Skocz do zawartości

przyczepa do przewozu motocykli, jak zrobić - porady konstrukcyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Planuje dostosowac posiadana przyczepke samochodową (wym. skrzyni ładunkowej 1,2m x 2,4m) do przewozu motocykla enduro. Można dokupić i zamontować samą rynnę z uchem (koszt ok 130 PLN), ale myśle że lepiej będzie wyspawać 2 uchwyty na przednie i tylne koło i przykręcić do konstrukcji pod podłogą. W związku z tym mam pytanie jak powinny wyglądać te uchwyty i gdzie zamontować uchwyty do pasów transportowych (w przyczepce mam 3 uchwyty na każdej burcie co 75 cm)? W jakich miejscach najlepiej przeprowadzić pasy w motocyklu? Podstawiać coś pod podwozie motocykla i go docisnąć? Proszę o poradę, albo zdjęcia.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z mojej strony krótka piłka ... zwykła przyczepka plus 3 pasy. Wstawiasz moto po skosie na przyczepke. Lagi wciskasz ile masz siły ktos opina pasem przez kierownice i róg [ przedni lewy bądz prawy] pasem .... teraz moto juz bez problem stoi ale podczas jazdy bedzie gibotac sie na boki ... szukasz jakiegos elementu ramy i łapiesz pasem do burty po lewej stronie drugim pasem po lewej stronie ... Moje moto tak przejechało ponad 400 km i jest całe.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majne przyczepen , koszten : 50 złoten :biggrin:

4 uszy, 2x listwa 2m , 6 srub zamkowych , kilka podkładek i nakrętek , puszka farby

 

http://img174.imageshack.us/my.php?image=dsc01726hv7.jpg

 

 

przy 150 moto nie odpadło więc sprawdzone (auto więcej nie chciało)

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majne przyczepen , koszten : 50 złoten :icon_mrgreen:

4 uszy, 2x listwa 2m , 6 srub zamkowych , kilka podkładek i nakrętek , puszka farby

 

http://img174.imageshack.us/my.php?image=dsc01726hv7.jpg

przy 150 moto nie odpadło więc sprawdzone (auto więcej nie chciało)

 

 

Ooo dzięki za fotkę!!! Przyda się na pewno. No faktycznie nie jest to trudne, spoko można samemu to zrobić...

 

Jeszcze tylkoo pytanie przez co (w motocyklu) przeciągnąć pas z przodu a przez co z tył?

Edytowane przez jaruso13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przodu za półki po jednym pasie na każdą stronę , z tyłu spinasz koło + można jeszcze przez siedzenie

 

eeee potrzebny tłumacz (laik jestem). Za półki to znaczy....za półki na lagach? :icon_mrgreen:

W jaki sposób tylne koło? Pas przeciągnąć nad bieżnikiem? Słyszałem że niektórzy przeciągają pas między szprychy...chodzi głownie o to żeby tył nie przemieszczał się na boki?

 

PS. nigdy nie wiozłem moto w pozycji stojącej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee potrzebny tłumacz (laik jestem). Za półki to znaczy....za półki na lagach? :icon_mrgreen:

W jaki sposób tylne koło? Pas przeciągnąć nad bieżnikiem? Słyszałem że niektórzy przeciągają pas między szprychy...chodzi głownie o to żeby tył nie przemieszczał się na boki?

 

PS. nigdy nie wiozłem moto w pozycji stojącej.

 

 

http://img479.imageshack.us/my.php?image=dsc01623yz9.jpg

 

http://img329.imageshack.us/my.php?image=dsc01622gz0.jpg

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Kiedyś sam zrobiłem taką przyczepkę.

Przerobiłem ją ze zwykłej ddr-owskiej przyczepki towarowej. Buda poszła na bok, w jej miejsce:

- teowniki stlowe jako szyny

- płaskowniki jako uszy do mocowania kół

- uchwyty metalowe przyspawane do ramy do mocowania pasów.

 

Trochę źle ją wymierzyłem, dyszel był za krótki i gdy miałem mocno obciążone auto, przyczepa uderzała tyłem o asfalt. Niemniej potem wystarczyłu drobne poprawki spawalnicze i wszystko było OK.

 

Zrobienie przyczepki, łącznie z malowaniem proszkowym, kosztowało mnie coś koło 500 zł, gdybym sam spawał, koszty spadłyby o 80%, a gdybym też pomalował - o 100%.

 

Przyczepkę sprzedałem za ponad 1000 zł.

 

Oto ona:

http://img230.imageshack.us/img230/6061/przyczepa05nh2.jpg

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje przywiesc motor z niemiec i tez sie zastanawiam jak poniewaz musze go przywiesc na przyczepe drogowej :) mam pasy wiec cos sie wymysli bo kupowac cos sie nie oplaci bo tylko musi z niemiec przyjechac :icon_rolleyes: To jest Virago 535. Ale mam jeszcze jedno pytano do was poniewaz jade do niemiec mam prawko tylko na kategorie B wiem ze w polsce mozna jezdzic z przyczepka na tej kategori, ale tylko z waga calkowita do 750kg w niemczech tak samo jest ? Czy trzeba B+E ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...