Skocz do zawartości

Z czego dorobić uszczelkę pod głowicę? - silnik chłodzony cieczą


Hubert-Moto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam zamiar zacząć składanie silnika i pojawił się problem: nie mam uszczelki pod głowicę. :biggrin: Chciałbym ją dorobić, ale teraz pytanie z czego? Myślałem nad kręgielitem ale nie wiem czy to będzie dobry materiał :) Pierścień miedziany, który ma być naokoło otworu już mam. Silnik jest chłodzony cieczą, uszczelka ma mieć grubość 0.8mm.

Czekam na konkretne odpowiedzi :biggrin:

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mozesz kupic?? Czy nie ma juz tych czesci??

 

Są na ebay.de całe komplety po 15 euro + koszty przesyłki :icon_razz: To mi się nie uśmiecha tego kupować. Będe zmuszony z czegoś dorobić.

Dibo co do o-ringa, to nie chcę za bardzo ingerować w jakieś przeróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz jak chcesz miec dobrze to by musialy byc te uszczeleczki orginal. Jest male prawdopodobienstwo ze dorobisz uszczelke, ktora bedzie sie tak dobrze sprawowala jak orginalna, ktora ma jeszcze specjalna warstwe, ktora sie niszczy po pierwszej rozbiorce silnika. Ta warstwa ma wazne zadanie co do uszczelnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można jeszcze zrobić z blachy miedzianej + sylikon do głowic, tylko nie wiem jak to będzie się trzymać w przypadku chłodzenia cieczą, w glebogryzarce się sprawdziło ale to 4T chłodzony powietrzem , ry(d)zyk fizyk :rolleyes:

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, co Wy pierdzielicie?

uszczelka z klingierytu pod głowicę? silikon? <----- zastanówcie się co piszecie, bo przez takie głupie żarty ktoś sprzęta sobie zmarnuje..

uszczelka pod głowicą musi być z mocnego materiału dobrze przewodzącego ciepło, najlepiej z aluminium lub czegoś podobnego.

 

zanim cos napiszecie - 3 razy sie zastanowcie..

 

napisz mi na prv co to za rakieta (model, oznaczenia silnika, pojemnosc, rocznik itd), poszukamy po jakiś katalogach, cos sie wykombinuje :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Pod głowice najlepiej uszczelke zrobić z Aluminium. Ja dorabialem uszczelki z ALU w suzuki TS 50 i przejeżdzilem na niej 5 tys po czym sprzedalem moto. Na wzór starej, z odpowiedniej grubosci aluminium dopasuj i wytnij uszczelke. Chociaż w cieczy to raczej jakiś oring by lepiej pasowal. W jakim to dokladnie jest motorze???

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka Aluminiowa to chyba do silników chłodzonych powietrzem??? Spróbuj znaleźć kogoś kto dorabia uszczelki... ale koszt to na pewno 30-50 zł

Pozdro

 

no więc czy nie lepiej kupić nową z ebay?? i problem z glowy z kombinowaniem. swoją drogą cena 15 europejczyków to mało jak na moto nawet jeśli dochodzą koszty wysyłki.

PS poczekaj jak zmienisz moto na jakiś większy 4-ro cylindrowy. tam dopiero masz ceny... (aczkolwiek do przełknięcia dla szarego motonity)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplet nowych wyszedłby mi koło 100zł.

Komplet uszczelek do 80ccm

 

Albo dorobię nową uszczelkę, albo poczekam aż będą oddzielnie w sprzedaży tak jak do 50ccm znalazłem. Ta uszczelka jest taka sama, tylko otwór jest większy

Uszczelka pod głowicę 50ccm

 

Dla zainteresowanych podajędane pojazdu:

Zündapp KS 80, typ 530-10, silnik 314-010, średnica cylindra 46mm.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Hubert-Moto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...