Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. A konkretnie, na co powinienem uważać przy kupnie zx6r, ile mi pociągnie (nie chodzi mi o km/h a o przebieg), co najczęściej jeśli w ogóle się psuje, czy ciężko z częściami, czy jest wymagającym motocyklem, co powinienem lać do baku, aby jeździł jak najlepiej i jak najdłużej, ile pali egzemplarz około 7 letni na trasie i w mieście oraz jakiekolwiek inne info które mogłoby mi się przydać. Dodam, że narazie dopiero zbieram kaske, a potem poproszę rodziców o wsparcie finansowe, i chce kupić właśnie zx6r, ale najbliżej za półtora roku. Czy nadal zx6r będzie dla mnie dobrym wyborem ? Do tej pory moja praktyka to:

16 lat jazdy z matka codziennie w charakterze pasażera ofc :]

około roku jazdy na quadzie 200cm

Kilkanaście km na skuterze kumpla. :D

 

:notworthy: :blink:

 

Misiu, pytast co leje sie do ziornika paliwa to wlasciwie juz caly obraz, a porywasz sie z motyka na slonce.

 

Pozyj do 18 roku zycia idz na kurs - w przeciwienstwie do twierdzen niektorych specjalistow mozna sie na nim calkiem sporo dowiedziec. Pomijam juz fakt, ze za dwa lata beda obowiazywaly juz zupelnie inne przepisy. Na szczescie zreszta !

 

Do tej pory moja praktyka to:

16 lat jazdy z matka codziennie w charakterze pasażera ofc :]

 

Watpie w to, ze do 4 - 5 roku zycia wogole cos rejestrowales, a ta praktyka to rozumuje, ze w katamaranie :icon_mrgreen:

 

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam co najlepiej lać, czy zwykła wache czy polecacie jakieś mieszanki. Pozatym pytałem także, o to na co uważać przy kupnie. Więc zamiast mnie tu jechać może by tak ktoś odpowiedział z deczka konkretniej ? Nie jeździłem jeszcze na motorze, więc jestem zielony w tym temacie, i liczyłem na jakieś fachowe odpowiedzi.

 

Jeśli chodzi ci o autka to Citroen XM kombiak, także widze na co dzień jak sie manewruje z wielka dupa :D

Edytowane przez Heaven

Heaven

And nothin else matters.

sygnavr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam co najlepiej lać, czy zwykła wache czy polecacie jakieś mieszanki. Pozatym pytałem także, o to na co uważać przy kupnie. Więc zamiast mnie tu jechać może by tak ktoś odpowiedział z deczka konkretniej ? Nie jeździłem jeszcze na motorze, więc jestem zielony w tym temacie, i liczyłem na jakieś fachowe odpowiedzi.

 

Jeśli chodzi ci o autka to Citroen XM kombiak, także widze na co dzień jak sie manewruje z wielka dupa :D

 

Chcesz to masz: Przy kupnie zwracaj uwagę na wszystko ;) Odpal go... Pamiętaj, aby właściciel przed Twoim przyjazdem nie odpalał motocykla. Przejedź się nim... Zobacz czy nie znosi maszyny. Hmm... Rama? Warto sprawdzić przy główce. Jak Ci stanie na koło z trójki przy 30km/h to motocykl igła.

 

Co lać? 95. Jak nie pociągnie na zwykłej to paliwo rakietowe zostaje.

 

Wiesz co? Odpuść sobie motocykle klasy 600, 400.. Max 250 dla Ciebie i to z blaszkami na gaźnikach.

 

 

Wiesz czemu Cie wszyscy jadą? Bo trzeba Tobie przemówić do rozsądku kolego... Szczerze? To bardziej mi szkoda przyszłego motocykla niż Ciebie - bez obrazy, takie są fakty, życie to nie bajka, to walka a Ty z pewnością ją przegrasz.

'na zegarze trzysta nie znaczy o męstwie...'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam co najlepiej lać, czy zwykła wache czy polecacie jakieś mieszanki. Pozatym pytałem także, o to na co uważać przy kupnie. Więc zamiast mnie tu jechać może by tak ktoś odpowiedział z deczka konkretniej ? Nie jeździłem jeszcze na motorze, więc jestem zielony w tym temacie, i liczyłem na jakieś fachowe odpowiedzi.

A po co pytasz teraz skoro moto kupisz najwczesniej za 2 lata?

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zamiast mnie tu jechać może by tak ktoś odpowiedział z deczka konkretniej ? Nie jeździłem jeszcze na motorze, więc jestem zielony w tym temacie, i liczyłem na jakieś fachowe odpowiedzi.

 

Jeśli chodzi ci o autka to Citroen XM kombiak, także widze na co dzień jak sie manewruje z wielka dupa :D

 

Nikt tu po Tobie nie pojechal, Tak jak wspomniel przedmowca supersport klasy 600 nie nadaje sie na pierwszy sprzet.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam półtora roku do 18, a do prędkości już mnie tak nie ciągnie, jak napisałem wcześniej sporo jeździłem na quadzie 200, i potrafił mnie wgnieść w siedzenie nieźle. Ale tak było przez pierwszy tydzien-dwa potem już jeździłem dla przyjemności. Niestety musiałem sprzedać z powodów finansowych, inaczej pewnie odpuściłbym sobie moto do 21. Ale nie chce też sobie kupić pierdziawy, która nie sprawi mi żadnej przyjemności z jazdy. Ma być fajnie, a nie zabójczo. Pomyślałem, że zx6 by mi to dała i to w miare w rozsądnej cenie. Dlatego pytam o rady, chce wiedzieć na czym stoję (a raczej będę stał :])

 

9l :D ? cholercia, trzeba będzie zasuwać na praktyki i dorabiać to może wyciągne na wache :D

Edytowane przez Heaven

Heaven

And nothin else matters.

sygnavr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka kawa potrafi wydoić 9 litrów ... pytanie czy Ci kieszonkowego nie zbraknie na latanie nią :icon_mrgreen:

 

Tak czy inaczej nie jest to dobry sprzęt na rozpoczęcie przygody z motocyklami :banghead:

 

Każdy sprzęt jest odpowiedni dopóki nie zrobisz krzywdy sobie lub/i innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałem odpowiedzi na jeszcze jedno dręczące mnie pytanie a mianowicie 6-7 letnia zx6 na ile by mi starczyła, zanim nie będę musiał w nią wkładać więcej niż jest warta żeby jeździć ?

