Skocz do zawartości

Podnośnik/stojak motocyklowy


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam,

poszukuję podnośnika, co by motorek przehibernować w pozycji stojącej przez zimę. :roll:

Czy ktoś zna adres, bądź telefon, żeby takie cudo gdzieś tanio nabyć?

Najlepiej Warszawa bądź okolice.

Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem sam.Kupiłem 10 metrów kontowników za które zapłaciłem 50 zł ściągnełem wzór z netu i razem z moim przyszłym teściem powycinaliśmy i pospawaliśmy to wszystko. Polecam takie rozwiązanie bo jest tańsze a gdzie kupić to nie mam pojęcia.

Pozdrawiam !!! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze jedna firma z Torunia robi takie cudo. Ale jak sie nazywa to za Chiny Ludowie nie moge sobie przypomniec. Czasami bywaja na MOto Bazarze. Nie jest to rzecz tania - jakies 350 czy 400 zl a moze i wiecej, bo to Panie z hydraulicznym silownikiem.

Scyzor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 6 miesięcy temu...

Kupiłem ten podnośnik kilka miesięcy wstecz i co mogę powiedzieć:

- sama konstrukcja zupełnie przyzwoita,

- niestety kompletna klapa to same elementy podtrzymujące motocykl "uszy", więc byłem zmuszony a raczej nieświadomy przy zakupie, że muszę specjalnie dorobić uszy pod mój motocykl

 

Ocena ogólna pozytywna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Nadciąga zima, znów będę upychał w kącie garażu motocykl. I tu wpadłem na pomysł, aby przerobić zwykły hydrauliczny podnośnik typu "żaba" (udźwig 2 tony) na podnośnik do motocykla.

Korzyści: nie będzie nacisku na opony, na amortyzatory i będzie więcej miejsca w garażu, bo motocykl nie będzie pochylony.

"Żabę" już mam, wizji rozwiązań inżynierskich... nie mam jasnych.

Proszę o pomoc, rady, opinie. Być może już ktoś przede mną wpadł na taki pomysł, wszak to nie raz myśl ludzka wpada w te same rowki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

zrobiłem wreszcie podnośnik ;) tzn zrobili dla mnie bo ja bym sobie ręce pewnie przyspawał :banghead:

dwa podnośniki trapezowe po 30 zł , 2 m biężące kątownika 37 zł , płaskownik 2x 50 cm gruby na 4 mm 30 zł + robota w sumie ca. 150 zł

jestem zadowolony jak diabli :)

problem tylko w tym , że trzeba bądź równomiernie kręcić obydwoma podnośnikami lub kręcić we dwójke :icon_razz:

ale jest ok

Edytowane przez maxshadow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...