Skocz do zawartości

MOJA 250 - tka szaleje POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!


bahama
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hej!!! to znowu ja i znowu pojawia sie kolejny problem z moją 250-tka

jeszcze wczoraj chodziła jak marzenie a dziś kurde normalnie nie wiem co sie z nia stało;/

przychodze włączam i pali za pierwszym

wszystko ok niecałe 2 tyś obrotów troche pogazowałem zeby sie zagrzała zawsze tak robie i wszystko ok

wyjezdzam i jest ok

po 10 min jazdy jak dawałem luz zaczeła dostawac takich wysokich obrotów ze głowa mnie bolała i tak jezdziłem przez jeszcze 5 min o broty rosły z kazdym przejechanym kilometrem

wszytko rozkęciłem bo myslałem ze sie cos zacieła itp i nic wszystko ok

poskładalem wszystko bardzo dokładnie i ona dalej swoje

kurde juz nie mam do niej sił prosze pomózcie bo ją rozwale

DZIEKI za wszystkie odpowiedzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to może być jeden z objawów dostawania się lewego powietrza do silnika. Miałem nieszczelność przy silniku, powietrze się dostawało i min. moto wchodziło właśnie na wysokie obroty. A może gaźnik się jakoś po drodze roztregulował? Nie znam się za bardzo na mechanice, ale objawy które opisałeś wskazują chyba na niewłaściwy skład mieszanki.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Miałem dokładnie to samo w mojej pannonii i w końcu znalazłem. To jest rzeczywiście lewe powietrze, które dostaje się do silnika. Powodem jest albo nieszczelność pomiędzy gaźnikiem i resztą albo zwalone simmeringi na uszczelnieniu wału korbowego. Ta druga przyczyna była powodem moich problemów. Moto zachowywało się tak, że zapalałem , wszystko było OK, silnik się trochę pogrzał i po ruszeniu robiłem jakieś 500m po czym zaczynał wchodzić w zaje***te obroty. Jak był na biegu to po prostu dławiłem silnik sprzęgłem - wtedy bezproblemowo schodził z obrotów, jak był na luzie to miałem problem. Dopiero po rozebraniu silnika zobaczyłem że simmeringi mają pozrywane sprężynki ściskające gumę i jest prześwit między uszczelniaczami i wałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
pomózcie bo ją rozwale

Hehehe, też tak mam... 8)

 

oj i ja tez dzis swoja przypchalem na szczescie tylko kilometr bylem wsciekly jak pies jakby mnie ktos zaczepil i cos powiedzial to bym go wyklął albo nawet wpier.... ale moja kobieta mnie uspokoila Ma taki dar ze potrafi to zrobic ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe! To ja jeszcze z garażu nie wyjechałem (blisko, coraz bliżej...) a już wykląłem hebla na czym świat stoi!!! Aż się boję pomysleć, co będzie, gdy zacznę jeździć... Może dla odmiany napisze ktoś, komu MZ-ta chodzi jak marzenie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. No chyba jednak muszę się pochwalić... :wink: Moja (to ta w emblemacie, tylko, że przed remontem; teraz jest czerwona i sliczna :D ) Kupilem ja niebieska i do remontu za 250 zł :!: od takiego jednego starego dziadka. Włożyłem w nią jeszcze 500zł (z groszami) ale teraz jest jak nowa. Silnik po generalce (od gromna części jest w niej nowych), nowy śliczny czerwony metalic, akumulator, białe zegary, diody ultrafioletowe itp. Po prostu cuda (bynajmniej dla mnie :D ) Po remoncie zrobiłem nią już prawie 1000km ( a jeżdżę nią dopiero miesiąc z kawałkiem) i nawet nie kaszlnęła! Chodzi jak marzenie. :D pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ... nie wiem jak to jest jezdzic motocyklem jak marzenie ... ale na moja nie moge narzekac ... wozi mnie tam gdzie chce ... na razie stanela tylko 2 razy ... brak benzyny ... i zatarty wyciskacz sprzegla ... za jakis miesiac podejme decyzje czy bede robil remont czy sprzedam ... wolalbym remocik ... bo etka to jednak zaje-fajna sprawa ... ale decyzja nie do konca bedzie tylko moja ...

... do miniecia na trasie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Mzecia też po remoncie kapitalmym - jeśli chodzi o silnik to marzenie - cichutko chodzi , trzyma wolne obroty , ciągnie mniej więcej od 2000 obrotów, pali około 3-3,4 - no istna poezja -

brak tylko ładowania narazie więc jeżdżę tylko za dnia i bez świateł ale w pn podskoczę do elektryka i może pomoże.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...