Heaven

And nothin else matters.

sygnavr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam półtora roku do 18, a do prędkości już mnie tak nie ciągnie, jak napisałem wcześniej sporo jeździłem na quadzie 200, i potrafił mnie wgnieść w siedzenie nieźle. Ale tak było przez pierwszy tydzien-dwa potem już jeździłem dla przyjemności. Niestety musiałem sprzedać z powodów finansowych, inaczej pewnie odpuściłbym sobie moto do 21. Ale nie chce też sobie kupić pierdziawy, która nie sprawi mi żadnej przyjemności z jazdy. Ma być fajnie, a nie zabójczo. Pomyślałem, że zx6 by mi to dała i to w miare w rozsądnej cenie. Dlatego pytam o rady, chce wiedzieć na czym stoję (a raczej będę stał :])

 

9l :D ? cholercia, trzeba będzie zasuwać na praktyki i dorabiać to może wyciągne na wache :D

 

Skoro Cię w wieku 16 lat prędkość nie ciągnie to się boje zapytać co będzie za 10 lat... Chyba tylko rower Cie zadowoli. No nie ważne...

 

Quad = 4 koła, Motocykl = 2 koła (no czasami jedno :D)

 

Nie porównuj doświadczenia kładowego z motocyklami :icon_exclaim: :icon_exclaim: :icon_exclaim:

 

To mój ostatni post tutaj bo nie chce mi się pisać już w tym temacie. Nie zdajesz sobie sprawy z tego co czynisz w tym wieku.

 

"Czekałam na niego z kolacją...to już 3 lata"

 

Pzdr. i powodzenia.

'na zegarze trzysta nie znaczy o męstwie...'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem AŻ TAK. Czytaj dokładnie. Lubie przygazować jak praktycznie każdy, ale nie co chwila. Jak jest ładna droga to aż się prosi żeby troszkę przycisnąć. Napisałem, że ma być fajnie a nie zabójczo. Czy to źle, że wolę czerpać przyjemność z jazdy niż zapieprzać patrząc raz na licznik raz na drogę, żeby móc się potem chwalić ?

Heaven

And nothin else matters.

sygnavr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem AŻ TAK. Czytaj dokładnie. Lubie przygazować jak praktycznie każdy, ale nie co chwila. Jak jest ładna droga to aż się prosi żeby troszkę przycisnąć. Napisałem, że ma być fajnie a nie zabójczo. Czy to źle, że wolę czerpać przyjemność z jazdy niż zapieprzać patrząc raz na licznik raz na drogę, żeby móc się potem chwalić ?

... :icon_mrgreen: .. nie wiesz o czym piszesz ... pozdro :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że nie wiem. Napisałem, że na moto nie jeździłem, mówię jak jest na quadzie, ale skoro mam nie porównywać dobra. Nadal nie dostałem odpowiedzi na temat żywotności moto, i pewnie się nie doczekam, patrząc na to w którą stronę idzie temat. A jeśli masz zx6 jak pisze w twoim info to byłbym szczęśliwy gdybyś podzielił się wrażeniami.

 

Jeśli jadę szybko jestem młodym idiotą bez wyobraźni. Jeśli jadę średnio szybko, to znaczy, że nie mam ikry i za 10 lat najlepszy dla mnie będzie rower.

Edytowane przez Heaven

Heaven

And nothin else matters.

sygnavr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałem odpowiedzi na jeszcze jedno dręczące mnie pytanie a mianowicie 6-7 letnia zx6 na ile by mi starczyła, zanim nie będę musiał w nią wkładać więcej niż jest warta żeby jeździć ?

 

Jesli quad 200cm wciskal Cie w siedzenie to mysle ze motocykl ktory wazy mniej niz 200kg i ma ponad 130 koni bedzie Cie doslownie sciagac...

 

Co do kosztow: Od razu po kupnie wymieniasz olej w silniku + filtr - ok 200zl.

Wymiana oleju w lagach - 120zl

regulacja zaworow i synchro przepustnic - 350zl

wymiana plynow: hamulcowy (3 x 30zl) i chlodniczego (50zl)

Filtr powietrza 110zl

 

Jesli jest w dobrym stanie to nie musisz nic wkladac. Jesli opony do wymiany to komplet opon ok 1000-1500zl i starcza na 6tys km.

Klocki hamulcowe: na przod 2 x 70 (120 sintermetalowe) + 60zl wymiana = 200zl + tyl 110zl

Naped ok 700zł

 

To takie koszta utrzymania tego sprzetu. Pytanie ile zrobi przebiegu raczej nie ma zbytniego znaczenia. Moze to byc 150tys, a rownie dobrze po 15tys padnie panewka. Akurat zx6r jest najmniej przewidywalny. Zreszta koszt silnika ok 2tys wychodzi niewiele.

 

Co do tego co ogladac to wszystko. A w zx glownie rame.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...