Skocz do zawartości

W Warszawie będziemy jeździć szybciej


Olsen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

(...)Ilona Buttler z Instytutu Transportu Samochodowego. - To obrzydliwość. Pomysł typowo wyborczy. W całej Europie "pięćdziesiątka" w mieście jest standardem. (...)

To jest niepokojace. I w sumie typowe... niestety. Mam nadzieje, ze w reszcie miast polskich tez wprowadza takie unowoczesnienia.

 

Pzdr

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulowac naszym opiekunom, naszej szanownej drogowce, z ktora zaczolem dobrze zyc...

niegdys ich nie lubilem, lecz po pewnym czasie zaczolem sie niezle rozumiec... a tym projektem to mnie doslownie powalili na kolana... no moze w Polsce nie bedzie az tak zle...

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka to różnica jakie zrobią ograniczenia i tak nie wierze żeby 95% motocyklistów (w tym oczywiście też ja) :buttrock: :lalag:

przestrzegało dozwolonych prędkości :icon_mrgreen: :buttrock:

 

masz racje, lecz jezeli trafi ci sie na ogonku podejrzane BMW, to niepotrzebnie nie bedziesz musial sie narazac... w koncu nie bedziesz mial ok 100pkt, tylko np 10 :buttrock:

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje, lecz jezeli trafi ci sie na ogonku podejrzane BMW, to niepotrzebnie nie bedziesz musial sie narazac... w koncu nie bedziesz mial ok 100pkt, tylko np 10 :icon_mrgreen:

 

pozdro

 

 

No chyba właśnie nie, z tego co wiem i tak większość motocyklistów na sportach przekracza prędkość o 50 km/h czt też o 100%. Jedakże tam gdzie są szkoły staram się sczególnie zachować ostrożnośc, zwalniam do 40, bo wiem że młodemu człowiekowi głupie rzeczy rodzą się w głowach, czasami wybiegnie, nie spojrzy się i do tragedii krok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka to różnica jakie zrobią ograniczenia i tak nie wierze żeby 95% motocyklistów (w tym oczywiście też ja) :buttrock: :lalag:

przestrzegało dozwolonych prędkości :icon_mrgreen: :buttrock:

taka różnica, że 100km/h na 50-tce kosztuje z 500 zł., a 100 km/h na 80-tce to 100-200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka różnica, że 100km/h na 50-tce kosztuje z 500 zł., a 100 km/h na 80-tce to 100-200 zł.

 

Chyba chciałeś napisać:

 

taka różnica, że 100km/h na 50-tce kosztuje z 500 zł., a 100 km/h na 60-tce to 400 zł.

 

I chyba nie powinno chodzić tu o wysokość mandatów. Ustanawiając ograniczenia prędkości powinno się brać pod uwagę w pierwszej kolejności bezpieczeństwo i w drugiej rozładowanie korków w Warszawie ( chociaż i tak w niektórych miejscach nie da się przekroczyć 30km/h- choćby na moście Grota w godzinach szczytu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się cieszę :icon_rolleyes:

Bo nie lubię przekraczać ograniczeń prędkości, a przecież muszę... Teraz będę musiał już trochę mniej :)

I jest to pierwszy przykład sensownego myślenia w naszym ciepłym k@#$dołku od bardzo dawna :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I chyba nie powinno chodzić tu o wysokość mandatów. Ustanawiając ograniczenia prędkości powinno się brać pod uwagę w pierwszej kolejności bezpieczeństwo i w drugiej rozładowanie korków w Warszawie ( chociaż i tak w niektórych miejscach nie da się przekroczyć 30km/h- choćby na moście Grota w godzinach szczytu)

W sumie nie wydaje mi się żeby podniesienie max dop prędkości w jakikolwiek sposób rozładowało korki .Czy po wprowadzeniu ograniczeń korki się powiększyły ??? Nie bo korki tworzą się przez tych wszystkich co przecież muszą oszczędzać swoje "prawie nowe"(10-15 letnie ) samochody i których nikt na kursie prawa jazdy nie nauczył JEŹDZIĆ tylko nauczyli ich jak zdać egzamin .Czywidział ktoś z was np w niemczech kogoś jadącego szybciej niż dopuszczają znaki ??(polacy i inni przyjezdni się nie liczą :) :icon_rolleyes: ) chyba nie a mimo to jeździ się tam dużo płynniej i szybciej(tzn nie chodzi mi o szybkość tylko o czas potrzebny na dotarcie z punktu A do punktu B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...