Skocz do zawartości

Zużycie tarcz hamulcowych


Immortal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w posiadanym przeze mnie gpz-cie ktory ma juz troszke lat zauwazyłem ostatnio w sumie normalna sprawe, tarcze cham. sa juz w pewnym stopniu zużyte i z tego powodu powstały na ich obrzezach progi. chciałem je ztoczyć, tak by zakładajac nowe klocki nie były poddawane szybszemu zuzyciu, mysle ze poprawi sie rowniez skutecznosc hamulcow, gdy klocek bedzie pracował cała swoja powierzchnia na tarczy. czy ktos z Was moze wykonywal juz taka operacje, jakies sugestie lub podpowiedzi. czy rzeczywiscie czuc poprawe??? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tarcze mają już wyrażne progi ja bym nie ryzykował z przetaczaniem. Na tarczy powinna być wybita cyfra określająca minimalną grubość. Możesz zmierzyć. Przy awaryjnym hamowaniu tarcza może się skrzywić, a nawet rozlecieć. Lepiej poszukaj jakiś używek w dobrym stanie.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, bez przetaczania!!

mierz grubość mikrometrem omijająć powstały próg, jak zmierzysz suwmiarką próg to będziesz miał fałszywą wartość. jeśli grubość tarczy jest jeszcze w normie to po założeniu nowych klocków bez obawy- klocek po kilkunastu hamowaniach dotrze się w miejscu tego progu, przetaczana tarcza

na przednim kole gdyby pękła to masz wspaniały lot przez kierownicę

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slayer, przecież Immortalowi chodzi o rant powstały podczas eksploatacji a z tego, co mi wiadomo usunięcie rantu nie ma wpływu na eksploatację tarcz! Oczywiście nie radzę schodzić poniżej grubości minimalnej.

www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rady, moze sie zle okreslilem, nie chce przetaczac calej powierzchni roboczej tarczy, a tylko nazwijmy to rantami tarcz ktore powstalt na obrzerzu tarcz w wyniku normalnego eksploatowania hamulcow. a ta cyfra mniej wiecej w ktorym miejscu jest nabijana? pewnie co producent to inne miejsce :banghead: .pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój brat przetaczał tarcze w xj 900 86r i przyniosło to dobre rezultaty

masz w takim razie brata samobójcę

tarcz się nie przetacza tylko wymienia

można szukać używek i będzie taniej ale nie toczyć

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rady, moze sie zle okreslilem, nie chce przetaczac calej powierzchni roboczej tarczy, a tylko nazwijmy to rantami tarcz ktore powstalt na obrzerzu tarcz w wyniku normalnego eksploatowania hamulcow. a ta cyfra mniej wiecej w ktorym miejscu jest nabijana? pewnie co producent to inne miejsce :buttrock: .pozdrawiam

 

To miejsce to tzw "dzwon" tarczy - czyli ta cześć która przykręcana jest do piasty koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz w takim razie brata samobójcę

tarcz się nie przetacza tylko wymienia

można szukać używek i będzie taniej ale nie toczyć

od przetaczania zrobił jakies 7 tys km i jakos nic sie nie dzieje, oczywiscie były przetaczane tyko tak zeby wyrównac powierzchnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po co wogole chcesz je przetaczac?? rant to se pilnikiem zeszlifuj a jak chcesz zeby moto mialo lepsze hamulce to zmien na jakies w lepszym stanie. np od moto bitego z tylu - duza szansa ze przod bedzie ok.

pozdr

Edytowane przez codrusldn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można szukać używek i będzie taniej ale nie toczyć

chociaz jest to jakies wyjscie to ja go nie polecam - 2 moich znajomych kupilo już uzywki- niby byla fajne i ladne ale w obu przypadkach okazaly sie krzywe- wnioski? - tak czy siak panowie kupili nowe tarcze :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...