Skocz do zawartości

KUPNO


mierzynskim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Następne pytanie z serii "Taki czy taki" i "Co w ogóle jest grane", ale przez jakiś czas musicie mi to wybaczyć... Mam nadzieję, że jak już sobie sprawię tą upragnioną Virażkę, zacznę pytać bardziej rzeczowo :icon_twisted: No więc sprawa jest prosta: KIEDY JEST NAJLEPSZA PORA NA KUPO? Zawsze wydawało mi się, że gdzieś na początku roku, w zimie. Ale czy na pewo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojim zdaniem najlepiej kupic na zime i jesien poniewaz duzo ludzi nie ma gdzie trzymac motocykli, sezon sie konczy i zimno :icon_twisted: Przez zime przy staniu motocykla trzeba troche go zakonserowac itp jak ktos chce sprzedac to mu sie juz nie bedzie chcialo tego robic i sprzedaje.

Edytowane przez kusztyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I większy wybór jest jesienią. Im bliżej wiosny, to ofert są bardziej poprzebierane. Z cenami róznie bywa. Jak ktoś jest pewny sprzęta, to 3ma cenę newet zimą.

Minusem zimy jest to ze nie mozna zrobic jazdy próbnej, no chyba ze ktoś się odważy;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojego skromnego doświadczenia zauważyłem, że w przypadku dobrych sprzętów pora roku nie ma znaczenia - zawsze będą w cenie. Ja swojego kupiłem we wrześniu, ale tylko dlatego, żeby jeszcze trochę przed zimą pojeździć, a wiosną się już nie stresować. Jak tylko będą warunki w każdej chwili siadam i jadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz ( radzę dokładnie tak jak przedmówcy ). Teraz ceny są już bardzo niskie, być może jeszcze troszkę spadną, ale już nie wypróbujesz jak będzie zimniej i mokro na ulicach, jeszcze do pierwszego śniegu można w miarę bezpiecznie odbyć jazdę. Wiadomo, kota w worku się nie bierze, no chyba że moto znane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie generalizowanie okresów jest złe

poprzedniego sprzęta nabyłemm w marcu - a cenę już ustaliłem w styczniu - tyle że nie pasował mi dojazd do berlina przez 2 miesiące

 

żony poprzedni sprzęt kupiłem w lutym i jechałem sobie po czarnym asfalcie a poboku leażał śnieg

 

obecny sprzęt mam 2 miesiące

jeszce było ciepło jak kupowałem

cała rzecz polega na tym aby wynegocjować dobrą cenę niezależnie od miesiąca

 

teraz właśnie szukam motocykl dla małżonki i pewnie w grudniu albo w styczniu pojadę po niego albo znowu przeciągnę niemaca do marca

 

pozdrawiam

klaus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wynika trochę co innego niż większość osób napisała.

 

Owszem okres jesienno zimowy jest teoretycznie najlepszym okresem do negocjowania cen i owszem w wielu przypadkach ceny są niższe niż na wiosnę.

 

Niestety też w wielu przypadkach motocykle sprzedawane na jesień – zimę to motocykle wymagające pełnego serwisu po całym sezonie, często też okazje są tak atrakcyjne bo rzeczywiście sprzęt nie jest wart więcej i może mieć za sobą niezłe przejścia.

 

Jak już napisał Marek73, dobry motocykl zawsze będzie się cenił.

Raczej właściciel zadbanego motocykla z pełną historią serwisową, i wszelkimi atrakcjami dla kupującego nie opuści ceny motocykla ze względu na porę roku.

 

Motocykl w większości przypadków jest dla kupującego dość dużą inwestycją więc warto by zrobić solidną jazdę próbną i porządnie rozgrzać sprzęta, co późną jesienią i zimą jest praktycznie niewykonalne.

 

Niewątpliwym plusem zimy jest czas który można poświęcić na szykowanie motocykla, ale jak już napisałem nie da się odkryć wszystkich wad jakie mogą wystąpić bez przejażdżki.

 

Największy wysyp motocykli z moich obserwacji jest wczesną wiosną.

W tedy też z pierwszymi promieniami ciepłego słońca w głowach motocyklistów i nie tylko rodzi się pomysł na zakup motocykla.

Handlarze wykorzystują to że klienci są napaleni.

Oczywiście możliwość negocjacji jest mniejsza ale i możliwość sprawdzenia motocykla jest większa.

Edytowane przez PROC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest dobry czas na kupowanie. Jest więcej ofert niż w innych porach roku i co jest z tym związane cenę też można lepszą wynegocjować.

Oczywiście jeżeli komuś nie zależy specjalnie na "szybkim" sprzedaniu to obojętnie czy to zima czy lato z ceny nie zejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...