Skocz do zawartości

URAL POWER!!!


granat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Heh - jeśli się nie mylę, to masz założony licznik od "Jeża" - a nie Uralowski - może dlatego nie pasuje;

Ja miałem u siebie w K-750 założony budzik z nowszego Uralca, i też był montowany na takie dwie blaszki przykręcane do szpilek wystających z licznika;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny samopał.To licznik od późniejszych jeżyków w ramce od emki(jako redukcja).Ale twojej lini kolorystycznej się trzyma.A więc nic dziwnego że nie będzie działał. :bigrazz:

Edytowane przez prince
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy koledzy to nie jest żaden licznik od Iż-a . Liczniki od Iża planety były w tym kremowym cyferblacie ale skalowane do 140km/h. Więc wypraszam sobie;]

 

A przypadkiem właśnie to nie jest licznik od kaśki?? bo licznik od iża ma inną obudowe totalnie niż ta pokazana na pierwszym zdjęciu.

Edytowane przez Wojt@s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy koledzy to nie jest żaden licznik od Iż-a . Liczniki od Iża planety były w tym kremowym cyferblacie ale skalowane do 140km/h. Więc wypraszam sobie;]

 

A przypadkiem właśnie to nie jest licznik od kaśki?? bo licznik od iża ma inną obudowe totalnie niż ta pokazana na pierwszym zdjęciu.

 

To na 100% nie jest licznik od Kaśki - ale niedawno widziałem podobny na Allegro (wyskalowany do 140) - gość twierdził, że to od Iża

 

http://www.allegro.pl/item148836551_licznik_do_iza.html

 

A "budzik" od Kachy wygląda jednak troszkę inaczej

 

http://www.allegro.pl/item152462150_k_750_...ampa_przod.html

 

Na tych zdjęciach widać go trochę;

Edytowane przez Paolo350
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja per....!!!!!!!!!(*&%$#@@@**!!!!!!)czy te ruski nie moga byc jakos znormalizowane???I co ja mam teraz zrobic?!!To własciwie od czego mam załozony budzik???A najlepsze to ze wszystko było złorzone i chyba działało:-) teraz bede omijał wszystkiego co ruskie za wyjątkiem pierogów:-)Wiec czekam na propozycje, moze rozpisze konkurs?Acioto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi było złożone i działało to poco było ruszać :icon_twisted: ?

A tak na poważnie skoro pamięć ulotna to może na przyszłość zanim weźmiesz klucz do ręki to warto zanotować lub zrobić zdjątko jak dana część była poskładana ...- i ile mniej nerwów i zmarnowanego czasu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto zanotować lub zrobić zdjątko jak dana część była poskładana

To na pewno nie jest licznik od ciężkiego ruska.I nie rzadko ktoś coś poskłada na pałe z czego popadnie.Jeszcze kolejni montują bo tak było.W fabryce już też jaja robili.Więc odpuść sobie robienie zdięć.Wszystko co montujesz musi być przemyslane bo w rusku czarów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zdiec w trakcie remontu :] przy rozkladaniu silnika wpadlem na ten pomysl wlasnie ... coby wszystko bylo udokumentowane fotkami zeby kiedystam mozna bylo to poskladac jak nalezy ... i los tak chcial ze zaraz jak rozebralem silnik dysk mi padl i wszystkie fotki poszly sie je*** :] teraz korzystam z katalogu czesci ze stronki panstwa kokotow z krk :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo robiłem fotki ale licznik zamontowac to przeciez sekund 5 wiec odpusciłem a to był błąd a żeby było smieszniej to w żądnym planie tego nie znalazłem, wiec pytanie ta blacha-tuleja ma tam byc???Tam sa jakies otwory jakby sie czyms blokowało a jak wy macie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to u mnie zalozona jest ta blaszka (w ksztalcie litery U) na licznik i ona swoimi koncami zapiera sie o bezposrednio o obudowe lampy.

Nie wiem jak tam jest w 100% oryginale, ale pod licznik mozna dac cienki gumowy oring - zawsze to doszczelni troche lampe od gory.

 

U mnie zadnej tuleji nie ma. Calkiem mozliwe ze ten nieoryginalny licznik ma mniejsza srednice (badz otwor w lampie za duzy) i ktos uzyl wlasnie ta tuleje redukcyjna, zeby jako tako wygladalo.

Edytowane przez ural_zgora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na stanie 2 liczniki do ruskich boxerow i oba sie kreca do 140 i na obu jest pokazane kiedy zmieniac biegi. Z obu wystaja od spodu 2 srobki podabnie jak tu i wlasnie do tych srubek przykreca sie plaszki ktore sie zapieraja o obudowe lampy.

 

jeden z nich jest czarny a drugi bialy jaki kolor cyferblatu mialy oryginalnie urale M63?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w ten sposób będzie łatwiej wytłumaczyć.OTÓRZ LICZNIK DO CZIĘŻKIEGO RUSKIEGO BOKSERA MA NIE ZALEŻNIE OD TYPU 80 mm ŚREDNICY.Licznik na serwisie aukcyjnym będie pasował. We wczesnych rosjach pomijając m72 montowano liczniki z kremowym cyferblatem.Ale to ostatnie to tylko moje zdanie bo w temacie o licznikach (na forum już był)twierdzono coś z goła odwrotnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...