Skocz do zawartości

ciśnienie sprężania- Dniepr


Innytruder
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O tym że fabryka w Kijowie nie robi silników z super materiałów i doskonałym stanie to właściciele tych motocykli nie raz się przekonali. Generalnie chodzi mi o "garażowe linie montażowe" z fabrycznym stopniem spreżania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim sprzęcie miałem 2 i 4 mpa :crossy: ale to było przed wymianą tłoków i pier4ścieni, z tego co kiedyś słyszałem to sprężanie powinno dochodzić do 10 mpa a jak jest w dnieprze to się okaże jak głowice zamontuję :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0,09 pasowanie na tłokach z almotu to chyba lekka przesada 0,07 to spoko. Mam urala i takie pasowanie powinno się dac na ruskie tłoki, co prawda zrobiłem dopiero 700 km ale aż musze pomierzyc przy almotowskich 0,07 żadnych przygód z zatarciem eeee nawet w upalny dzień z obciążeniem , na dotarciu, jutro zaginam pomierzyc to ciśnienie bo mnie spac ten temat nieda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po wymianie cylindrów, tłoków i głowicy z całym osprzetem typu gniazda, sprezyny, zawory na nowe ( bynajmniej tak twierdził facet co od niego kupowałem ) , oddaniu tego do warsztatu by to sprawdzili i ewentualnie spasowali bo to nigdy nic nie wiadomo , są spasowane z luzem 0,05, mam 7,5 bara a silnik nadal jest na dotarciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem 0,09 bo tylko na taki luz wydały cylindry na II szlif a zejść o jeden wymiar dalej to nie ekonomiczne. Wg teorii przy stopniu sprężania 7 ciśnienie powinno wynosić ~ 8,4 at. Założyłem ten temat chcąc się dowiedzieć czy ktoś takie w ~ uzyskał. Ogólnie jestem zadowolony z tłoków z Almotu. Żadnego przycierania od pierwszego uruchomienia. Na szczęście w nieszczęściu silnik mi padł dwa tyg. przed planowanym wyjazdem na Wilczy Szaniec więc nie zdążyłem zrobić głowic, choć puściły naftę dopiero po kilku min. Zbliża się zima to się zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...