do kitu. Tak, mówię serio, do kitu. Przykładowo wczoraj zakładałem interkomy w Nolanie N104 EVO i byłem zszokowany niską jakością montażu wszystkich elementów. Fora i moto-opinie pękają z dumy jaki to świetny kask, "jakość Shoei za połowę ceny"... No litości. W kilku egzemplarzach nie można powkładać wyściółki z powrotem tak jak była założona fabrycznie. Skorupa ugina się pod ręką, a skrzypienie skorupy poprzednich modeli rozwiązano podkładając piankę między EPS a skorupę na krawędzi bocznej. To fuszerka pełną gębą.

Oczywiście rozumiem, że ta sama fabryka tworzy też kaski X-lite i tam można szukać jakości, ale niesmak jest ogromny. Każdy szczękowiec, nawet z tych najlepszych, ma swoje niedociągnięcia, ale najlepsze mają ich znacznie mniej.

 

mrymek, HJC znajdziesz w Katowicach, poproś o testówki w sklepie przy ul. Pokoju :).

 

Argument o oprawkach okularów to jakaś internetowa legenda. Dobrze dopasowany szczękowiec i tak wymaga zdjęcia okularów przed założeniem kasku. Nawet cienkie oprawki metalowe zsuną się z nosa przy zakładaniu kasku, a co dopiero grube hipsterskie okulary w stylu Pan Tik Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to jakiś kask premium, ale bardzo niedoceniany w Polsce model - Scorpion EXO-1000. Szczękowca też mam tej marki (EXO-900) i w zeszłym roku częściej jeździłem w integralu. Oba w tym sezonie kwalifikują się do wymiany i mam poważny dylemat, czy wybrać EXO-1200 czy iść nadal w szczękowce. Neotec jest super ale dla świętego spokoju muszę przetestować C3 Pro, X-lite X-1003, BMW System 6 EVO i w miarę możliwości nowego szczękowca Scorpiona - EXO 3000. Niestety ten ostatni pojawi się dopiero w maju i pewnie kolejny sezon przejeżdżę w tym co mam.

 

Obawiam się jednak, że skończy się na Shoei NXR z szybą fotochromatyczną :cool:. Kask jest absurdalnie lekki, no i leży jeszcze fajniej niż GT-Air.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę takich integrali, ale w większości z nich suwak blendy jest podstawowym źródłem hałasu (R-PHA ST, GT-Air, sam EXO-1000). Warto jeszcze wziąć pod uwagę X-lite X-702 GT.

 

Wizjer fotochromatyczny do NXR ma być na początku kwietnia, cena ok. 500 zł (obecnie podają 169 $).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zaopatrzony w Nolana N91 (Revenge) stwierdzam, że rozmiarówką Nolan nie różni się od innych kasków (a mierzyłem myślę, że kilkanaście różnych marek i wszystkie jednego rozmiaru pasowały mniej lub lepiej ale jednak bez zdecydowanych różnic).

Jednak dla zielonych (jak ja) stwierdzam, że obowiązkiem jest przymierzyć i kupić rozmiar ciaśniej niż się wydawało po samym mierzeniu łepetyny ;)

Kask na początku uciskał lekko tu i tam ale po jakimś czasie elegancko się dopasował do głowy. Z podniesioną szczęką wygląda się mimo wszystko jak rosyjski kosmonauta z wodogłowiem ale jednak zakładanie i zdejmowanie jest znacznie wygodniejsze o komunikacji w mieście/na postoju nie wspominając.

Nie wypowiem się na temat głośności bo to mój pierwszy kask i nie mam porównania. W każdym razie jestem bardzo zadowolony :)

Edytowane przez Gregory840
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też po 5 latach w 3 szczękowcach wróciłem w zeszłym sezonie do integrala. Myślałem że będzie ciężko się odzwyczaić, ale jeśli mam świetny kask z fantastyczną aerodynamiką za 60% ceny porządnego szczękowca to naprawdę wolę różnicę wydać na paliwo.

