Skocz do zawartości

Chce stworzyc tor motocrossowy z moim tatą .


Mkorwas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój tata wraz ze mną wpadlismy na swietny pomysł. Znaleźliśmy swietny teren po tor motocrossowy i zastanawiamy sie nad kupnem tego terenu. Moim zdaniem jest to idealny teren ( zrobie zdjęcia i pokaże wan na forum ) pod tor motocrossowy. Proszę was o rade a zarazem o pomoc co jest mi potrzebne do stworzenia takiego toru i co trzeba zrobić aby ten tor funkcjonował jako prwadziwy tor crossowy. Jest to na podlasiu niedaleko Łomży blisko drogi - trasa Łomża - Augusów ale to jest 5 km od Łomży a więc blisko. Mój tata ma firmę budowlaną a więc maszyny do celów technicznych mamy. Co jest jeszcze potrzebne ?? Czy potrzebny jest jakiś nadzrór??Co zrobić żeby tor był dobrym torem ?? Czy potrzebny jest jakiś atest ??Co zrobić żeby tor był dobrym torem ?? Jesli tak to jak to dostać i najwazniejsze czy bedzie tam ktokolwiek przyjeżdżał i z niego korzystał i czy to jest opłacalne bo jak mi wiadomo to najblizszy tor jest dopiero w siemiatyczach. Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuje z góry . Pozdrawiam :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój tata wraz ze mną wpadlismy na swietny pomysł. Znaleźliśmy swietny teren po tor motocrossowy i zastanawiamy sie nad kupnem tego terenu. Moim zdaniem jest to idealny teren ( zrobie zdjęcia i pokaże wan na forum ) pod tor motocrossowy. Proszę was o rade a zarazem o pomoc co jest mi potrzebne do stworzenia takiego toru i co trzeba zrobić aby ten tor funkcjonował jako prwadziwy tor crossowy. Jest to na podlasiu niedaleko Łomży blisko drogi - trasa Łomża - Augusów ale to jest 5 km od Łomży a więc blisko. Mój tata ma firmę budowlaną a więc maszyny do celów technicznych mamy. Co jest jeszcze potrzebne ?? Czy potrzebny jest jakiś nadzrór??Co zrobić żeby tor był dobrym torem ?? Czy potrzebny jest jakiś atest ??Co zrobić żeby tor był dobrym torem ?? Jesli tak to jak to dostać i najwazniejsze czy bedzie tam ktokolwiek przyjeżdżał i z niego korzystał i czy to jest opłacalne bo jak mi wiadomo to najblizszy tor jest dopiero w siemiatyczach. Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuje z góry . Pozdrawiam :icon_mrgreen:

Witam

 

Tamte tematy były kupę czsau temu więc nie ma sęsu ich odgrzebywać.

 

Po pierwsze ten sport w Polsce nie jest pokazywany w telewizji a co za tym idzie ciężko o sponsora dla zawodników i klubów.

I raczej nikt w takiej rzeczywistości nie buduje torów dla zysku ale z pasji do tego sportu !

Chociaż kto wie może jak tor i klub będą sie rozwijać to byź może da się coś wyciągnąć.

 

 

Co do formalności to napewno nie wystarczy tylko kupić teren.

Dam Ci na PW namiar GG do jednego gości który współuczestniczył w budowie toru MX i zakładaniu klubu w Ostrowie WLKP, napewno coś podpowie i będzi wiedział jak załatwić wszystkie formalności.

Wiem, że oni teren dostali od miasta i burmistrz przychylnie na to patrzył.

 

Co do samego kształtu to zależy dużo od terenu i wizji tego który będzie to projektował.

Jeśli teren pagórkowaty to trzeba maxymalnie wykożystać jego ukształtowanie a im bardziej płaski tym więcej gleby trzeba nawieźć aby stworzyć coś ciekawego.

Znim przystąpicie do budowy lepiej się dowiedzieć jakie wymogi musi spełniac taki tor aby mógł otrzymać homologacje uprawniająca do organizacji na nim zawodów.

Wiem, że długośc trasy powinna być między 1700 a 2000 metrów.

 

Pzdro

Edytowane przez BaRy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej miejscowości jest tez swietny teren na budowe toru. Jest to stare zasypane wysypisko smieci. Teren ma dośc duze naturalne spadki, na dole sa małe jeziorka i duzo błota. jezdze tam swoją yamahą ale na dziko, a w tym miejscu mozna by naprawde małym nakłądem pracy i pieniedzy zrobić profesjonalny tor. Tylko nie ma kto się tym zająć, mieszkam ok. 25 km. od Płocka wiem ze własnie w Płocku jest duzo maniaków motocrossu, enduro itd. ale nie mają gdzie jeździć.

 

Jest teraz duzo mozliwosci pozyskiwania funduszy, sa to np. środki grantowe, pisze się projekt z sensownym uzasadnieniem i przyznawane są pieniądze na potrzebne prace lub narzedzia. Wiem o tym gdyz moja Gmina Bodzanów zajeła 1 miejsce w wykozystywaniu dotacji z uni europejskiej. www.bodzanow.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

jak już archolog odkopał to w temacie......

 

z czego lub co to jest za materiał na hopkach na torze mx ?? kiedyś z kumplami na dziko sypaliśmy hopki szpadlami na starej żwirowni, ale po przejechaniu 2-3 motocykli robił sie przejazd przez środek hopki i tyle z tego było....w sumie to kawałek pola znalazł by sie do dyspozycji chętni też tylko że jak po 2 -3 przejazdach trzeba będzie te hopy odbudowywać to bez sensu :D

 

tak myślałem może wypalona glina ?? żwir na 100% nie.....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykla czarna ziemia, z początku jak nie ubite to na każdym materiale będą się robić koleiny

 

jakby taką hopke po usypaniu potraktować zagęszczarką do gruntu ?? ja wiem że tor co x czasu trzeba równać, ale żeby nie co 3 przejazdy :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby taką hopke po usypaniu potraktować zagęszczarką do gruntu ?? ja wiem że tor co x czasu trzeba równać, ale żeby nie co 3 przejazdy :D

 

a co powiesz jak po jednych zawodach wybicia maja kilka nascie kolein na min 30 cm ? :D Zageszczarka nie jest glupim pomysłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...