Skocz do zawartości

Policyjny motocykl w Warszawie


Olek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze, nie do skarbowego, tylko do wojewódzkiego urzędu. Tego samego który łozy na utrzymanie policji. Nie jest więc tak źle z tym 'jednym worem'.

 

Drugie, 10% ukaranych to motocykliści... Ale zauważmy z jakim nastawieniem ten policjant wyjeżdża na patrol - właśnie głównie po to żeby łapać 'ścigi' i te najpoważniejsze wykroczenia puszek ('drobne' 120km/h pewnie zostawia innym po powiadomieniu radiem). Wyniki nie są bynajmniej adekwatne do prawdziwej struktury wykroczeń i wykraczających.

 

Mogliby mu dac lepszy kask (integral) - jak w trakcie pościgu nieoznaczoną maszyną któryś nie zauwazy i zajedzie mu to chirurgia szczękowa pewna. News że można w lusterku zauwazyć i rozpoznać szczegóły stroju motocyklisty na nieoznaczonym moto włozyłbym między bajki - nikt z katamaryniarzy nie włozy tyle wysiłku w obserwowanie wyprzedzającego moto, dobrze jak w ogóle raczy zauwazyć maszynę...

 

BTW, ta maszyna jest w policji na próbę.. Wyniki jej pracy miały być testem czy ją naprawdę kupić. W tej sytuacji stawiam że kupią i to niejedną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię zmartwić. Pieniądze z mandatów nie idą na konto Policji tylko Urzędu Skarbowego.

 

Ja Ciebie też... :) ale pieniądze z mandatów wpływają na konto urzędów wojewódzkich a dopiero w razie ich nieopłacenia UW wysyłają do US wnioski o wszczęcie egzekucji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z najwyższych stóp zwrotu z inwestycji :) ... postuluję, by ten obszar został wydany na zewnątrz w pełen outsourcing ... już lecę inwestować w beemkę i staję do przetargu :buttrock:

 

Greetz,

 

&REW. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ciebie też... :) ale pieniądze z mandatów wpływają na konto urzędów wojewódzkich a dopiero w razie ich nieopłacenia UW wysyłają do US wnioski o wszczęcie egzekucji...

No chodziło mi generalnie o skarb państwa. Zgadzam się.

 

pozdr

 

Jedna z najwyższych stóp zwrotu z inwestycji :buttrock: ... postuluję, by ten obszar został wydany na zewnątrz w pełen outsourcing ... już lecę inwestować w beemkę i staję do przetargu :biggrin:

 

Greetz,

 

&REW. :biggrin:

Mysle, ze na SVce też byś nachapał się znacząco...

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl ma 4 driverów i jeździ 24h na dobę z przerwami na konserwację przeglądy itp.

Nagrywa non-stop wszystko co się dzieje na drodze.

Rozmawiałem z jednym z kierowców tego sprzetu i wspominał,że najlepsze "filmy" robi na trasie Siekierkowskiej i Wale Miedzeszyńskim. Na nierównych nawierzchniach obraz jest niestabilny i strasznie trzęsie co przy wiekszej prędkości często uniemożliwia wyraźne nagranie sprawcy wykroczenia zwłaszcza z wiekszej odległości. Ale pomimo niewyraźnego nagrania niestety nie ma problemu z pomiarem prędkości.

Cały komputer fotoradaru jest w prawym kufrze patrząc od tyłu, kamera przy prawym lusterku.

To chyba tyle ciekawostek.

Edytowane przez Revolution
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem napisac od razu ze ja moge zostac podwykonawca Policje i tez chcialbym dostac (nawet w leasing) taki motur i za 10% "utargu" bede latał po Warszawie z dziką rozkoszą :)

 

 

Nie bądź sprzedawczyk. Człowieku !!!

 

Szanuj siebie i innych.

 

Policja jest od tego by łapać piratów drogowych i tylko ona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dzisaij ten motocykl /BMW/ w telewizji,no robi to wszystko niezłe wrażenie .Policjant wypowiadał się ,że są bardzo zadowoleni ze sprzętu i planują kupić kilka takich maszyn .

No zobaczymy co życie przyniesie ,ale kusi aby zadać pytanie jak może motocyklista robić coś takiego drugiemu motocykliście .

Pozdrawiam z Trójmiasta !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy co życie przyniesie ,ale kusi aby zadać pytanie jak może motocyklista robić coś takiego drugiemu motocykliście .

Pozdrawiam z Trójmiasta !

 

Nie wiem gdzie (czy na preclu czy tutaj) czytalem wypowiedz z ktorej wynikalo ze czlowiek z beemki to rowny gosc i jesli ktos nie przegina typu 150 km/h pomiedzy autami to po prostu nic nie robi poza kontrola dokumentow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pudło ma kosztować (jeśli się zdecydują 100.000zł - czyli cały "zarobek" pójdzie się je**ć :-)

 

Mam nadzieje że się nie zdecydują albo gdzieś zgruzują złoma...

 

... chopie "zarobek" z jednego miesiąca ... jakbym mógł to sam bym tylko tak inwestował ... żeby po miesiący sie mi kasa włożona zwróciła ... raczj się obawiam że jednak wyłożą kolejne PLN-y ... wiecie dbałość o bezpieczeństwo ... wybory samorządowe ... łeklama :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Dublinie, IRL, jezeli wziac pod uwage wydajnosc i zyskownosc w sensie wlepiania mandatow, mysle, ze jeszcze lepiej wychodza. Tutaj sa wydzielone pasy dla autobusow i w godzinach porannego i popoludniowego szczytu staje sobie tali polucjant z boku, gasi motor, wyjmuje notes i czeka na tych co chca na skroty. Kosztuje to chyba 35 euro. Kiedys obserwowalem, przez ok 10 min zatrzymal 4-5 aut. Oszczednosci na kamerze, paliwie, amortyzacji moto, poscigach itp. Czysty zysk :)

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Dublinie, IRL, jezeli wziac pod uwage wydajnosc i zyskownosc w sensie wlepiania mandatow, mysle, ze jeszcze lepiej wychodza. Tutaj sa wydzielone pasy dla autobusow i w godzinach porannego i popoludniowego szczytu staje sobie tali polucjant z boku, gasi motor, wyjmuje notes i czeka na tych co chca na skroty. Kosztuje to chyba 35 euro. Kiedys obserwowalem, przez ok 10 min zatrzymal 4-5 aut. Oszczednosci na kamerze, paliwie, amortyzacji moto, poscigach itp. Czysty zysk :)

Pozdro.

 

 

To tak jak na Konstancinskiej za CH Sadyba :D

Zrobili jednokierunkową i teraz caly czas stoi cieciu-policmajster i zdejmuje wszystkich co po staremu na pamięć wyjeżdżają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...