Skocz do zawartości

Restaurowanie oldtimer'ów


Zachari
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się jak skutecznie usunąć korozję i zabezpieczyć stare koła przed nią, w miejscu gdzie obręcz jest zawinięta - od strony dętki (niestety nie znam fachowego określenia). Dojścia tam nie ma żadnego- a sposób na to jakiś musi chyba być. Wydaje mi się że można trawić galwanicznie ale co dalej?

Proszę o pomysły i sugestie nie tylko w sprawie kół ale i innych kłopotliwych elementów do odrestaurowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj;) Dobry temat załozyles! Moim zdaniem w miejsce gdzie obrecz jest zawinieta (tez nie wiem jak to fachowo sie nazywa) mozna by było nalac przez te otworki które sa co jakis kawałek jakiegos Hamerite płynnego (ta farba może byc kładziona niby prosto na rdze..).

Mysle ze to by wystarczyło;)

Pozdrawiam - Julas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trawienie galwaniczne raczej odpusciłbym sobie.Kwas będzie sobie amciał felgę jeszcze długo po kompieluszce bo nie ma skutecznego sposobu żeby go z tamtąd wypłukać.Czy widzieliscie rosyjskie chromowane felgi-właśnie z tamtąd wyłazi rudy.Ja radzę sobie tak: mocno piachem ,pużniej przez małe otworki wydmuchuję przy pomocy mocnego kompresora syf który nazbierał sie tam przez lata i nalewam do środka preperatu zabezpieczajacego profile zamknięte.Jak na razie felgi nie sypią się w rantach pod stopką opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co do piaskowania to wiem.. ale nie wypiaskujemy se niestety przez otworki;P Wiec wydmuchac i zakonserowac chemia jedynie;) To Juz mamy wyjasnione.

A teraz moje pytanie(pisze tu bo nie ma sensu zakladac nowego tematu): Znacie może jakis SKUTECZNY srodek chemiczny, który by intensywnie wyżarł śniedz która jest na cynkowanych szprychach i jednoczesnie taki któóry by też wyżarł śniedz z aluminium, oraz rdze która jest gdzie nie gdzie na chromowanej obreczy i żeby wyżarło też zaśniedziałe nyple szprych które sa z brazu?? Znacie może taki cudowny srodek? Oczywiscie rozchodzi sie o koło motocyklowe;)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o rdzę to kwas fosforowy ok 30 %. trawi tylko rdzę, metalu nie a wręcz go zabezpiecza po takim zabiegu rustsek (ruszczek) nie wiem czy dobrze napisałem i spoko na 20 lat i proszę mi mówic mistrzu bo patent jest tak dobry że gały wychodzą , oczywiście po napełnieniu tego rantu kwasem należy wudmuchac i jeszcze raz napełnic aż do momentu zupełnego braku oznak korozji wszystko to należy wykonywac w okularach ochronnych oczywiście!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :icon_mrgreen:

 

Rust Check

Edytowane przez pietroni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.standard.pl/pl-surowce_chemiczn...proc85proc.html

 

Pewnie jeszcze w każdym sklepie z odczynnikami chemicznymi

Oczywizda że bezpieczne tylko nie pic i nie myc rąk w tym i przy rozcieńczaniu kwas do wody.

Edytowane przez pietroni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat , gratuluje :icon_mrgreen: Mam dwa pytania:po pierwsze , dolanczam sie do pytania gdzie mozna dostac kwas fosforowy.I cos mi sie wydaje ze byl,lub jest taki srodek jak "fosol"-czy on nie zawiera tego kwasu?Jezeli tak to kiedys tego uzywalem i wydaje mi sie ze ten srodek nie przestawal dzialac.Pomagalo to na chwile,a potem bylo jeszcze gorzej.Druga sprawa to czy srodki do konserwacji profili zamknietych nie sa robione na bazie ropy naftowej i czy nie rozpuszczaja gumy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pietroni, czy to znaczy że moge zastosowac kwas fosforowy do tej rdzy która jest na wierchu felgi na tej chromowanej powierzchni? Napewno ten kwas nie ruszy chromu?

No i jesli orientujesz sie w chemi to może doradzisz mi też czym usunac sniedz a luminium i cynkowanych szprych?

Pozdrawiam - Julas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fosol jak sama nazwa wskazuje ma kwas fosforowy i solny a ten solny niestety wcina stal więc nie polecam bo zawsze go troszku zostanie i tak jest niestety że odrdzewia a potem szybciej rdzewieje fosol jest dobry na powierzchnie odkryte gdzie to potem można zneutralizowac jakąś zasadą następnie zagruntowac i lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie która podałes jest kwas fosforowy ale w roztworze 75-85% a ty napisałes że musi byc 30%, wiec jak bym od nich kupil ten fosforowy 75-85% to co musialbym zrobic zeby ten roztwor mial 30%??

Sory za takie pytanie ale z chemi jestem slaby/...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...