 

Im więcej tych kasków mam w rękach (z uwagi na pracę w branży), tym mocniej się przekonuję, że zdecydowana większość szczękowców jest do kitu. Tak, mówię serio, do kitu. Przykładowo wczoraj zakładałem interkomy w Nolanie N104 EVO i byłem zszokowany niską jakością montażu wszystkich elementów. Fora i moto-opinie pękają z dumy jaki to świetny kask, "jakość Shoei za połowę ceny"... No litości. W kilku egzemplarzach nie można powkładać wyściółki z powrotem tak jak była założona fabrycznie. Skorupa ugina się pod ręką, a skrzypienie skorupy poprzednich modeli rozwiązano podkładając piankę między EPS a skorupę na krawędzi bocznej. To fuszerka pełną gębą.

Oczywiście rozumiem, że ta sama fabryka tworzy też kaski X-lite i tam można szukać jakości, ale niesmak jest ogromny. Każdy szczękowiec, nawet z tych najlepszych, ma swoje niedociągnięcia, ale najlepsze mają ich znacznie mniej.

 

mrymek, HJC znajdziesz w Katowicach, poproś o testówki w sklepie przy ul. Pokoju :).

 

Argument o oprawkach okularów to jakaś internetowa legenda. Dobrze dopasowany szczękowiec i tak wymaga zdjęcia okularów przed założeniem kasku. Nawet cienkie oprawki metalowe zsuną się z nosa przy zakładaniu kasku, a co dopiero grube hipsterskie okulary w stylu Pan Tik Tak.

 

 

Czyli odradzasz tego Nolana N104 Evo? Mój brat dopiero zaczyna jazdę na moto i wydawanie powyżej 2 tys mija się z celem. Jaki kask szczękowy polecasz w podobnej cenie do Nolan?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ja własnie sie zastanawiam na integralem bo szczękowce mnie już drażnią .......... muszą zmiescić się okulary, super wentylacja i cichy .......... co polecacie?

 

Ja jeżdżę w GT-AIR. Wentylacja super, blenda jest. Wygłuszony jakoś super nie jest ale śmigam z interkomem i nawet przy wyższych prędkościach słychać dobrze. Nie pamiętam co z miejscem na okulary a nie mam teraz możliwości sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ja własnie sie zastanawiam na integralem bo szczękowce mnie już drażnią .......... muszą zmiescić się okulary, super wentylacja i cichy .......... co polecacie?

Shoei GT-Air: zmieszczą się okulary, dobra wentylacja, niezbyt wyciszony

Shoei NXR: zmieszczą się okulary, super wentylacja, niezbyt wyciszony

Arai Quantum ST: zmieszczą się okulary, super wentylacja, niezbyt wyciszony

X-lite X-702: zmieszczą się okulary, dobra wentylacja, niezbyt wyciszony

Schuberth S2: z trudem zmieszczą się okulary, niezła wentylacja, nieźle wyciszony

Schuberth SR1: z trudem zmieszczą się okulary, super wentylacja, nieźle wyciszony

HJC R-PHA ST: zmieszczą się okulary, dobra wentylacja, słabo wyciszony

 

W szczękowcach oczywiście nie będzie lepiej, z naciskiem na słabą wentylację.

 

Czyli odradzasz tego Nolana N104 Evo? Mój brat dopiero zaczyna jazdę na moto i wydawanie powyżej 2 tys mija się z celem. Jaki kask szczękowy polecasz w podobnej cenie do Nolan?

Nie polecę żadnego szczękowca w podobnej cenie, bo wszystkie mają te same wady. Dobra szczęka to niestety od 1800-2000 zł w górę. Wydawanie mniejszej kwoty mija się z celem, bo kupuje się niepełnowartościowy produkt, który wkrótce potem należy wymienić. Dodatkowo potem zachwala się go kolejnym świeżakom jako cudowne remedium na wszystkie bolączki, no bo przecież Polak nie przyzna się że kupił gniota, a już zwłaszcza gdy zaoszczędził :rolleyes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...