Skocz do zawartości

srodek do plukania silnika


popek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hej ostatnio jak kupowalem nafte w praktikerze napotkalem środek do plukania silnikow (na stoisku z akcesoriami motoryzacyjnymi). Plyn w butelce 150-200ml, przeznaczony do plukania silnika w celu oczyszczenia go przed wlaniem nowego oleju. Koszt tego czegos 7PLN. Stosowaliscie to kiedys? W sumie nie drogie - moze warto sprobowac... chociaz czy warto ryzykowac. Niestety nie doczytalem jakis sposob uzycia bo troszke sie spieszylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowalem cos takiego co sie nazywa MotorFlush (jakies chyba 20zl na stacjach orlen). Dolewa sie go do oleju, silnik ma sobie popracowac na tym pare minut na idlu. Szkody to mi rzadnej nie przynioslo, a moze pomoglo, jesli to nie tylko jakis chwyt marketingowy.

 

Pozdrawiam!

Moje moto podróże

Jeździć póki ciepło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slyszalem o czyms takim jak olej wrzecionowy

Stosowało się go kiedyś do przepłukiwania silnika przed zmianą typu oleju silnikowego w czasach kiedy oleje się nie mieszały ze sobą. :biggrin: Czasy te minęły bezpowrotnie i nadeszły obecnie, gdzie każdy szanujący się olej zachowuje się w silniku jak proszek w pralce wirnikowej tzn. czyści i się nie pieni. Jeśli miałem potrzebę czyszczenia silnika w środku (np. w prezypadku zakupu motoru z niejasną historią w tym temcie) stosowałem płukanie syntetykiem samochodowym (bo taniej) przez godzinę pracy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kij go plukac? nie lepiej zalac go olejem odpalic rozgrzac i wymienic olej ? ja zrobilem tak w aucie i poskutkowalo wiem ze to nie to samo jednak silnik to silnik wiec nie powinno byc problemow, zas z srodkami czyszczacymi to jest tak ze najczesciej po nich stosowac trzeba srodki uszczelniajace i czlowiek popada w bledne kolo ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOTUL ma w ofercie płyn pod nazwą Engine clean typowy dla silników z mokrym sprzęgłem.

Butelka 200 ml kosztuje u nas 43 zeta. Można zamówićprzez internet.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...