Skocz do zawartości

Podnośnik/stojak motocyklowy


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zrobie fotki jak pomaluje :icon_eek: a zreszta zrobie teraz natomiast co do udźwigu to tyle ile mają 2 podnośniki ja kupiłem takie które mają zapisane , że do 1 tony :) wiec moim skromnym zdaniem podniesie nawet "kredens" albo tesciową na gold wingu

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem zrobic fotki ;) ale... motor zawiozłem do rodziców ( większy garaż ;)) i podniosłem motor a potem.... padł mi telefon :( i tyle z fotek

natomiast troszke wyobraźni i bedziecie wszystko widzieć

 

płaskownik (kątownik ) zespawany w kwadrat o wymiarach 50x50 cm

na bokach kwadratu naspawane dwa podnosniki trapezowe

na górze podnośników naspawany kolejny kwadrat z płaskownika

góra pokryta gumą ( u mnie stary dywanik samochodowy )

wjeżdzamy ( wpychamy ) cudaka pod motocykl i windujemy kręcąc korbami od podnosników , wbre moim wcześniejszym twierdzeniom da sie samemu :)

u mnie idelanie ( vt 755) rozstaw 50 pasuje pod ramę z przodu pod wzmocnienie poprzeczne i z tyłu zaraz za zbiornikiem płynu

motor mocna podwindowac na dowolną ( ograniczoną podnośnikiem ) wysokość , ja dalem kola na ok 1 cm na podłoże a dla "bezpieczeństwa" bo podnosniki za tą sumę jakoś mnie nie przekonują w 100 % podłożyłem po 2 kostki brukowe pod każdy róg

i tyle roboty generalnie cała zabawa trwa do 1 minuty

pozdrawiam

z kolegą który mi to spawał wypiliśmy przy tym kilka piw wiec trwało dłużej ale.. to chyba rozumiecie :) jako anegdote przytocze , że jeden znajomy ;) powiedział żonie ze idzie do kolegi spawac cybanty , nie było go dłuuugo tzn wrócił rano i byłoby ok gdyby zona za jakis czas nie dowiedziala sie co to cybanty ..... bo brzmailo bardzo fachowo :)

hahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płaskownik (kątownik ) zespawany w kwadrat o wymiarach 50x50 cm

na bokach kwadratu naspawane dwa podnosniki trapezowe

na górze podnośników naspawany kolejny kwadrat z płaskownika

góra pokryta gumą ( u mnie stary dywanik samochodowy )

wjeżdzamy ( wpychamy ) cudaka pod motocykl i windujemy kręcąc korbami od podnosników , wbre moim wcześniejszym twierdzeniom da sie samemu :)

u mnie idelanie ( vt 755) rozstaw 50 pasuje pod ramę z przodu pod wzmocnienie poprzeczne i z tyłu zaraz za

zbiornikiem płynu

motor mocna podwindowac na dowolną ( ograniczoną podnośnikiem ) wysokość , ja dalem kola na ok 1 cm na podłoże a dla "bezpieczeństwa" bo podnosniki za tą sumę jakoś mnie nie przekonują w 100 % podłożyłem po 2 kostki brukowe pod każdy róg i tyle roboty generalnie cała zabawa trwa do 1 minuty

 

No no.. .faktycznie ciekawie brzmi ale mimo to postaraj sie o te fotki.

Fantazja jest ale to co widac da lepszy obraz calowsci. :)

Belgu1.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszytskich !! co sadzicie o tym podnosniku http://www.allegro.pl/item291452088_podnos...tyl_od_m_j.html

 

moze ktos jest jego uzytkownikiem jesli tak to prosze o opinie;) Czy jest wart zakupu??

 

Pozdrawiam!!!

 

mam bardzo podobny podnosnik, ktory rowniez kupiłem na allegro i za taka sama kase. Stawiałem na nim RF900R ale cbr1000rr juz sie boję, pomimo tego ze jest sporo lzejsza :buttrock: Jakbym teraz kupował to wybrałbym coś porządniejszego tzn solidniejszy stojak i inne uchwyty (nie gumowane "łapki" tylko koniecznie widełki które łapią wahacz za specjalnie wyfrezowane wkręcane uchwyty). Koledze z takich "łapek" ześliznęła się zx9r :icon_mrgreen: ....

 

PS: za dobry stojak trzeba dac co najmniej dwa-trzy razy tyle wiec za 100zeta cudów (tzn sztywnosci i pewności podparcia) sie nie spodziewaj, jak dla mnie to moto stoi na takim stojaku ale tak na "słowo honoru" :icon_mrgreen:

 

pozdrawiam :icon_mrgreen:

Edytowane przez LENAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam bardzo podobny podnosnik, ktory rowniez kupiłem na allegro i za taka sama kase. Stawiałem na nim RF900R ale cbr1000rr juz sie boję, pomimo tego ze jest sporo lzejsza :bigrazz: Jakbym teraz kupował to wybrałbym coś porządniejszego tzn solidniejszy stojak i inne uchwyty (nie gumowane "łapki" tylko koniecznie widełki które łapią wahacz za specjalnie wyfrezowane wkręcane uchwyty). Koledze z takich "łapek" ześliznęła się zx9r :lapad: ....

 

PS: za dobry stojak trzeba dac co najmniej dwa-trzy razy tyle wiec za 100zeta cudów (tzn sztywnosci i pewności podparcia) sie nie spodziewaj, jak dla mnie to moto stoi na takim stojaku ale tak na "słowo honoru" :wink:

 

pozdrawiam :crossy:

 

A możesz zaproponować coś konkretnego ?? Też się rozglądam za solidnym stojakiem. :flesje: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten: http://www.allegro.pl/item278559458_278559458.html i niczym nie odbiega od tych na scigaczu czy w larssonie. Solidne wykonanie i dobra stabilnosc. Polecam!

Odzież, części i akcesoria do motocykli, skuterów i ATV

Wszystkie marki w jednym miejscu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.scigacz.pl/podnosnik-motocykl...lo-p-14246.html

 

W Larssonie też sprzedają fajne stojaki.

 

te na scigacz.pl i w larssonie to są te same :crossy: (bike-lift) , ja teraz właśnie takie bym kupił, jakis czas temu komplet (stojak na przód i tył) kosztował w larssonie 350 zeta, ile teraz to nie wiem, tylko tak jak pisałem wczesniej-stojaki koniecznie z widełkami. pozdro :biggrin:

Edytowane przez LENAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten: http://www.allegro.pl/item278559458_278559458.html i niczym nie odbiega od tych na scigaczu czy w larssonie. Solidne wykonanie i dobra stabilnosc. Polecam!

 

Cena dobra, wyglądają też na dosyć solidne tylko to mocowanie widełek mogłoby być trochę bardziej zabezpieczone. Chyba że samemu jakiś patent się obmyśli na to. ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...