Skocz do zawartości

POMOCY simson tuning


ADID
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie to wygląda tak: http://img127.imageshack.us/my.php?image=061018174904dg6.jpg i jest na samym dole silnika, ale podejrzewam, że w tym silniku simsona spełnia to samo zadanie ewentualnie może tam się coś przykręca, nie wiem sam. Poza tym to nie jest silnik z gokarta, jeżeli miałby być wyczynowy, one mają cylinder obrócony o 180 stopni i najczęściej jeszcze gaźnik przychodzi z boku chociaż nie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM!

 

Mam zamiar kupic sobie simsona sr50 i kupic do niego:

1. TŁUMIK LEO-VINCE

2. Cylinder Simson s70 z głowicą (70ccm)

3. FILTR STOŻKOWY

5. Zębatka 17 lub18 zębów

6. Tuning kosz sprzęgła simson S70 niemiecki

7. WAŁ TUNINGOWY S70

WSZZYSTKO Z ALLEGRO !!!!

CO OTYM SADZICIE (moze znacie jakies lepsze sklepy z lepszym towarem)

 

Głuwne pytanie to co sadzicie o cylindrze 70ccm????????? :biggrin:

 

ja na twoim miejscu w tym tłuningu zmieniłbym tłumik jak najbardziej zostaje kosz s70 zębatka 16 wał z wypełniaczami daje on znaczny wzrost obrotów poprzez wyeliminowanie tzw szkodliwej pojemnosci i cylinder 60 z minimum 4 kanałami pluczącymi 60/4 albo sam sobie dorób a jak masz kase to weź s90/6 i niema bata wszystkich weźmiesz albo weź zestaw tuningowy RZT power 60 z 2 kanałami płuczącymi i splanowana głowica i oczywiście pożądne łożyska najlepiej koyo wysokoobrotowe pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na twoim miejscu w tym tłuningu zmieniłbym tłumik jak najbardziej zostaje kosz s70 zębatka 16 wał z wypełniaczami daje on znaczny wzrost obrotów poprzez wyeliminowanie tzw szkodliwej pojemnosci i cylinder 60 z minimum 4 kanałami pluczącymi 60/4 albo sam sobie dorób a jak masz kase to weź s90/6 i niema bata wszystkich weźmiesz albo weź zestaw tuningowy RZT power 60 z 2 kanałami płuczącymi i splanowana głowica i oczywiście pożądne łożyska najlepiej koyo wysokoobrotowe pozdrawiam

 

 

 

Taaaa odrazu bedziesz latał hahahahahha :icon_razz: :icon_twisted: nie chodzi mi tutaj że żle muwisz tylko o to rze przesadzasz z braniem wszystkich

Edytowane przez aina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A może nie wytrzyma?! ja mam simka '89 i wszystkie części poza platynami, zębatką i tłokiem mam oryginalne i nie wciskaj mi tu kitu że nówka 10 lat nie wytrzyma. A co do s70 to widziałeś różnicę na własne oczy??Ja widziałem --> jak bym nie wiedział co piszę to bym nie pisał

A to na temat tłoka to powiedział mi mechanik, który ma sima o Vmax=95km/h przy pojemności 60cm. Siedemdziesiątka dymku nie powącha!!!!

 

Uśmiałem się czytając ten temat. Po pierwsze jak ktoś chce mieć szybszy/mocniejszy motor to nie bawi się w wieś tuning Simsona- bo każdy się tak kończy, tylko kupuje mocniejszy sprzęt. Zwykle taka zabawa jest droższa od motorów seryjnie lepszych. SImsona 70ccm też mam i różnica nie jest jakaś powalająca. A tego co pisze ten mechanik to nawet nie będę komentował. Simsony seryjnie osiągały 60km/h S70-75 km/h a tu koleś pisze że jego Simson (pewnie jeszcze przez niego "stjuninkowany") jedzie 95 km/h :icon_mrgreen: Ale chyba większość mechaników lubi puszczać wodze fantazji...

Edytowane przez olek89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastosowanie tego weza mogą być dwa.Albo jest to rzeczywiscie spustowy i ten silnik chodzi raczej tylko na wyskokich obrotach.ma pewnie baardzo duze kanaly albo tedy mialo byc dopompywane paliwo bezposrednio do skrzyni korbowej a raczej zasysane z gaznika.Nie wiem wiem jednak ze ten silnik wyglada okropnie.jezeli jest on po tuningu ja bym go rozebral wszystko poregenerowal i wtedy by to moglo chodzic jak sie nalezy.Mam kolege ktory zalozyl do silnika od simsona mieniecki cylinder od sasha jakiego z 6 kanalami pluczacymi plus 2 polkanalami smarujacymi i jakims kosmicznym tlokiem.silnik ten to byla autentyczna 50cmm do kartingu.jednopierscienieowy.dawalem kiedys film na forum jak to odpalilo.strasznie ciezko bylo zapalic.ale jak zapalil efekt niesamowity.oborty mial niesamowite nie wiem czy nie wieksze niz u mnie w af1:Pbyl jednak problem z zapaleniem bo sie rozzad niezgadzal.cylek byl planowany potem probowalismy regulowac usczelkami jego wysokosc.problem byl rowniez z glowica miala isc do drastycznego splanowania gdyz bylo male cisnienie.cylinder byl nikasilowy.ehh a moglo to chodzic.to by byl chyba najsilniejszy i najszybszy simek w polsce.no naprawde oborty mial kosmiczne przy 60% manetki jak dawalismy do konca to juz brakowlao gaznika(19mm dysza 76 oryg rozwiercony)ciekaw jestem czy jak by bylo wszystko zorbione.gaznik jakis 21-24 dobry wydech mysle ze wykrecil by ze 13-14 tys obr :rolleyes: łuuuu Siekiera:D

Edytowane przez DiboS60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2000 za NOWIUTKI silniczek 60cm (złożony na niemieckich częściach) to jest całkiem rozsądna cena

Lepsze coś takiego niż ma kupić sima za 1500zł i wrąbać osiem stów w tuning ---> to tylko dwie stówki różnicy a skrzyni V-cio biegowej i tak nie będzie miał

Nówka jest pewna

A co do silniczka kartingowego to se go można wsadzić w d... bo ani części do niego ani nie będzie dobrze do sima pasował

może tylko 2 stówki różnicy ale dolicz do tego rame pewnie każdy chce z papierami

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, po pełnym i profesjonalnym tuningu Simson może i osiągnie 100km/h, ale nikt kto ma choć trochę wyobraźni nie będzie tyle jechał, gdyż rama nie jest stworzona do takich prędkości. To tak jak by stuningować malucha żeby jechał 150km/h- trzeba być szaleńcem i samobójcą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olek89 jeśli tunig będzie profesjonalny to powinien objąć również hamulce i zawieszenie. Ale sens tuningowania Simsona, chyba że ktoś lubi :bigrazz:

 

PS.Miałem malana który jeździł 150-160km/h ale już jestem wyleczony z tego typu wynalazków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...