Skocz do zawartości

ZX6r z 97r. - Zgubiłem jedyny klucz...


logout11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam taki problem zgubiłem ostatni kluczyk do mojego Kawasaki Zx6R z 1997 r. Chcialbym jakoś dojechać do serwisu aabym mogl dosztukowac kluczyk do stacyjki, lecz niemam jak tam motor przetransportowac, jest jakis sposob aby odpalic motorek omijajac stacyjke ? chyba ze bede musial zdejmowac stacyjke i tam jakos cos łączyć a nieznam sie na tym.. ;/ I chyba z tego co widze bede musial zdejmowac całą półkę ;/

Jak macie jakies pomysły to prosze o pomoc... Jak nie to bede zmuszony placic za transport ktory nie bedzie tani.. szkoda mi kasy

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jakis sposob aby odpalic motorek omijajac stacyjke ?

 

Posiadasz jakiś nr wybity na brelou dołączonym do motocykla ? - posiadam coś takiego do Hondy i ponoć na podstawie tego nr mogę kupić nowy kluczyk pasujący do mojej stacyji, więc jeśli posiadasz taki magiczny numerek to pędź do dealera.

 

Możliwe że po nr ramy są w stanie dorobić klucz. Przed rozkręcaniem moto zadzwoń do dealera Kawy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skad wiecie ze ona naprawde zgubil klucz ? moze chce sie dowiedziec jak odpalic motocykl bez kluczyka, szybko i sprawnie ;)

a potem beda placze ze ktos odpalil mi motocykl i uciekł :crossy:

 

a tak na serio to wykrec stacyjke i z nia idz do kolesia co dorabia klucze ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolega może dopatrzył się takiego działu jak "powitalnia" tam jest bardzo dobre zdanie - dołączyłeś do nas wypadało by się......

Kolego jeśli naprawde potrzebujesz odpalić sprzęta na krótko a nie wiesz jak to się za to nie bierz bo jeszcze coś zepsujesz

a jak potrzebujesz transportu to pożycz przyczepke za ok 10-15 zł za godzine załaduj i zawieź sprzęt do serwisu i tam ci pomogą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w simsonku czy hondzie mt wystarczylo tylko odlaczyc mase przy stacyjce i juz palila z kopa bez kluczyka ;) ale tu jest pewnie immobiliser wiec wiejskie metody nie przejda... polecalbym wpakowanie moto na przyczepke, bo zeby wyjac stacyjke trzeba bedzie troche wiercic... powodzenia i pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chyba bede musial wykrecic stacyjkę... Dzwonilem do serwisu mowili ze trzeba sie u nich stawić albo z motocyklem albo z stacyjką. Wiec zostaje mi wykrecenie stacyjki bo motorek ma zablokowaną kiere bo tak nawet go nie wrzuce na lawete ;p

Rzeczywiscie, niema co sie bawic z tymi przewodami bo moge cos zjarać ;p Elektronik mówił że dało by radę go odpalić ale trzeba tak czy siak wykrecac stacyjkę i dodatkowo miec schemat instalacji elektrycznej Kawy.

 

W takim razie dzięki za odpowiedzi,

Jak tylko znajde czas lece do serwisu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz zablokowana kiere no to po co go odpalac w ogole chciales?

goscie w servisie sa chyba nowi, bo do seryjnego radia samochodowego do ktorego jest KOD potrzebny wystarczy odczytac jakis numer z bocznych drzwi, wysylaja faks to Francji (akurat mowie o przypadku Reanult) i niedlugo potem przychodzi kod i wszystko hula jak powinno

wiec nie sadze ze w motocyklach nie ma takiego czegos chocby z kluczykami, fabryka na bank ma takie dane, wystarczy podac numer seryjny ramy i wszystko powinno byc jasne, tylko swoja droga, sprowadzenie kluczyka moze byc drozsze... bo tego faksem nie przeslesz...

 

ale teoretycznie taka mozliwosc moim skromnym zdaniem jest, choc praktycznie nieoplacalna

a problemu z wrzuceniem motocykla nawet na zwykla przyczepke nie widze, nawet gdy ma zblokowana kiere, skocz do wulkanizacji wez 6 starych opon i oprzyj na nie motocykl, przypmnij samami i mozesz jechac, ostatnio tak wiezlismy KTMa LC4 no i przezyl, a jak sie boisz o rysy czy cos no to kocyk dodatkowo,

a jak juz konkretnie Ci to nie odpowiada, no to bus, moto na pake i w kilka osob je trzymacie, tez sposob testowany lecz nie sprawdza sie na dluzsze dystanse, ale po miescie jest spoko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :biggrin: Ale mam inne rozwiązanie. Zamówiłem stacyjke do zxr'a z dwoma kluczykami na allegro za 80 zł i utargowałem do 50 zika :biggrin:

Ma przyjść dopiero po weekendzie.

A że stara stacyjka mi sie juz nie przyda to ją dziś rozwierce i bede jezdzil narazie na zwyklym patyku od loda ;p heh :biggrin:

 

Ktoś już rozwiercał stacyjki ?

Mam nadzieje że to zadziała :bigrazz:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :biggrin: Ale mam inne rozwiązanie. Zamówiłem stacyjke do zxr'a z dwoma kluczykami na allegro za 80 zł i utargowałem do 50 zika :biggrin:

Ma przyjść dopiero po weekendzie.

A że stara stacyjka mi sie juz nie przyda to ją dziś rozwierce i bede jezdzil narazie na zwyklym patyku od loda ;p heh :biggrin:

 

Ktoś już rozwiercał stacyjki ?

Mam nadzieje że to zadziała :bigrazz:

 

Pozdrawiam

 

A jak odblokujesz kierownicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdy ja rozwiercam to jest tak ze moge w stacyjce normalnie zmieniać położenia śrubokretem tak jak bym mial kluczyk ? Jak sie mylę to mnie poprawcię. Chyba ze są jakieś inne sposoby żeby ta blokadę zdjąć :biggrin: :biggrin: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zadam takie pytanie jak otworzysz zbiornik albo siedzenie ?? bo chyba do tego jest potrzebny kluczyk. Wiem ze u mnie koles dorabia kluczyk do stacyjki za 30 zl + cena kluczyka surowego. Chyba ze nie bedziesz potrzebowal kluczyka do baku bo moze juz zmieniales stacyjke :biggrin:

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...